Nettavisen.no

Kontakt oss 468 30 050
Foto: Scanpix

OL-program og resultater

Sjekk når de norske utøverne skal i aksjon og hvordan det går med dem.

Denne artikkelen blir oppdatert med resultater nederst og gjenstående program øverst.

NB! Arrangørene forandrer starttidspunktene hele tiden. Det kan derfor være feil i denne oversikten.

Vi oppdaterer hver morgen dagens program.

Feil eller mangler kan meldes til sportsredaksjonen.

PROGRAM:

SØNDAG 12. AUGUST:
15 medaljeavgjørelser:
Basketball, menn, finale 16.00
Boksing, menn, finaler fra 14.30
Bryting, fristil menn, finaler 66 kg, og 96 kg 14.25
Friidrett, maraton menn (med Uriga Buta) 12.00
Håndball, finale menn 16.00
Moderne femkamp, kvinner, kombinasjon (3 x 1000 meter løp med skyting) 19.00
Turn, rytmisk gymnastikk, tropp 2. og siste rotasjon 15.17
Terrengsykling, rundbaneritt menn 13.30
Vannpolo, finale menn 16.50
Volleyball, finale menn 14.00

Øvrig program:
Bryting, fristil menn, innledende kamper 66 kg, og 96 kg fra 09.30, sluttspill fra 10.00
Moderne femkamp, kvinner, fekting 09.00, 200 m svømming 13.35, sprangridning 15.35
Turn, rytmisk gymnastikk, tropp 1. rotasjon 14.30
Vannpolo, menn, plasseringskamper fra 11.20

Herrenes basketballturnering:
Bronsekamp 12.00
Finale 16.00

Herrenes håndballturnering:
Bronsekamp 12.00
Finale 16.00

Herrenes volleyballturnering:
Bronsekamp 10.30
Finale 14.00

Avslutningsseremoni: 22.00

RESULTATER:

ONSDAG 25. JULI:
Kvinnenes fotballturnering:
Storbritannia - New Zealand 1-0
Japan - Canada 2-1
USA - Frankrike 4-2
Kamerun - Brasil 0-5
Sverige - Sør-Afrika 4-1
Colombia - Nord-Korea 0-2

TORSDAG 26. JULI:
Herrenes fotballturnering:
Honduras - Marokko 2-2
Mexico - Sør-Korea 0-0
Spania - Japan 0-1
Forente Arabiske Emirater - Uruguay 1-2
Gabon - Sveits 1-1
Hviterussland - New Zealand 1-0
Brasil - Egypt 3-2
Storbritannia - Senegal 1-1

FREDAG 27. JULI:
Åpningsseremoni
Bueskyting, individuelt (med Bård Nesteng) resultat og lag menn, innledende runder resultat.
Bueskyting, lag kvinner, innledende runder resultat.

LØRDAG 28. JULI:
12 medaljeavgjørelser:
Bueskyting, lag menn resultat.
Fekting, florett kvinner, resultat
Judo, 48 kg kvinner resultat, 60 kg menn resultat.
Skyting, luftrifle kvinner resultat (med Malin Westerheim), luftpistol menn resultat.
Sykling, landevei menn resultat (med Edvald Boasson Hagen, Alexander Kristoff, Vegard Stake Laengen og Lars Petter Nordhaug) - Det største jeg har opplevd
Svømming: 400 meter medley menn resultat, 400 meter fri menn resultat, 400 meter medley kvinner resultat (med Sara Nordenstam) og 4 x 100 meter fri kvinner resultat.
Vektløfting: 48 kg kvinner gruppe A resultat.

Øvrig program:
Badminton fra 9.30 (med Sara Blengsli Kværnø i single kl. 20.40)
Basketball, kvinner, innledende runder resultat.
Boksing, menn (56kg) 1. runde resultat, boksing, menn (75kg) 1. runde resultat.
Bordtennis, kvinner innledende runder resultat, bordtennis, menn innledende runder resultat.
Ridning: Trekamp individuelt resultat og lag resultat, 1. dag.
Roing, forsøksheat. Menn dobbeltsculler resultat, menn singelsculler resultat, menn lettvekt dobbeltsculler resultat. (med Olaf Tufte, Kjetil Borch, Nils Jakob Skulstad Hoff, Kristoffer Brun og Are Strandli)
Sandvolleyball, innledende runder resultat (med Tarjei Skarlund og Martin Spinnangr)
Svømming: 100 meter butterfly kvinner resultat (med Ingvild Snildal), 100 meter bryst menn resultat.
Tennis, resultater innledende runder
Turn: Kvalifisering menn resultat.

Kvinnenes fotballturnering:
New Zealand - Brasil 0-1
Storbritannia- Kamerun 3-0
Japan - Sverige 0-0
Canada - Sør-Afrika 3-0
USA - Colombia 3-0
Frankrike - Nord-Korea 5-0

Kvinnenes håndballturnering:
Russland - Angola 30-27
Kroatia - Brasil 23-24
Montenegro - Storbritannia 31-19
Spania - Sør-Korea 27-31
Danmark - Sverige 21-18
Norge - Frankrike 23-24 - Det er irriterende og overraskende

Kvinnenes volleyballturnering:
Algerie - Japan 0-3
Storbritannia - Russland 0-3
Italia - Den dominikanske republikk 3-1
Kina - Serbia 3-1
USA- Sør-Korea 3-1
Brasil - Tyrkia 3-2

SØNDAG 29. JULI:
14 medaljeavgjørelser:
Bueskyting, resultat lag kvinner
Fekting, resultat sabel menn
Judo, resultat 52 kg kvinner, resultat 66 kg menn
Skyting, resultat luftpistol kvinner 12.45, resultat lerdueskyting skeet kvinner
Stuping, resultat synkronstup kvinner 3 meter
Sykling, resultat landevei kvinner (med Emilie Moberg)
Svømming, resultat 100 meter butterfly kvinner, resultat 100 meter bryst menn, resultat 400 meter fri kvinner og resultat 4 x 100 meter fri menn
Vektløfting, resultater 53 kg kvinner gruppe A, resultater 56 kg menn gruppe A

Øvrig program:
Badminton, resultater gruppespill (med Sara Blengsli Kværnø i single)
Boksing, resultater lettvekt menn, resultater weltervekt menn
Bordtennis, resultater kvinner, resultater menn
Landhockey kvinner, resultater innledende kamper
Padling, elv, resultater C1 single slalåm, resultater K1 single slalåm
Ridning, resultater trekamp individuelt og resultater lag, 2. dag
Roing, oppsamlingsheat, resultat dobbeltsculler menn, resultat lettvekt firer uten styrmann, resultat singlesculler menn, resultat singlesculler kvinner, resultat forsøksheat lettvekt dobbeltsculler kvinner, resultat lettvekt dobbeltsculler menn (med Kristoffer Brun og Are Strandli) , resultat åtter med styrmann kvinner
Sandvolleyball, resultater gruppespill menn, resultater gruppespill kvinner
Seiling, resultater finnjolle og resultater star menn (med Eivind Melleby og Petter Mørland Pedersen), 1. og 2. seilas. Norske seilere jager medalje.
Seiling, resultater elliot 6m kvinner matchseiling 13.00
Svømming, resultat kvalifisering og semifinaler 100 meter rygg kvinner, resultat kvalifisering og semifinaler 200 meter fri menn, resultat kvalifisering og semifinaler 100 meter bryst kvinner, resultater kvalifisering og semifinaler 100 meter rygg menn 12.38 (med Lavrans Solli)
Tennis, resultater 1. runde kvinner, menn og double
Turn, resultat kvalifisering kvinner
Vannpolo, resultater innledende kamper menn

Herrenes basketballturnering:
Nigeria - Tunisia 60-56
USA - Frankrike 98-71
Argentina - Litauen 102-79
Brasil - Australia 75-71
Spania - Kina 97-81
Russland - Storbritannia 95-75

Herrenes fotballturnering:
Senegal - Uruguay 2-0
Storbritannia - Forente arabiske emirater 3-1
Mexico - Gabon 2-0
Sør-Korea - Sveits 2-1
Egypt - New Zealand 1-1
Brasil - Hviterussland 3-1
Japan - Marokko 1-0
Spania - Honduras 0-1 Spania ute av OL etter nytt 0-1-tap

Herrenes håndballturnering:
Island - Argentina 31-25
Sverige - Tunisia 28-21
Frankrike - Storbritannia 44-15
Kroatia - Sør-Korea 31-21
Spania - Serbia 26-21
Ungarn - Danmark 25-27

Herrenes volleyballturnering:
Storbritannia - Bulgaria 0-3
Australia - Argentina 0-3
Italia - Polen 1-3
Russland - Tyskland 3-0
USA - Serbia 3-0
Brasil - Tunisia 3-0

MANDAG 30. JULI:
12 medaljeavgjørelser:
Fekting, resultat kårde kvinner
Judo, resultat 57 kg kvinner 17.00, resultat 73 kg menn
Skyting, resultat luftrifle 10 meter, menn. (med Are Hansen og Ole Magnus Bakken)
Stuping, resultat synkronstup 10 meter, menn
Svømming, resultat 200 meter fri menn, resultat 100 meter rygg kvinner, resultat 100 meter rygg menn, resultat 100 meter bryst kvinner
Turn, resultat lagkonkurranse menn
Vektløfting, resultat 58 kg kvinner, gruppe A, resultat 62 kg menn, gruppe A

Øvrig program:
Badminton, resultat innledende runder
Boksing, resultat menn 52 kg, resultat menn 83 kg
Bordtennis, resultat 3. og 4. runde menn, resultat 4. runde kvinner
Bueskyting, resultat utslagsrunder
Landhockey resultat innledende runde
Padling, elv, resultat C2 slalåm menn, resultat K1 kvinner
Ridning, resultater trekamp individuelt og lag, feltritt
Roing, oppsamlingsheat: Toer uten styrmann kvinner resultat, firer uten styrmann kvinner resultat, åtter med styrmann menn resultat, dobbeltfirer menn resultat, toer uten styrmann menn resultat. Innledende heat, dobbeltsculler kvinner resultat, firer uten styrmann menn resultat.
Sandvolleyball, gruppespill menn resultat (med Tarjei Skarlund og Martin Spinnangr)
Seiling, resultat finnjolle og resultat star menn (med Eivind Melleby og Petter Mørland Pedersen), 3. og 4. seilas, resultat laser menn (med Kristian Ruth), resultat 49er menn, resultat laser radial kvinner (med Marthe Enger Eide), 1. og 2. seilas, resultat elliott 6m kvinner matchseiling
Skyting, resultat innledende lerdue skeet menn (med Tore Brovold)
Svømming, kvalifisering 200 meter fri kvinner resultat, 200 meter butterfly menn resultat, 200 meter medley kvinner resultat. Semifinaler: resultat 200 meter fri kvinner, resultat 200 meter butterfly menn, resultat 200 meter medley kvinner
Tennis, 2. runde resultat.
Vannpolo, resultat innledende kamper kvinner
Vektløfting, 62 kg menn gruppe B resultat, 58 kg kvinner gruppe B resultat.

Kvinnenes basketballturnering:
Kroatia - Kina 58-83
Tsjekkia - Tyrkia 57-61
Angola - USA 38-90
Frankrike - Australia 74-70
Russland - Brasil 69-59
Storbritannia - Canada 65-73

Kvinnenes håndballturnering:
Angola - Kroatia 23-28
Storbritannia - Russland 16-37
Brasil - Montenegro 27-25
Sør-Korea - Danmark 25-24
Frankrike - Spania 18-18
Sverige - Norge 21-24

Kvinnenes volleyballturnering:
Den dominikanske republikk - Russland 1-3
Italia - Japan 3-1
Storbritannia - Algerie 3-2
Kina - Tyrkia 3-1
Serbia - Sør-Korea 1-3
USA - Brasil 3-1

TIRSDAG 31. JULI:
15 medaljeavgjørelser:
Fekting, resultater florett menn
Judo, 63 kg kvinner resultat, 81 kg menn resultat
Padling, resultater elv, slalåm menn 16.06
Ridning, resultater trekamp lag, trekamp individuelt 15.30
Skyting, resultater lerdue skeet
Stuping, resultater synkronstup kvinner 10 meter
Svømming, finaler 200 meter fri kvinner resultat, 200 meter butterfly menn resultat, 200 meter medley kvinner resultat, 4 x 200 meter fri menn resultat
Turn, resultater lagkonkurranse kvinner
Vektløfting, resultater 63 kg kvinner gruppe A, 69 kg menn, gruppe A 21.00

Øvrig program:
Badminton, resultater menn og kvinner
Bordtennis resultater menn og kvinner
Boksing, resultater menn
Bueskyting, resultater utslagsrunder menn (med Bård Nesteng) og resultater kvinner
Landhockey, resultater kvinner
Roing, oppsamlingsheat, resultat dobbeltsculler kvinner, resultat firer uten styrmann menn, resultat lettvekt dobbeltsculler kvinner, resultat lettvekt dobbeltsculler menn, resultat åtter med styrmann kvinner. Kvartfinaler: Resultat singlesculler menn (med Olaf Tufte), resultat singlesculler kvinner. Semifinaler: Resultat dobbeltsculler menn (med Kjetil Borch og Nils Jakob Skulstad Hoff), resultat lettvekt firer uten styrmann menn
Sandvolleyball, resultater gruppespill
Seiling, finnjolle og star menn (med Eivind Melleby og Petter Mørland Pedersen) 5. og 6. seilas resultater, laser menn (med Kristian Ruth) resultater, 49er menn og laser radial kvinner (med Marthe Enger Eide) 3. og 4. seilas resultater, RS-X kvinner (med Jannicke Stålstrøm) resultater,og menn (med Sebastian Wang-Hansen) 1. og 2. seilas. Elliot 6m kvinner matchseiling resultater.
Skyting, resultater kvalifisering lerdueskyting menn (med Tore Brovold)
Svømming, kvalifisering: Resultat 100 meter fri menn, resultat 200 meter butterfly kvinner (med Ingvild Snildal), resultat 200 meter bryst menn, resultat 4 x 200 meter fri menn. Semifinaler 100 meter fri menn 20.30, 200 meter butterfly kvinner 20.57, 200 meter bryst menn 21.17.
Tennis, resultater 2. runde
Vannpolo, resultater innledende kamper
Vektløfting, resultater 69 kg menn gruppe B, resultater 63 kg kvinner gruppe B

Herrenes basketballturnering:
Litauen - Nigeria 72-53
Frankrike - Argentina 71-64
Tunisia - USA 23.15
Kina - Russland 73-54
Australia - Spania 70-82
Storbritannia - Brasil 62-67

Kvinnenes fotballturnering:
Japan - Sør-Afrika 0-0
Canada - Sverige 2-2
USA - Nord-Korea 1-0
Frankrike - Colombia 1-0
New Zealand - Kamerun 3-1
Storbritannia - Brasil 1-0

Herrenes håndballturnering:
Tunisia - Island 22-32
Storbritannia - Sverige 19-41
Argentina - Frankrike 22.15
Sør-Korea - Ungarn 19-22
Serbia - Kroatia 23-31
Danmark - Spania 24-23

Herrenes volleyballturnering:
Polen - Bulgaria 1-3
Italia - Argentina 3-1
Storbritannia - Australia 0-3
Serbia - Tunisia 3-1
USA - Tyskland 3-0
Brasil - Russland 3-0

ONSDAG 1. AUGUST:
20 medaljeavgjørelser:
Bordtennis, resultat finale kvinner
Fekting, resultater kårde menn (med Bartosz Piasecki) og sabel kvinner
Judo, resultater 70 kg kvinner og 90 kg menn
Padling, elv, resultat slalåm K1 menn
Roing, resultat finaler toer uten styrmann kvinner, resultat dobbeltfirer kvinner, resultat åtter med styrmann menn
Skyting, resultat sportspistol kvinner, 25 meter
Stup, resultat synkronstup menn 3 meter
Svømming, finaler resultat 200 meter bryst menn, resultat 200 meter butterfly kvinner, resultat 100 meter fri menn, resultat 4 x 200 meter fri kvinner
Sykling, landevei, resultat 20 km tempo kvinner, resultat 44 km tempo menn (med Edvald Boasson Hagen)
Turn, resultat individuell mangekamp menn
Vektløfting, resultater 69 kg kvinner gruppe A, 77 kg menn gruppe A

Øvrig program:
Badminton, resultater sluttspill
Boksing, menn, resultater åttedelsfinaler
Bueskyting, resultater utslagsrunder menn og kvinner
Fekting, kårde menn, resultat innledende runder og semifinaler (med Bartosz Piasecki klokken 18.30)
Judo, resultater innledende kamper 70 kg kvinner og 90 kg menn
Landhockey, resultater innledende kamper
Roing, semifinaler: Resultat singlesculler menn (med Olaf Tufte), resultat lettvekt dobbeltsculler menn C/D, resultat dobbeltfirer A/B, resultat toer uten styrmann menn A/B. B-finaler resultat dobbeltfirer kvinner, resultat åtter med styrmann menn
Sandvolleyball, resultater innledende kamper menn 10.00 (med Tarjei Skarlund og Martin Spinnangr 18.30), kvinner 12.00
Seiling, laser menn (med Kristian Ruth), 49er menn, laser radial kvinner (med Marthe Enger Eide), 5. og 6. seilas, RS-X kvinner (med Jannicke Stålstrøm) og menn (med Sebastian Wang-Hansen), 3. og 4. seilas, elliott 6m kvinner matchseiling 13.00
Skyting, resultat innledende runde sportspistol kvinner 25 meter
Svømming, kvalifisering: resultat 100 meter fri kvinner, resultat 200 meter rygg menn, resultat 200 meter bryst kvinner (med Sara Nordenstam), resultat 200 meter medley menn, resultat 4 x 200 meter fri kvinner. Semifinaler 100 meter fri kvinner 20.37, 200 meter rygg menn 20.48, 200 meter bryst kvinner 21.23, 200 meter medley menn 21.37
Tennis, resultater 2. og 3. runde
Vannpolo, resultater innledende kamper
Vektløfting, resultater 77 kg menn gruppe B og 69 kg kvinner gruppe B

Kvinnenes basketballturnering:
Kina - Angola 76-52
Kroatia - Tsjekkia 70-89
USA - Tyrkia 89-58
Canada - Frankrike 64-60
Australia - Brasil 67-61
Storbritannia - Russland 61-67

Herrenes fotballturnering:
Brasil - New Zealand 3-0
Egypt - Hviterussland 3-1
Mexico - Sveits 1-0
Sør-Korea - Gabon 0-0
Japan - Honduras 0-0
Spania - Marokko 0-0
Senegal - Forente arabiske emirater 1-1
Storbritannia - Uruguay 1-0

Kvinnenes håndballturnering:
Norge - Sør-Korea 27-27 - Sulland-show reddet Norge
Montenegro - Angola 30-25
Frankrike - Sverige 29-17
Storbritannia - Brasil 17-30
Spania - Danmark 24-21
Russland - Kroatia 28-30

Kvinnenes volleyballturnering:
Den dominikanske republikk - Japan 0-3
Algerie - Russland 0-3
Storbritannia - Italia 0-3
Serbia - Tyrkia 0-3
USA - Kina 3-0
Brasil - Sør-Korea 0-3

TORSDAG 2. AUGUST:
18 medaljeavgjørelser:
Bordtennis, semifinaler menn 11.00, resultat finale menn 16.30
Bueskyting, resultat sluttspill kvinner 10.00, finale 16.37
Fekting, resultat florett lag kvinner sluttspill 10.00, finale 20.15
Judo, resultat 78 kg kvinner 17.00, resultat 100 kg menn 17.10
Padling, elv, slalåm, resultat semifinaler C2 menn 14.30, resultat K1 kvinner 15.12, resultat finale C2 menn, resultat K1 kvinner 16.57
Roing, finaler dobbeltsculler menn resultat (Nils Jakob Skulstad Hoff og Kjetil Borch i B-finale), lettvekt firer uten styrmann resultat, åtter med styrmann kvinner resultat.
Skyting, lerdueskyting, resultat dobbelttrap menn 16.00
Svømming, resultat finale 200 meter bryst kvinner 20.39, resultat 200 meter rygg menn 20.46, resultat 200 meter medley menn 21.15, resultat 100 meter fri kvinner 21.31
Sykling, resultat lagsprint kvinner 18.50, resultat lagsprint menn 19.10
Turn, resultat individuell mangekamp kvinner 17.30

Øvrig program:
Badminton, resultat sluttspill 10.00
Boksing, menn (60kg), åttedelsfinaler resultat, menn (75kg) åttendelsfinaler resultat.
Judo, resultat innledende kamper 78 kg kvinner 10.30, resultat 100 kg menn 10.30, sluttspillkamper 15.00
Landhockey, kvinner, innledende kamper resultat.
Ridning, dressur, individuelt (med Siril Helljesen) og lag, 1. dag resultat.
Roing, semifinale lettvekt dobbeltsculler menn resultat (med Kristoffer Brun og Are Strandli), semifinale singlesculler kvinner resultat, lettvekt dobbeltsculler kvinner resultat, semifinale firer menn resultat.
Sandvolleyball, innledende kamper kvinner resultat, innledende gruppespill menn resultat.
Seiling, finnjolle og star menn (med Eivind Melleby og Petter Mørland Pedersen), 49er menn, 7. og 8. seilas, resultat RS-X kvinner (med Jannicke Stålstrøm), og resultat menn (med Sebastian Wang-Hansen) 5. og 6. seilas, 470 menn 1. og 2. seilas, elliott 6m kvinner matchseiling 13.00
Skyting, kvalifisering lerdueskyting, dobbelttrap menn resultat, kvalifisering 25 meter silhuettpistol menn resultat.
Svømming, semifinaler 50 meter fri menn resultat, 800 meter fri kvinner resultat, 100 meter butterfly menn resultat, 200 meter rygg kvinner resultat. Semfinaler 50 meter fri menn 20.30, 100 meter butterfly menn 21.46, 200 meter rygg kvinner 21.53
Sykling, lagsprint resultat kvinner og resultat menn 17.00
Tennis, kvartfinaler resultat.
Vannpolo, menn, innledende kamper resultat.

Herrenes basketballturnering:
Frankrike - Litauen 82-74
Argentina - Tunisia 92-69
USA - Nigeria 23.15
Australia - Kina 81-61
Brasil - Russland 74-75
Spania - Storbritannia 79-78

Herrenes håndballturnering:
Frankrike - Tunisia 25-19
Storbritannia - Argentina 21-32
Sverige - Island 22.15
Spania - Sør-Korea 33-29
Kroatia - Ungarn 26-19
Serbia - Danmark 25-26

Herrenes volleyballturnering:
Australia - Bulgaria 0-3
Polen - Argentina 3-0
Storbritannia - Italia 23.00
Serbia - Tyskland 2-3
Russland - Tunisia 3-0
Brasil - USA 1-3

FREDAG 3. AUGUST:
22 medaljeavgjørelser:
Badminton, resultat finale mixed double 12.30
Bueskyting, sluttspill menn fra 10.00, resultat finale 16.37 (med Bård Nesteng kl. 10.13)
Fekting, sabel lag menn, sluttspill 11.30, resultat finale 19.45
Friidrett, resultat kule menn 21.30, resultat 10.000 meter kvinner 22.25
Judo, resultat +78 kg kvinner 17.00, resultat +100 kg menn 17.10
Skyting, resultat finale rifle 50 meter 60 skudd liggende menn 13.00, resultat 25 meter silhuettpistol menn 15.30
Roing, resultat A-finaler dobbeltfirer menn 12.30, resultat toer menn uten styrmann 12.50, resultat dobbeltsculler kvinner 12.50, resultat singlesculler menn 13.30
Svømming, finaler: resultat 200 meter rygg kvinner 20.30, resultat 100 meter butterfly menn 20.37, resultat 800 meter fri kvinner 20.43, resultat 50 meter fri menn 21.06
Sykling, resultat 4000 meter forfølgelsesritt lag menn 18.55, resultat keirin kvinner finale 19.40
Turn, resultat finale trampoline menn 16.35
Vektløfting, resultat 75 kg kvinner gruppe A 16.30, resultat 85 kg menn gruppe A 20.00

Øvrig program:
Badminton, semifinaler kvinner 10.00, menn 14.30
Boksing, åttedelsfinaler 14.30
Bordtennis, kvinner lag 11.00, menn lag 20.00
Friidrett, kvalifisering kule menn 11.00, sjukamp kvinner (med Ida Marcussen) 100 meter hekk 11.05, høyde 12.15, kule 20.00, 200 meter 21.45, kvalifisering tresteg kvinner 11.25, innledende runder 100 m kvinner (med Ezinne Okparaebo) 11.40, innledende runder 400 meter hekk menn 12.15, kvalifisering slegge menn 12.20 (med Eivind Henriksen), innledende runde 3000 meter hinder menn 14.00, kvalifisering diskos kvinner 20.10, innledende runde 1500 meter menn (med Henrik Ingebrigtsen) 21.05, kvalifisering lengde menn 20.50, kvartfinaler 100 meter kvinner 20.05 (med Ezinne Okparaebo?)
Landhockey, innledende kamper menn 09.30
Ridning, dressur, individuelt (med Siril Helljesen) og lag, 2. dag 12.00
Roing, singlesculler menn E-finale 10.30, D-finale 10.40, C-finale 10.50, B-finale 11.30. Dobbeltfirer menn B-finale 11.00, toer menn uten styrmann 11.10, dobbeltsculler kvinner B-finale 11.20
Sandvolleyball, åttedelsfinaler kvinner og menn (med Tarjei Skarlund og Martin Spinnangr kl. 14.00)
Seiling, 49er menn, 9., 10. og 11. seilas, finnjolle og star menn (med Eivind Melleby og Petter Mørland Pedersen) 9. og 10. seilas, laser menn (med Kristian Ruth) og laser kvinner (med Marthe Enger Eide) 7. og 8. seilas, 470 menn 3, og 4. seilas, 470 kvinner 1. og 2. seilas fra 13.00
Skyting, kvalifisering rifle 50 meter 60 skudd liggende menn 10.00 (med Odd Arne Brekne og Ole Magnus Bakken fra kl. 10.00), innledende skyting 25 meter silhuettpistol menn 11.30
Stup, innledende runde 3 meter kvinner 15.30
Svømming, kvalifisering 50 meter fri menn 11.00, 1500 meter fri menn 11.27, 4 x 100 meter medley kvinner 13.06, 4 x 100 meter medley menn 13.28. Semifinale 50 meter fri menn 21.21
Sykling, keirin kvinner 17.00, 4000 meter forfølgelsesritt lag menn 17.15, 3000 meter forfølgelsesritt kvinner 18.00
Tennis, semifinaler fra 13.00
Turn, kvalifisering trampoline menn 15.00
Vektløfting, 85 kg menn gruppe B 11.00, 75 kg kvinner gruppe B 13.30
Vannpolo, innledende kamper kvinner 15.10

Kvinnenes basketballturnering:
Angola - Kroatia 56-75
Tyrkia - Kina 82-55
Tsjekkia - USA 61-88
Russland - Australia 66-70
Brasil - Canada 73-79
Frankrike - Storbritannia 80-77

Kvinnenes fotballturnering:
Kvartfinale 1 Sverige - Frankrike 1-2
Kvartfinale 2 USA - New Zealand 2-0
Kvartfinale 3 Brasil - Japan 0-2
Kvartfinale 4 Storbritannia - Canada 0-2

Kvinnenes håndballturnering:
Angola - Storbritannia 31 -25
Kroatia - Montenegro 27-26
Russland - Brasil 31-27
Sør-Korea - Frankrike 21-24
Spania - Sverige 25-24
Danmark - Norge 23-24

Kvinnenes volleyballturnering:
Japan - Russland 1-3
Storbritannia - Den dominikanske republikk 0-3
Algerie - Italia 0-3
Brasil - Kina 3-2
Tyrkia - Sør-Korea 3-2
USA - Serbia 3-0

LØRDAG 4. AUGUST:
25 medaljeavgjørelser:
Badminton, finale kvinner resultat, kvinner double resultat.
Fekting, kårde lag kvinner resultat.
Friidrett, 20 km kappgang menn (med Erik Tysse) resultat, finale diskos kvinner resultat, finale lengde menn resultat, sjukamp kvinner (med Ida Marcussen) 800 meter resultat, finale 10.000 meter menn resultat , finale 100 meter kvinner resultat.
Roing, A-finaler singlesculler kvinner resultat, lettvekt dobbeltsculler menn resultat, lettvekt dobbeltsculler kvinner resultat, firer menn uten styrmann resultat.
Skyting: Rifle 50 meter halvmatch kvinner resultat, lerdueskyting trap kvinner resultat.
Sykling, finale 3000 meter forfølgelsesritt lag kvinner resultat.
Svømming, finaler 50 meter fri kvinner resultat, 1500 meter fri menn resultat, 4 x 100 meter medley kvinner resultat, 4 x 100 meter medley menn resultat
Tennis, finale kvinner singel resultat, menn dobbel resultat.
Triathlon, kvinner resultat.
Turn, finale trampoline kvinner resultat.
Vektløfting, 94 kg menn gruppe A resultat.

Øvrig program:
Badminton, resultater semifinaler menn double og bronsekamp kvinner
Boksing, resultater åttedelsfinaler menn
Bordtennis, resultater menn 1. runde og kvinner lagkvartfinaler
Fekting, resultater kårde lag kvinner
Friidrett, resultater innledende runde 100 meter menn (med Jaysuma Saidy Ndure), sjukamp (lengde), kvalifisering stav kvinner, 1. runde 400 meter menn, 1. runde 3000 meter hinder kvinner, kvartfinaler 100 meter menn, semifinaler 100 meter kvinner, semifinaler 400 m kvinner
Ridning, resultater sprangridning individuelt og lag
Sandvolleyball, resultater åttedelsfinaler kvinner og menn
Seiling, resultater laser menn (med Kristian Ruth), laser radial kvinner (med Marthe Enger Eide) 9. og 10. seilas, 470 menn 5. og 6. seilas, 470er kvinner 3. og 4. seilas. RS: X kvinner (med Jannicke Stålstrøm) og menn (med Sebastian Wang-Hansen) 7. og 8. seilas, elliot 6m (kvinner) matchseiling
Skyting, resultater kvalifisering rifle 50 m halvmatch kvinner (med Malin Westerheim) og kvalifisering lerdueskyting trap kvinner
Stup, resultater semifinale kvinner 3 meter
Sykling, bane, resultater sprint menn, omnium menn 250 meter tempo, 30 km poengritt, 3000 meter forfølgelsesritt lag kvinner
Tennis, resultater bronsekamper
Vektløfting, resultat 94 kg menn

Herrenes fotballturnering:
England-Korea 1-1
Brazil-Honduras 3-2
Mexico-Senegal 4-2
Japan-Egypt 3-0

Herrenes håndballturnering:
Tunisia – Storbritannia 34-17
Sør-Korea – Serbia 22-28
Sverige – Argentina 29-13
Kroatia – Danmark 32-21
Island – Frankrike 30-29
Ungarn – Spania 22-33

Kvinnenes landhockeyturnering:
Australia – Sør Afrika 1-0
Nederland – Sør-Korea 3-2
Japan – Belgia 1-1
Kina – Storbritannia 2-1
USA – New Zealand 2-3
Tyskland – Argentina 1-3

Mennenes vannpoloturnering:
Montenegro – Romania 12-8
Kroatia – Australia 11-6
Hellas – Spania 9-11
Italia – Kasakhstan 9-6
Ungarn – Storbritannia 17-6
Serbia – USA 11-6

Mennenes volleyballturnering:
Tyskland – Tunisia 3-0
Storbritannia – Polen 0-3
Australia – Italia 2-3
Russland – USA 3-2
Argentina – Bulgaria 3-1
Brasil – Serbia 3-2

Mennenes basketballturnering:
Tunisia – Frankrike 69-73
Russland – Spania 77-74
Litauen – USA 94-99
Kina – Brasil 59-98
Storbritannia – Australia 75-106
Nigeria – Argentina 79-93

SØNDAG 5. AUGUST:
23 medaljeavgjørelser:
Badminton, finale double menn og finale menn 14.00
Bryting, gresk-romersk menn, finaler 55 kg og 74 kg 19.25
Fekting, florett lag menn 20.15
Friidrett, maraton kvinner 12.00, finale tresteg kvinner 20.35, finale slegge menn 21.20, finale 400 meter kvinner 22.10, finale 3000 meter hinder menn 22.25, finale 100 meter menn 22.50
Seiling, star menn (med Eivind Melleby og Petter Mørland Pedersen) 11. og siste seilas 14.00, finnjolle menn 11. og siste seilas 15.00
Skyting, 50 meter fripistol menn 13.30
Stup, finale kvinner 3 meter 20.00
Sykling, bane, omnium menn, avsluttende 1000 meter tempo 19.16
Tennis, resultater finaler for herrer, mixed double og damenes double
Turn, apparatfinaler: frittstående menn 15.00, sprang kvinner 15.50, bøylehest menn 16.41
Vektløfting, +75 kg kvinner gruppe A 16.30

Øvrig program:
Badminton, resultater bronsekamper menn og double menn
Boksing, resultater kvinner
Bordtennis, resultater kvartfinaler mennog semifinaler lag kvinner
Bryting, resultater menn, 55 kg og 74 kg
Fekting, resultater florett lag menn
Friidrett, resultater 1. runde 400 meter hekk kvinner, semifinaler 100 meter menn, kvalifisering høyde menn, semifinaler 400 meter menn, semifinaler 1500 meter menn (med Henrik Ingebrigtsen)
Landhockey, resultater menn, innledende runde fra
Ridning, resultater sprangridning lag, 1. omgang og sprangridning individuelt, 2. kvalifiseringsomgang
Sandvolleyball, resultater kvartfinaler kvinner
Seiling, resultater 49er menn 12. og 13.-seilas, RS-X kvinner (med Jannicke Stålstrøm) og menn (med Sebastian Wang-Hansen) 9. og 10. seilas 13.00, 470 kvinner 5. og 6. seilas
Skyting, resultater kvalifisering 50 meter fripistol menn og lerdueskyting trap menn
Sykling, bane, resultater sprint kvinner 200 meter kvalifisering, omnium menn, 4000 meter forfølgelsesritt, 15 km scratch, sprint menn kvartfinaler, om 5.-8.-plass
Synkronsvømming, resultater duett, teknisk program
Tennis, resultater bronsekamper
Vannpolo, resultater kvartfinaler kvinner

Kvinnenes basketballturnering:
Angola - Tsjekkia 47-82
Kina - USA 66-114
Kroatia - Tyrkia 65-70
Frankrike - Russland 65-54
Canada - Australia 63-72
Storbritannia - Brasil 66-78

Kvinnenes håndballturnering:
Brasil - Angola 29-26
Montenegro - Russland 25-25
Kroatia - Storbritannia 37-14
Sverige - Sør-Korea 28-32
Norge - Spania 20-25
Danmark - Frankrike 24-30

Kvinnenes volleyballturnering:
Algerie - Den dominikanske republikk 0-3
Storbritannia - Japan 0-3
Italia - Russland 2-3
Kina - Sør-Korea 3-2
USA - Tyrkia 3-0
Brasil - Serbia 3-0

MANDAG 6. AUGUST:
18 medaljeavgjørelser:
Bryting, gresk-romersk menn, finaleresultater 60 kg, 84 kg og 120 kg
Friidrett, finaleresultater stav kvinner, finale kule kvinner, finale 400 meter hekk menn, finale 3000 meter hinder kvinner, finale 400 meter menn
Ridning, resultat sprangridning lag 2. omgang fra 15.00
Seiling, resultater laser radial kvinner 11. og siste seilas, laser menn 11. siste seilas
Skyting, resultater finale rifle 50 meter helmatch menn (med Ole-Kristian Bryhn), finale lerdueskyting trap menn
Sykling, bane, resultater finale sprint menn, omnium kvinner utslagsritt og sprint kvinner
Turn, resultater ringer menn, skranke kvinner, sprang menn
Vektløfting, resultater 105 kg menn

Øvrig program:
Bordtennis, resultater semifinaler lag kvinner og lag menn
Boksing, kvinner, resultater sluttspill
Bryting, gresk-romersk menn, resultater innledende kamper 60 kg (med Stig André Berge), 84 kg og 120 kg
Friidrett, resultater kvalifisering diskos menn, 1. runde 100 meter hekk kvinner, kvalifisering kule kvinner, 1. runde 800 meter menn, 1. runde 1500 meter kvinner, 1. runde 200 meter kvinner (med Ezinne Okparaebo), semifinaler 400 meter hekk kvinner
Landhockey, kvinner, resultater gruppespill
Padling, flatvann, resultater kvalifiseringsheat 1000 meter K1 menn (med Eirik Verås Larsen i heat 3), C1 menn, K2 menn, 500 meter K4 kvinner, semifinaler 1000 meter K1 menn, C1 menn, K2 menn, 500 meter K4 kvinner
Ridning, resultat sprangridning individuelt, 3. kvalifiseringsomgang og lag 2. runde 15.00, omhopping 18.00
Sandvolleyball, resultater kvartfinaler menn
Seiling, resultater 470 menn 7. og 8. seilas, 49er menn 14. og 15. seilas
Skyting, resultater innledende skyting rifle 50 meter helmatch menn (med Ole-Kristian Bryhn og Are Hansen) og to innledende omganger lerdueskyting trap menn
Stup, resultat innledende runde menn 3 meter
Sykling, bane, resultater sprint menn semifinaler, omnium kvinner 250 meter tempo, 20 km poengritt, utslagningsritt, sprint kvinner kvartfinaler
Synkronsvømming, duett, resultat innledende friprogram
Vannpolo, menn, resultater innledende kamper
Vektløfting, resultater 105 kg menn

Herrenes basketballturnering:
Tunisia - Litauen 63-76
Frankrike - Nigeria 79-73
Argentina - USA 97-126
Australia - Russland 82-80
Storbritannia - Kina 90-58
Spania - Brasil 82-88

Kvinnenes fotballturnering:
Semifinale Frankrike - Japan 1-2
Semifinale Canada - USA 3-4

Herrenes håndballturnering:
Argentina - Tunisia 23-25
Island - Storbritannia 41-24
Frankrike - Sverige 29-26
Ungarn - Serbia 26-23
Danmark - Sør-Korea 26-24
Spania - Kroatia 25-30

Herrenes volleyballturnering:
Australia - Polen 3-1
Italia - Bulgaria 0-3
Storbritannia - Argentina 0-3
Russland - Serbia 3-0
USA - Tunisia 3-0
Brasil - Tyskland 3-0

TIRSDAG 7. AUGUST:
21 medaljeavgjørelser:
Bordtennis, resultat finale lag kvinner
Bryting, resultater gresk-romersk menn, finaler 66 kg og 96 kg
Friidrett, resultat finale høyde menn, resultat finale diskos menn, resultat finale 100 meter hekk kvinner, resultat finale 1500 meter menn (med Henrik Ingebrigtsen)
Ridning, resultat dressurridning lag, Grand Prix Spesial
Seiling, resultat RS-X menn 11. og siste seilas, RS-X resultat kvinner 11. og siste seilas
Stup, resultat finale menn 3 meter 20.00
Sykling, resultat bane omnium kvinner 500 meter avsluttende tempo. keirin resultat menn finale, sprint resultat kvinner finale
Synkronsvømming, resultat duett friprogram
Triathlon, resultat menn
Turn, resultat finale skranke menn, resultat bom kvinner, resultat svingstang menn, resultat frittstående kvinner
Vektløfting, resultat +105 kg menn, gruppe A

Øvrig program:
Boksing, resultater menn, kvartfinaler fluevekt (52 kg), weltervekt (69 kg)
Bordtennis, resultat bronsekamp lag kvinner
Bryting, resultat gresk-romersk menn, innledende kamper 66 og 96 kg, sluttspill
Friidrett, kvalifisering spyd kvinner resultat, 1. runde 110 meter hekk menn resultat, kvalifisering tresteg menn resultat, 1. runde 5000 meter kvinner (med Karoline Bjerkeli Grøvdal) resultat, 1. runde 200 meter menn (med Jaysuma Saidy Ndure) resultat, kvalifisering lengde kvinner (med Margrethe Renstrøm) resultat, semifinaler 100 meter hekk kvinner resultat, semifinaler 800 meter menn resultater , semifinaler 200 meter kvinner resultat
Landhockey, resultater menn, innledende kamper
Padling, resultat flatvann, kvalifiseringsheat 1000 meter K4 menn, resultat C2 menn, resultat 500 meter K1 kvinner (med Mira Verås Larsen i heat 3), resultat 500 meter K2 kvinner. Semifinaler, resultat 1000 meter K4 menn, resultat C2 menn, resultat 500 meter K1 kvinner, resultat K2 kvinner
Ridning, resultat dressurridning individuelt, Grand Prix Spesial
Sandvolleyball, resultat semifinaler kvinner og menn
Seiling, resultater 470 kvinner 7. og 8.-seilas, 470 menn 9. og 10. seilas. Elliot (kvinner) matchseilas
Stup, resultat semifinaler menn 3 meter
Sykling, resultat bane, keirin menn, omnium kvinner, 3000 meter forfølgelsesritt, 10 km scratch. Sprint kvinner, semifinaler
Vannpolo resultat, kvinner, sluttspill
Vektløfting, resultat +105 kg menn, gruppe B

Kvinnenes basketballturnering:
Kvartfinale USA - Canada 91-48
Kvartfinale Australia - Kina 75-60
Kvartfinale Tyrkia - Russland 63-66
Kvartfinale Frankrike - Tsjekkia 23.15

Herrenes fotballturnering:
Semifinale Mexico - Japan 3-1
Semifinale Sør-Korea - Brasil 0-3

Kvinnenes håndballturnering:
Kvartfinale Brasil - Norge 19-31
Kvartfinale Spania - Kroatia 25-22
Kvartfinale Russland - Sør-Korea 23-24
Kvartfinale Frankrike - Montenegro 22-23

Kvinnenes volleyballturnering:
Kvartfinale Kina - Japan 2-3
Kvartfinale Russland - Brasil 2-3
Kvartfinale USA - Dominikanske rep. 3-0
Kvartfinale Italia - Sør-Korea 1-3

ONSDAG 8. AUGUST:
16 medaljeavgjørelser:
Bryting, fristil kvinner, resultat finaler 48 kg og 63 kg 18.45
Friidrett, resultat finale lengde kvinner, resultat 400 meter hekk kvinner, resultat 200 meter kvinner, resultat 110 meter hekk menn
Padling, flatvann, resultat finaler 1000 meter K1 menn (med Eirik Verås Larsen) , resultat C1 menn, resultat K2 menn. Resultat finale 500 meter K4 kvinner.
Ridning, resultat sprangridning individuelt, finaleomgang A, finaleomgang B
Sandvolleyball, resultat finale kvinner
Seiling, 49er menn, resultat 16. og siste seilas
Taekwondo, resultat finale 49 kg kvinner og 58 kg menn

Øvrig program:
Boksing, resultat kvinner, semifinaler
Bryting, resultat fristil kvinner, innledende kamper 48 kg og 63 kg 14.00, sluttspill fra 14.25
Friidrett, resultat kvalifisering stav menn, resultat kvalifisering slegge kvinner, resultat tikamp menn (100 meter 11.10, lengde 12.10, kule 13.50, høyde 19.00, 400 meter 22.30), resultat 1. runde 5000 meter menn, resultat 1. runde 800 meter kvinner, resultat kvalifisering spyd menn (med Andreas Thorkildsen), resultat semifinaler 110 meter hekk menn, resultat semifinaler 1500 meter kvinner, resultat semifinaler 200 meter menn (med Jaysuma Saidy Ndure)
Landhockey, kvinner, resultat plasseringskamper fra, semifinaler
Sandvolleyball, resultat bronsekamp kvinner
Seiling, resultat 470 kvinner 9. og 10. seilas. Eliott 6m kvinner matchrace, kvartfinaler
Stup, resultat Innledende runde kvinner 10 meter kvinner
Sykling, resultat bane, BMX, kvalifiseringsrunde kvinner og menn
Taekwondo, resultat 49 kg kvinner, innledende kamper
Vannpolo, resultat menn, kvartfinaler

Herrenes basketballturnering:
Kvartfinale Brasil - Argentina 77-82
Kvartfinale USA - Australia 86-73
Kvartfinale Frankrike - Spania 59-66
Kvartfinale Russland - Litauen 83-74

Herrenes håndballturnering:
Kvartfinale Island - Ungarn 33-34
Kvartfinale Sverige - Danmark 24-22
Kvartfinale Spania - Frankrike 22-23
Kvartfinale Kroatia - Tunisia 25-23

Herrenes volleyballturnering:
Kvartfinale Argentina - Brasil 0-3
Kvartfinale USA - Italia 0-3
Kvartfinale Polen - Russland 0-3
Kvartfinale Bulgaria - Tyskland 3-0

TORSDAG 9. AUGUST:

Kvinnenes håndballturnering:
Semifinale: Norge - Sør-Korea 31-25
Semifinale: Spania - Montenegro 26-27

23 medaljeavgjørelser:
Boksing, resutlat kvinner, finaler fluevekt (51 kg), lettvekt (60 kg), mellomvekt (75 kg)
Bryting, resultat fristil kvinner, finaler 55 kg og 72 kg
Fotball, resultat finale, kvinner
Friidrett, resultat finaler tresteg menn, resultat 800 meter menn, resultat 200 meter menn, resultat spyd kvinner, tikamp menn (1500 meter)
Padling, resultater flatvann, finaler 1000 meter C2 menn, K4 menn. Finaler 500 meter K1 kvinner, K2 kvinner
Ridning, resultat dressurridning Grand Prix, friprogram
Seiling, (utsatt til fredag 10. august) 470 menn, 11. og siste seilas
Sandvolleyball, resultat finale menn
Stup, resultat finale kvinner 10 meter
Svømming, resultat 10 km havsvømming kvinner
Taekwondo, resultat finale 57 kg kvinner og 68 kg menn
Vannpolo, resultat finale kvinner

Øvrig program:
Bryting, resultater fristil kvinner, innledende kamper 55 kg og 72 kg
Fotball, resultat kvinner, bronsekamp
Friidrett, resultat Tikamp menn (110 m hekk 10.00, diskos 10.55, stav 13.55, spyd 19.30), resultat kvalifisering høyde kvinner (med Tonje Angelsen), resultat 1. runde 4 x 100 meter stafett menn, resultat semifinale 800 meter kvinner, resultat 1. runde 4 x 100 meter stafett kvinner
Landhockey, resultat menn, plasseringskamper og semifinaler
Turn, resultat rytmisk gymnastikk, kvalifisering individuelt, kvalifisering tropp
Sandvolleyball, resultat bronsekamp menn 20.00
Seiling, (utsatt til fredag 10.august)elliott 6m kvinner, semifinaler
Stup, resultat semifinale kvinner 10 meter
Synkronsvømming, resultat tropp teknisk program
Sykling, resultat bane, BMX, kvartfinaler menn (best av tre) 16.00
Taekwondo, resultat 57 kg kvinner, innledende kamper
Vannpolo, resultat kvinner, plasseringskamper

Kvinnenes basketballturnering:
Semifinale: USA - Australia 73-86
Semifinale: Russland - Frankrike 22.00

Kvinnenes fotballturnering:
Bronsekamp: Canada - Frankrike 1-0
Finale: USA - Japan 2-1

Kvinnenes volleyballturnering:
Semifinale: Sør-Korea - USA 0-3
Semifinale: Brasil - Japan 3-0

FREDAG 10. AUGUST:
16 medaljeavgjørelser:
Bryting, resultat fristil menn, finaler 55 kg og 74 kg
Friidrett, resultat finaler stav menn, resultat slegge kvinner, resultat 5000 meter kvinner, resultat 4 x 100 meter stafett kvinner, resultat 1500 meter kvinner, resultat 4 x 100 m stafett menn
Landhockey, resultat finale kvinner
Taekwondo, resultat finaler 67 kg kvinner 23.15 og 80 kg menn 23.30
Seiling, resultat 470 kvinner, 11. og siste seilas 14.00
Svømming, resultat 10 km havssvømming menn 13.00
Sykling, resultat bane, BMX, finale kvinner 17.30 og menn 17.40
Synkronsvømming, resultat tropp friprogram 16.00

Øvrig program:
Boksing, resultat semifinaler menn fra 14.30
Bryting, resultat fristil menn, innledende kamper 55 kg og 74 kg 14.00, sluttspill fra 14.30
Fotball, resultat menn, bronsekamp
Friidrett, resultat 1. runde 4 x 400 meter stafett kvinner 20.00, 1. runde 4 x 400 meter stafett menn 20.45
Landhockey, resultat kvinner, plasseringskamper
Padling, resultat flatvann, innledende heat resultat 200 meter K1 menn, resultat C1 menn, resultat K1 kvinner, resultat K2 menn. Resultat semifinaler 200 meter K1 menn, resultat C1 menn, resultat K1 kvinner, resultat K2 menn
Turn, resultat rytmisk gymnastikk, kvalifisering individuelt, kvalifisering tropp
Seiling, resultat elliott 6m kvinner semifinaler
Stup, resultat innledende runde menn 10 meter (med Amund Gismervik)
Sykling, resultat bane, BMX, semifinale kvinner 16.00 og menn 16.08
Taekwondo, resultat 67 kg kvinner, innledende kamper fra 10.00, sluttspill fra 16.00
Vannpolo, resultat menn, semifinaler og plasseringskamper

Herrenes basketballturnering:
Semifinale Spania - Russland 67-59
Semifinale Argentina - USA 22.00

Herrenes fotballturnering:
Bronseefinale Sør-Korea - Japan 2-0

Herrenes håndballturnering:
Semifinale Ungarn - Sverige 26-27
Semifinale Frankrike - Kroatia 25-22

Herrenes volleyballturnering:
Semifinale Bulgaria - Russland 1-3
Semifinale Brasil - Italia 3-0

LØRDAG 11. AUGUST:

Damenes håndballturnering:
Finale Norge - Montenegro 26-23

32 medaljeavgjørelser:
Basketball, resultat finale kvinner
Boksing, resultater finaler menn
Bryting, resultater fristil menn, finaler 60 kg, 84 kg og 120 kg 19.45
Fotball, kampfakta finale menn, Brasil - Mexico 1-2
Friidrett, resultat 50 km kappgang menn (med Trond Nymark), resultater 20 km kappgang kvinner, finale høyde kvinner, finale spyd menn (med Andreas Thorkildsen), finale 5000 meter menn, finale 800 meter kvinner, finale 4 x 400 meter stafett kvinner, 4 x 400 meter stafett menn
Håndball, finale kvinner Norge - Montenegro 26-23
Landhockey, resultat finale menn
Moderne femkamp menn, resultater kombinasjon (3 x 1000 meter løp med skyting)
Padling, flatvann, resultater finaler 200 meter K1 menn, C1 menn, K1 kvinner, K2 menn
Turn, resultat rytmisk gymnastikk, individuell mangekamp, siste rotasjon
Seiling, resultat elliott 6m kvinner finaler
Stup, resultater finale menn 10 meter
Terrengsykling, resultat kvinner (med Gunn-Rita Dahle Flesjå)
Taekwondo, resultater finale +67 kg kvinner, finale +80 kg menn
Volleyball, resultat finale kvinner 19.30

Øvrig program:
Bryting, resultater fristil menn, innledende kamper 60 kg, 84 kg og 120 kg
Håndball, resultat bronsekamp kvinner
Moderne femkamp, menn, resultater fekting, 200 meter svømming, sprangridning
Volleyball, kampfakta bronsekamp kvinner

Kvinnenes basketballturnering:
Finale USA - Frankrike 86-50
Bronsefinale Australia - Russland 83-74

Herrenes fotballturnering:
Finale Brasil - Mexico 1-2, kampfakta

Kvinnenes volleyballturnering:
Finale Brasil - USA 3-0
Bronsefinale Japan - Sør-Korea 3-0

BIDRA I DISKUSJONEN

Gunnar Stavrum Her vil vi gjerne vite hva du mener om denne saken. Vi ønsker at du er registrert, fordi det gjør argumentene og synspunktene mer interessante. Dersom du har spesielle grunner til å kommentere uregistrert, kan du sende innlegget hit og begrunne hvorfor. I unntaktstilfeller vil vi publisere innlegg fra uregistrerte debattdeltakere etter redaksjonell redigering. Vær saklig og respektfull! Send en mail til moderering@nettavisen.no hvis du har innspill til moderatorene.
Gunnar Stavrum, sjefredaktør

comments powered by Disqus
Våre bloggere

Pål Anders Ullevålseter

Vant Merzouga Rally.

Svein Harald Røine

Erna og Sivs mareritt

Baard Fiksdal

Den brune brønnen