Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold
TIL NEDERLAND: Johnny Lodden er på vei til Amsterdam for å spille Master Classic.
Foto: Lina Olofsson/www.pokerstars.com
Det ble ingen opptimal oppladning til Master Classics her i Amsterdam ettersom det ble en litt vel sen kveld dagen før. Men det var første dag her i byen, så da er det vel slikt man må regne med...
Men jeg kom meg opp i tide siden turneringen ikke begynte før klokka 15. Jeg ble litt skuffet over å se en startstack på bare 12k, ettersom det var samme struktur som i fjor og da startet vi med 15k, pluss at buy-in var dyrere i år. Men, men. Jeg startet dagen på et ganske ok bord, med litt blanding av litt av hvert. Før 30 minutter var spilt, var jeg oppe på 17k etter et par småfine potter.
Det var ganske lite action fra min del på de første nivåene og jeg var fort nede i 12k igjen før den første store potten kom på level 3 - og da skulle alle chipsene inn i midten også! En semiaggressiv franskmann med litt forskjellige moves spilte opp fra cutoff til 450, jeg slo om til 1300 fra button med J2 suited. Flop: 2-4-9 rainbow. Check, check. Turn: 4 ruter (jeg har J2 i ruter). Han fløy ut med 3k i front. Hmmm... Det var litt over pott, noe som det luktet litt svakhet av, så jeg synte. River: 4. Nå bød han ut 8k nesten uten å ha sett river. Jeg satt igjen med 7700, så hele turneringa sto på spill om jeg valgte å syne. Jeg studerte fyren en liten stund der han satt og virket litt for selvsikker. Jeg trodde at han enten hadde KJ, KQ, J10 eller noe rundt der. Han kunne selvsagt ha et pocket pair som han hadde slowplayet, men jeg tvilte på det, så jeg synte med mitt HUS! Han dunket fort i bordet og sa «good call» og viste A6.
Etter dette fikk jeg tatt rimelig god kontroll over bordet og begynte å kjøre mitt aggressive spill, og bygget sakte, men sikkert opp til rundt 40k da det var 1 level igjen av dagen. På det siste levelet klarte endelig en å syne meg ned når jeg kjørte bløff på alle streets og stacken min var nede i litt under 10k. :P Jeg klarte å komme meg litt tilbake og avsluttet dagen i går med 15.600. Snittet var rundt 23k, så det var ingen ikke krise, selv om 50k hadde smak litt bedre! :P
Det var ingen re-draw før dag 2 her nede, så jeg startet på samme bord igjen. Det er første gang jeg noen gang har opplevd det. Jeg klarte tidlig å få fatt i noen småpotter og stacken bygde seg sakte, men sikkert mot 25k. På blindene 300-600 så fløy Micke Norinder all-in med 7775 fra midtpos og jeg tittet ned på JJ og synte selvsagt. Han viste A10 og jeg sto av og var oppe på 32k. En ganske fin start, kan man vel si. Etter dette bygget jeg staken opp til rundt 40k i løpet av levelet.
På blindene 400-800 fikk vi en ny franskmann på bordet. Jeg hadde vært ganske aktiv i løpet av levelet og fått en del re-raise pre og hadde måtte kastet, så jeg var vel nede i rundt 35k da følgende pott oppsto: Jeg høynet med AQ UTG+1 og var mildt sagt klar for action. Han nye franskmannen hengte seg på fra midtpos: Flop: A-8-7. Jeg får selvsagt panikk når jeg treffer, men klarte å få rotet ut et bud på 4400 som han synte ganske fort. Turn:8. Her var jeg ikke sikker på om jeg ledet, men når jeg endelig har klart å treffe, har jeg ikke tenkt å la noen få slippe billig unna. Jeg trodde han satt på noe som AJ, A10 eller A9. Så jeg rotet utpå 8800, han synte. River: 3. Jeg hadde nå rundt 18k igjen, han hadde 13k. Så jeg kunne enten checkcalle her, eller selvsagt checkfolde, men trodde at jeg ledet, så det var uaktuelt. Jeg kunne selvsagt checke og håpe at han checket bak, men det gjør han bare med dårligere ess. Alt annet og bedre regnet jeg med at han ville by med. Så derfor var det mye bedre å by i denne situasjonen enn å checke, mener jeg. Så jeg satte han all-in. Han synte litt for fort for min smak. Jeg sa at jeg hadde en spiker i labben og han spurte hva slags kicker jeg hadde. Da han spurte om det, var jeg ganske sikker på at handen min var goooo... Jeg viste opp AQ og han smalt to spikre i bordet :P Og jublet som en gal. Alle andre på bordet ristet på hodet og virket oppgitt av oppførselen hans, noe jeg også var. Jeg bruker ikke å bli forbannet, men dette var bare ufint.
Etter denne potten var jeg nede i litt under 5k og fikk på deigen da jeg så ned på en spiker etter at en hadde spilt opp. Han synte selvsagt og viste opp Q9 spar, mitt andre kort var spar 2 og ettersom esset også var spar, hadde jeg han i det minste dekket på det holdet. Men med en dame i flop og en 9-er i bånn, var eventyret over for denne gang.
I morgen blir det å spiller en 2500 event om jeg kommer meg opp i tide.
GG
Johnny