Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

Søk i arkivet:
NA Nyhetsbrev:
Derdubor:
Tekst-TV

Kjetil Lie i aksjon mot Irina Krush søndag, hans tredje seier i turneringen
Kjetil Lie i aksjon mot Irina Krush søndag, hans tredje seier i turneringen ( Foto: Bjørn Berg Johansen )
Tips oss

Slik gikk det på Gausdal

Siste runde ble spilt onsdag. Se partier og resultater.

Se de 12 toppoppgjørene i siste runde

RESULTATER:
stormester A
stormester B
elo-gruppen

118 deltakere er solid rekord for de tradisjonsrike turneringene på Thon Hotel Gausdal øverst i Gudbrandsdalen.

Norges største håp, Kjetil Lie, gikk fra himmel til helvete på tre dager. Han lå helt i teten etter seks runder, men tapte de tre siste. Gregory Kaidanov fra USA vant A-gruppen. Se resultatene.

Jon Ludvig Hammer var nær seier i B-gruppen, men ble innhentet på målstreken og ble nummer 3. Latviske Aloyzas Kveinys, som spiller for Moss i den norske eliteserien, gikk til topps, med like mange poeng som Hammer.

17-åringens prestasjon var pene 2529, men det holdt ikke til stormesternapp. Se resultatene i B-gruppen.

Spillerne var altså delt inn i tre grupper: Stormester A og B, og en elo-gruppe for de som er litt lavere ranket. Lie er i A-gruppen og Hammer i B.

Se bilder fra Gausdal

I elo-gruppen ble det femdobbelt norsk. Unge Jon Kristian Haarr fra Sandnes ledet hele veien og holdt unna, selv om han bare var rangert som nummer 20 på forhånd.

Terje Lund og Tor Wetle Hoem fulgte på de neste plassene.

08.04.08 19:28, ny 16.04.08 21:45


Du trenger Macromedia Flash Player 8 eller nyere for å spille Distribution quiz. Det ser ikke ut som du har denne spilleren installert på din datamaskin.

Vennligst gå hit for å laste den ned og installere den: www.adobe.com