Ny historie i «Grand Theft Auto IV»

GRAND THEFT AUTO IV:

Ny historie i «Grand Theft Auto IV»

Oppklarer mange av mysteriene i «Grand Theft Auto IV». Se de første bildene.

Av Lars Wærstad 20.11.2008 15:15

Den nye episoden i «GTA IV» slippes kun til Xbox 360 i februar 2009. Enda en episode er planlagt i løpet av året.

(Spillmagasinet): Folkene bak supersuksessen «Grand Theft Auto IV» har avdekket ferske detaljer om den første av to utvidelser som slippes eksklusivt til Xbox 360.

Mer fra SPILLMAGASINET:
- Se hva du kan gjøre i «GTA»
- Mer redd GTA enn porno
- I harnisk over "dopspillet" GTA

Se de første bildene fra spillet i bunn av artikkelen.

«GTA IV» ble sluppet i april til Xbox 360 og Playstation 3, og dukker også opp til PC den 3. desember. Her spiller du Niko Bellic, en tidligere soldat fra Øst-Europa, som vikler seg stadig dypere ned i vold og kriminalitet i den fiktive New York-byen Liberty City.

I «Grand Theft Auto IV: The Lost and Damned», som den nye episoden heter, spiller du imidlertid ikke Bellic, men bikeren Johnny Klebitz fra motorsykkelgjengen The Lost, skriver USA Today på sine nettsider.

- Johnny er en veldig annerledes figur enn Niko, med en helt annen bakgrunn. Jeg kan ikke gå for langt inn i detaljene i historien fordi vi ikke vil avsløre for mye av handlingen før spillet slippes, men jeg kan si at historien vil vise deg en annen side av Liberty City, sier visepresident Dan Houser i Rockstar Games til USA Today.

Niko Bellic er fremdeles med i spillet, men han spiller ikke en sentral rolle og valgene du tok i originalspillet vil ikke ha en direkte innvirkningen på handlingen i «The Lost and Damned».

- Men tonnevis av detaljer og mysterier fra historien i hovedspillet blir forklart, så utvidelsen vil gi mye mer dybde i hovedhistorien, forklarer Houser.

For å kunne spille «The Lost and Damned» må du eie fullversjonen av «Grand Theft Auto IV» på Xbox 360. Prisen på den nye episoden er ikke annonsert, men analytiker Michael Pachter i Wedbush Morgan Securities anslår at utvidelsen vil koste rundt 20 dollar.

Pachter tror at Rockstar kan komme til å selge mellom to og tre millioner nedlastinger. Det er solgt fem millioner eksemplarer av «Grand Theft Auto IV» siden lanseringen, og to tredeler av disse spillene skal være til Xbox 360, skriver USA Today.

Alltid oppdatert: Følg spillet på detaljsiden for «Grand Theft Auto IV: The Lost and Damned».

For å se bildekarusellen trenger du Flashplayer 8. eller høyere, og JavaScript må være aktivert.

Les flere spillsaker på www.spillmagasinet.no.


12 kommentarer

Du må være medlem og være for å skrive kommentarer.

Det er i disse tider jeg er sjelegladjeg valgte å investere i både en xbox 360 og en ps3 :DDD
ahhole (16/Hamar) (24.11.2008)
gta 4, snus å brus er en gamer must i hverdagen...;) med to nye nedlastninger så blir det mer gaming ;) men kommer det da flere achievements til de to nye delene...;)
Fullesthockey (17/Laukvik) (24.11.2008)
Er nesten helt sikker på at bikeren man er i episoden er Johnny. Duden man selger dop og diamenter med. Kommer til å bli jævlig fett om vi spiller hele "Niko sin tid i Liberty City, tiden" via han fra et annent perspektiv! Og innimellom møter man på Niko på samme måte som vi har møtt på Johnny 2 ganger. Bare så jæævlig synd at jeg ikke har xbox!! Jeg håper rockstar skjønner hvilken feil dem har gjort siden dem nå ser at ps3 har kapra mesteparten av gta4 spillene, og at de hadde tjent mye mer om ps3 eiere kunne lasta ned også. Jeg har så siiinnsykt lyst å kjøpe xbox bare pga dette spillet! synd jeg aldri kan ta meg rå til det etter å ha satsa alt på ps3 !! D: Jeg lever og ånder av gta4! xD sikkert runna det 10 ganger nå på en realistisk måte!.. off! :P Ender nok desverre med å følge Johnny historien på youtube for oss da D:
rino (18/Brårud) (24.11.2008)
tror dette kommer till ps3 :Pogså d var jo nakkom att gta4 skulle kunn komme til x 360 me 1 år d kom på begge consollene
sarv (21/Bølandet) (22.11.2008)
Det har vært klart at de to andre episodene som skal komme kun kommer til xbox leeenge før gta4 kom ut så da har du sovet i timen og ikke vist særlig interesse altså!
thalden (27/Jessheim) (21.11.2008)
Ufff... Det var et tilbakeslag. Eg hadde gledet meg til episodenen, SÅ får vi vite at dei er bare for xbox
Fyrstikke (14/Raudeberg) (21.11.2008)
Du betaler Det med xbox poeng , som du kjøper med kreditt kort eller i butikken :) , det kommer helt sikkert bare til xbox 360 ;) synd det ps3 eiere
Kuppz (16/Stavanger) (20.11.2008)
WooooO! Super awesome ultra mega ub3r extreme nyheit of epic unholy destruction strike!!!!
Re4mstr (18/Volda) (20.11.2008)
fan fan dette ser bare helt rått ut håper d kommer på ps3 også
sarv (21/Bølandet) (20.11.2008)
Man betaler på xbox live siden det bare kommer til xbox 360, mest sannsynelig med microsoft points.
simen190 (20/Sandefjord) (20.11.2008)
Må man betale via kreditt-kort,butikk eller xbox-poeng?
Crouser85 (23/Melbu) (20.11.2008)
Gleder meg;)
Alekplay (14/Staubø) (20.11.2008)

Grand Theft Auto IV: The Lost and Damned



Spill-informasjon


Utvikler: Rockstar Games
Utgiver: Microsoft
Utgivelsesdato: 17. februar 2009
Aldersgrense: 18+
Violence

Les mer om Grand Theft Auto IV: The Lost and Damned

Siste nytt

Siste anmeldelser

Hett på nett