FØRSTE BILDENE AV VIDEO STORE:

Lekkasjene fortsetter for Sony

En presentasjon på Sonys offisielle nettside viser de første bildene av filmtjenesten «Video Store».

Av Lars Wærstad 26.06.2008 13:23
 (Sony.net)

Her ser du det aller første bildet av Sonys filmtjeneste på Playstation 3. (Sony.net)

(Spillmagasinet): Spillbladet Computer & Videogames hevdet onsdag de hadde fått tilgang til hele innholdet i den kommende systemoppdateringen av Playstation 3.

Informasjonen skulle først offentliggjøres på spillmessen E3 i Los Angeles i midten av juli. Allerede dagen etter rammes selskapet av nok en lekkasje, og denne gangen kommer informasjonen fra Sony selv.

I en pdf-fil publisert på Sonys offisielle nettside dukker blant annet de aller første bildene fra filmtjenesten «Video Store» opp.

Bildene viser en tjeneste som er innlemmet i Playstation Store og tilbyr blant annet filmene «Resident Evil: Extinction», «Ultraviolet» og «The Benchwarmers».

Ingen priser er synlige i presentasjonen.

Torsdag annonserte Sony at videotjenesten blir lansert i USA i løpet av sommeren 2008. Europa og Japan vil følge etter senere, skriver nyhetsbyrået AP.

Sony lettet på sløret for filmtjenesten i april 2008, og hevder den vil bli verdens beste tjeneste for nedlasting av film.

- Vi skal tilby en videotjeneste som kommer til å skille seg fra og overgå alle andre tjenester man hittil har sett på markedet. Den skal gi forbrukerne nøyaktig det TV-, film- og spillinnholdet de ønsker, sa markedssjef og PlayStation Network-ansvarlig Peter Dille.

Les mer om tjenesten i vår tidligere artikkel.

Dokumentet fra Sony avdekker også at man får tilgang til tjenesten fra Playstation Portable (PSP) og at det blir mulig å spille et hvilket som helst PS3-spill på PSP via funksjonen remote play.

Det skal videre ha blitt lastet ned innhold fra Playstation Network over 170 millioner ganger.

Les flere spillsaker på våre spillsider.


Kommentarer

Du må være medlem og være logget inn for å skrive kommentarer.

Ingen kommentarer ennå.
Hva med å være den første?

Siste nytt

Siste omtaler

Hett på nett