Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold
Torill Skytte under andre runde i Hellas, der hun slo Parnali S Dharia fra India.
( Foto: Chessdom.com )
Torill Skytte på pallen i uvanlig turnering.
Velg vanskelighetsgrad eller få hint ved å trykke på knappene under brettet:
Mer enn 163 spillere fra 32 land deltok i VM for sjakkamatører som ble avsluttet i Porto Carras i Hellas i helgen.
Torill Skytte avsluttet med tre strake seire og tok sølv i kvinneklassen. Hun var eneste norske deltaker.
Etter en god start kom to tap, men avslutningen var det ingenting å si. Det ble likevel for langt frem til Laura Perez fra Colombia.
6 poeng holdt til andreplass blant damene. Hjemmefavoritten Haralambos Tsakiris vant herreklassen.
FÅ OVERSIKT: Sjekk alle resultatene
Sjakk-ektepar
Skytte er en av kandidatene til OL-laget for kvinner i Tromsø
2014. Hun er fra Rogaland, men har bosatt seg i danske Århus sammen med
sin sjakkspillende ektemann.
Rasmus Skytte deltok i en eliteturnering som gikk parallelt. Han gjorde et sterk resultat og endte på femteplass - se resultatene.
Det var verdenssjakkforbundet FIDE som trommet sammen til amatør-VM på et femstjernes hotell i Hellas. Bare spillere med under 2000 i rating (over regnes som mester) kunne delta.
Les mer om turneringen på Chessdom.com
Nettavisen har passert 30.000 venner på Facebook! Nå gir vi en krone til Natteravnene for hver nye venn vi får. Klikk på denne Like-knappen for å bli venn med Nettavisen og samtidig gi en krone til Natteravnene:
Her vil vi gjerne vite hva du mener om denne saken. Vi ønsker fullt navn fordi det gjør argumentene og synspunktene
mer interessante. Dersom du har spesielle grunner til å være anonym, kan du sende innlegget hit og begrunne hvorfor.
I unntakstilfeller vil vi publisere slike anonyme innlegg etter redaksjonell redigering. Vær saklig og respektfull!
Gunnar Stavrum, sjefredaktør