Ferske «Heavy Rain»-bilder (Quantic Dream)

NYE BILDER:

Ferske «Heavy Rain»-bilder

Regnfulle bilder fra «Heavy Rain»-skaperne

Av Maren Omli Flasnes 07.08.2008 14:40

(Spillmagasinet): Nye bilder fra spillselskapet Quantic Dreams nyeste prosjekt «Heavy Rain» har i dag funnet sin vei til det store internettet. Quantic Dream er spillselskapet som står bak adventurespillet «Fahrenheit» og det er knyttet stor spenning til deres neste prosjekt.

Mer fra Spillmagasinet:

- Har vi bare sett begynnelsen?

- Bikinier, zombier og vakre jenter

- «GTA IV» til PC i november

Veldig lite er foreløpig kjent om det «Heavy Rain» utover at det ikke er en oppfølger til «Fahrenheit», men om vi skal bedømme ut fra bildene går Quantic Dream for en veldig realistisk og ikke minst regnfull stil i sitt nye prosjekt.

- Jeg ønsker å bruke store områder med mye folk. Tungt befolkede landskap som kjøpesenter og en t-bane kommer til å være i spillet. Selvfølgelig vil spillmekanikken måtte benytte seg av det aspektet også, forklarte Quantic Dream-sjef Cage tidligere i år ifølge Kotaku.com.

«En stor visuell opplevelse»

Den gang uttalte Cage at han mente spillet lå an til å bli en stor visuell opplevelse, og de nye skjermbildene ser absolutt ikke ut til å motsi påstanden.

- Folk vil bli overrasket. Tilbakemeldinger fra Sony på grafikken har vært strålende. Dette kommer til å bli et virkelig nestegenerasjons-spill. Likevel ønsker vi å gjøre noe spesielt med det grafiske uttrykket, og gjøre noe mer enn bare å lage verdenen så fotorealistisk som mulig, fortalte Cage.

For å se bildekarusellen trenger du Flashplayer 8. eller høyere, og JavaScript må være aktivert.

Se techdemoen «The Casting» fra E3 2006 da spillet ble annonsert:

Les flere spillsaker på våre spillsider.

Billigere blir det ikke: 354 spill for prisen av 1


Kommentarer

Du må være medlem og være logget inn for å skrive kommentarer.

Ingen kommentarer ennå.
Hva med å være den første?

Les mer om

Siste nytt

Siste omtaler

Hett på nett