Nettavisen.no

Tips oss 468 30 050
Foto: Kirill Kudryavtsev / NTB scanpix

Her er hele OL-programmet

Vinter-OL arrangeres i Sotsji i Russland mellom 6. og 23. februar.

Programmet for vinter-OL dag for dag. I alt skal det deles ut medaljer i 98 øvelser:

Torsdag 6. februar

Ingen medaljeøvelser.

Øvrig konkurranseprogram:

Snowboard: Kvalifisering slopestyle menn og kvinner 07.00.

Fristil: Kvalifisering kulekjøring kvinner 15.00.

Kunstløp: Lagkonkurranse, kortprogram menn og parløp 16.30.

Fredag 7. februar

Åpningsseremoni på OL-stadion i Sotsji 17.00-20.00.

Ingen medaljeøvelser eller øvrige konkurranser.

Lørdag 8. februar

Medaljeavgjørelser (5):

Fristil: Finale kulekjøring kvinner 15.00 og 19.00.

Langrenn: 15 km skiathlon kvinner (7,5 km klassisk og 7,5 km fri teknikk) 11.00.

Skiskyting: Sprint, 10 km menn 15.30.

Skøyter: 5000 m menn 12.30.

Snowboard: Finale slopestyle menn 06.30 og 09.45.

Øvrig konkurranseprogram:

Aking: Single menn, omgang 1 og 2 fra 15.30.

Hopp: Kvalifisering menn (HS106) 17.30.

Ishockey: Innledende gruppespill kvinner, gruppe A: USA – Finland 09.00, Canada – Sveits 14.00.

Kunstløp: Lagkonkurranse, kortprogram isdans og kvinner, friprogram par 15.30.

Søndag 9. februar

Medaljeavgjørelser (8):

Aking: Single menn, omgang 3 og 4 fra 15.30.

Alpint: Utfor menn 08.00.

Hopp: Menn (HS106) 18.30.

Langrenn: 30 km skiathlon menn (15 km klassisk og 15 km fri teknikk) 11.00.

Skiskyting: Sprint, 7,5 km kvinner 15.30.

Skøyter: 3000 m kvinner 12.30.

Snowboard: Finale slopestyle kvinner 07.30 og 10.15.

Kunstløp: Lagkonkurranse, friprogram menn, kvinner og isdans 16.00.

Øvrig konkurranseprogram:

Ishockey: Innledende gruppespill kvinner gruppe B: Sverige – Japan 09.00, Russland – Tysland 14.00.

Mandag 10. februar

Medaljeavgjørelser (5):

Alpint: Superkombinasjon kvinner, slalåm 12.00.

Fristil: Finale kulekjøring menn 15.00 og 19.00.

Skiskyting: 12,5 km jaktstart menn 16.00.

Skøyter: 500 m menn (to løp) 14.00.

Skøyter, kortbane: 1500 m menn fra 10.45.

Øvrig konkurranseprogram:

Alpint: Superkombinasjon kvinner, utfor 08.00.

Aking: Single kvinner, omgang 1 og 2 fra 15.45.

Curling: Innledende kamper, menn (06.00): Russland – Storbritannia, Sveits – Sverige, Danmark – Kinga, Q1 – Canada. (16.00): Q2 – Norge, Danmark – Russland, Canada – Sveits, Sverige – Storbritannia. Kvinner (11.00): Q1 – Canada, Sveits – USA, Sverige – Storbritannia, Russland – Danmark.

Ishockey: Innledende gruppespill kvinner, gruppe A: USA – Sveits 11.00, Finland – Canada 16.00.

Skøyter, kortbane: Kvalifisering 1500 m menn semifinaler, kvalifisering 500 m kvinner, kvalifisering 3000 m stafett kvinner fra 10.45.

Tirsdag 11. februar

Medaljeavgjørelser (8):

Aking: Single kvinner, omgang 3 og 4 15.30.

Fristil: Finale slopestyle kvinner 0700 og 10.00.

Hopp: Kvinner (HS106) 18.30.

Langrenn: Sprint fri teknikk kvinner og menn, kvartfinaler, semifinaler og finaler 13.00.

Skiskyting: 10 km jaktstart kvinner 16.00.

Skøyter: 500 m kvinner 13.45 (to løp).

Snowboard: Finale halfpipe menn 18.30.

Øvrig konkurranseprogram:

Curling: Innledende kamper, kvinner (06.00): Sveits – Danmark, Sverige – Canada, Russland – USA, Sør-Korea – Q2, (16.00): Storbritannia – USA, Sør-Korea – Sveits, Danmark – Q2, Q1 – Russland. Menn (11.00): Canada – Sverige, Q2 – Kina, Storbritannia – Q1, Norge – Russland.

Ishockey: Innledende gruppespill kvinner, gruppe B: Tyskland – Sverige 11.00, Russland – Japan 16.00.

Langrenn: Sprint fri teknikk kvinner og menn, prolog 11.00.

Kunstløp: Parløp kortprogram 16.00..

Snowboard: Kvalifisering halfpipe menn 11.00, semifinaler 16.00.

Onsdag 12. februar

Medaljeavgjørelser (6):

Aking: Double menn, omgang 1 og 2 17.15.

Alpint: Utfor kvinner 08.00.

Kombinert: Individuelt, 10 km langrenn 13.30.

Kunstløp: Parløp friløp 16.45.

Skøyter: 1000 m menn 15.00.

Snowboard: Finale halfpipe kvinner 18.30.

Øvrig konkurranseprogram:

Curling: Innledende kamper, menn (06.00): Danmark – Q2, Norge – Q1, Kina Sveits. (16.00): Q1 – Kina, Sveits – Storbritannia, Russland – Canada, Danmark – Sverige. Kvinner (11.00): Q2 – Russland, USA – Q1, Sør-Korea – Sverige, Canada – Storbritannia.

Ishockey: Innledende gruppespill menn: Gruppe C (18.00): Tsjekkia – Sverige, Latvia – Sveits.

Ishockey: Innledende gruppespill kvinner, gruppe A: Sveits – Finland 09.00, Canada – USA 13.30.

Kombinert: Individuelt, hopp (HS106) 10.30.

Snowboard: Kvalifisering halfpipe kvinner 11.00, semifinaler 16.00.

Torsdag 13. februar

Medaljeavgjørelser (6):

Fristil: Slopestyle menn 07.15 og 10.30.

Langrenn: 10 km klassisk kvinner 11.00.

Skiskyting: Normaldistanse, 15 km kvinner 15.00

Skøyter: 1000 m kvinner 15.00.

Skøyter, kortbane: Finale 500 m kvinner fra 11.00.

Øvrig konkurranseprogram:

Skeleton: Kvinner omgang 1 og 2 fra 08.30.

Curling: Innledende kamper, kvinner (06.00): Canada – Danmark, Q1 – Storbritannia, Sveits – Sverige. (16.00): Sverige – Danmark, Russland – Sør-Korea, Sveits – Canada. Menn (11.00): Sveits – Russland, Canada – Danmark, Norge – Sverige, Storbritannia – Q2.

Ishockey: Innledende gruppespill menn, gruppe B: Finland – Østerrike 09.00, Canada – Norge 18.00. Gruppe A (13.30): Russland – Slovenia, Slovakia USA.

Ishockey: Innledende gruppespill kvinner, gruppe B: Japan – Tyskland 09.00, Sverige – Russland 18.00.

Kunstløp: Kortprogram menn 16.00.

Skøyter, kortbane: Kvartfinaler 500 m kvinner, kvalifisering 1000 m menn og semifinaler 5000 m stafett menn fra 11.00.

Fredag 14. februar

Medaljeavgjørelser (6):

Alpint: Superkombinasjon menn, slalåm 12.30.

Fristil: Finale hopp kvinner 18.30.

Kunstløp: Friløp menn 16.00.

Langrenn: 15 km klassisk menn 11.00.

Skiskyting: Normaldistanse, 20 km menn 15.00.

Skeleton: Kvinner omgang 3 og 4 fra 13.30.

Øvrig konkurranseprogram:

Alpint: Superkombinasjonen menn, utfor 08.00.

Curling: Innledende kamper, menn (06.00): Sverige – Kina, Q2 – Q1, Canada – Norge. (16.00): Storbritannia – Danmark, Russland – Q2, Kina – Norge, Sveits – Q1. Kvinner (11.00): Sør-Korea – Q1, Storbritannia – Q2, USA – Danmark, Russland – Sveits.

Fristil: Kvalifisering hopp kvinner 14.45.

Hopp: Kvalifisering stor bakke menn (HS140) 18.30.

Ishockey: Innledende gruppespill menn, gruppe C: Tsjekkia – Latvia 09.00, Sverige Sveits 13.30. Gruppe B (18.00): Norge – Finland, Canada – Østerrike.

Skeleton: Menn omgang 1 og 2 fra 13.30.

Lørdag 15. februar

Medaljeavgjørelser (7):

Alpint: Super-G kvinner 08.00.

Hopp: Stor bakke (HS140) 18.30.

Langrenn: 4 x 5 km stafett kvinner (klassisk-klassisk-fri teknikk-fri teknikk) 11.00.

Skeleton: Menn omgang 3 og 4 fra 15.45.

Skøyter: 1500 m menn 14.30.

Skøyter, kortbane: Finale 1000 m menn og 1500 m kvinner fra 11.00.

Øvrig konkurranseprogram:

Curling: Innledende kamper, kvinner (06.00): Canada – Q2, Q2 – Sverige, Storbritannia – Sør-Korea. (16.00): USA – Sverige, Canada – Russland, Storbritannia – Sveits, Danmark – Q1. Menn (11.00): Sverige – Q1, Danmark – Sveits, Canada – Storbritannia, Russland – Kina.

Ishockey: Innledende gruppespill menn, gruppe A: Slovakia – Slovenia 09.00, USA – Russland 13.30. Gruppe C (18.00): Svetis – Tsjekkia, Sverige – Latvia.

Ishockey: Sluttspill kvinner, kvartfnaler: 3A – 2B og 4A – 1B 09.00 og 13.30.

Skøyter, kortbane: Kvalifisering 1500 m kvinner, semifinaler, kvalifisering 1000 m menn, semifinaler fra 11.00.

Søndag 16. februar

Medaljeavgjørelser (5):

Alpint: Super-G menn 08.00.

Langrenn: 4 x 10 km stafett menn (klassisk-klassisk-fri teknikk-fri teknikk) 11.00.

Skiskyting: Fellesstart, 15 km menn 16.00.

Skøyter: 1500 m kvinner 15.00.

Snowboard: Finale boardercross kvinner 10.15.

Øvrig konkurranseprogram:

Bobsleigh: Toerbob menn, omgang 1 og 2 fra 17.15.

Curling: Innledende kamper, menn (06.00): Q2 – Canada, Storbritannia – Norge, Sverige – Russland. (16.00): Norge – Sveits, Kina – Canada, Q1 – Danmark, Q2 – Sverige. Kvinner (11.00): Danmark – Sør-Korea, Q2 – Sveits, Sverige – Russland, USA – Canada.

Kunstløp: Isdans, kortprogram 16.00.

Ishockey: Innledende gruppespill menn, gruppe B: Østerrike – Norge 09.00, Finland – Canada 18.00. Gruppe A (13.30): Russland – Slovakia, Slovenia – USA.

Ishockey: Sluttspill kvinner, plasseringskamper om 5.-8.-plass 09.00 og 18.00.

Kunstløp: Isdans, originaldans 01.15 (mandag).

Snowboard: Utslagsrunder boardercross kvinner 08.00.

Mandag 17. februar

Medaljeavgjørelser (6):

Snowboard: Finale boardercross menn 10.30.

Bobsleigh: Toerbob menn, omgang 3 og 4 fra 15.30.

Fristil: Finale hopp menn 18.30.

Hopp: Lagkonkurranse (HS140) 18.15.

Kunstløp: Isdans, fridans 16.00

Skiskyting: Fellesstart, 12,5 km kvinner 16.00.

Øvrig konkurranseprogram:

Curling: Innledende kamper, kvinner (06.00): Russland – Storbritannia, Sør-Korea – USA, Q2 – Q1. (16.00): Q1 – Sveits, Danmark – Storbritannia, Canada – Sør-Korea. Menn (11.00): Kina – Storbritannia, Q1 – Russland, Sveits – Q2, Norge – Danmark.

Fristil: Kvalifisering hopp menn 14.45.

Ishockey: Sluttspill kvinner, semifinaler: A1 – vinner A4/B1 og A2 – vinner A3/B2 13.30 og 18.00.

Snowboard: Utslagsrunder boardercross menn 08.00.

Tirsdag 18. februar

Medaljeavgjørelser (5):

Alpint: Storslalåm kvinner 08.00/11.30.

Fristil: Finale halfpipe menn 18.30.

Kombinert: Individuelt stor bakke, langrenn 10 km 13.00.

Skøyter: 10.000 m menn 14.00.

Skøyter, kortbane: Finale 3000 m stafett kvinner fra 10.30.

Øvrig konkurranseprogram:

Bobsleigh: Toerbob kvinner, omgang 1 og 2 fra 16.15.

Fristil: Kvalifisering halfpipe menn 14.45.

Kombinert: Individuelt stor bakke, hopp (HS140) 10.30.

Curling: Eventuelle omspillskamper kvinner og menn 06.00, 11.00 og 16.00.

Ishockey: Sluttspill kvinner, plasseringskamper, kamp om 7.-plass 09.00, kamp om 5.-plass 13.30.

Ishockey: Kvalifisering til sluttspillet menn 09.00, 13.30 og to kamper 18.00.

Skøyter, kortbane: Kvalifisering 1000 m kvinner og kvalifisering 500 m menn fra 10.30.

Onsdag 19. februar

Medaljeavgjørelser (8):

Alpint: Storslalåm menn 08.00/11.30.

Bobsleigh: Toerbob kvinner, omgang 3 og 4 fra 17.15.

Langrenn: Finaler lagsprint klassisk kvinner og menn fra 12.45.

Skiskyting: Blandet stafett, 2 x 6 km kvinner og 2 x 7,5 km menn 15.30.

Skøyter: 5000 m kvinner 14.30.

Snowboard: Finaler parallell storslalåm kvinner og menn fra 10.00.

Øvrig konkurranseprogram:

Curling: Semifinaler kvinner: Nr. 1 – nr. 4, nr. 2 – nr. 3 11.00. Semifinaler menn: Nr. 1 – nr. 4, nr. 2 – nr. 3 16.00.

Ishockey: Sluttspillet menn, kvartfinaler 09.00, 13.30 og to kamper 18.00.

Kunstløp: Kortprogram kvinner 16.00.

Langrenn: Semifinaler lagsprint klassisk kvinner og menn fra 10.15.

Snowboard: Utslagsrunder parallell storslalåm kvinner og menn fra 06.15.

Torsdag 20. februar

Medaljeavgjørelser (6):

Curling: Kvinner, bronsekamp 09.30, finale 14.30.

Fristil: Finale skicross menn 10.30, finale halfpipe kvinner 18.30.

Ishockey: Kvinner, bronsekamp 13.00, finale 18.00.

Kombinert: Lagkonkurranse, 4 x 5 km langrenn 12.00.

Kunstløp: Friløp kvinner 16.00.

Øvrig konkurranseprogram:

Kombinert: Lagkonkurranse, hopp (HS140) 09.00.

Fristil: Utslagsrunder skicross menn fra 08.45 og kvalifisering halfpipe kvinner 15.30.

Fredag 21. februar

Medaljeavgjørelser (7):

Curling: Menn, bronsekamp 09.30, finale 14.30.

Fristil: Finale skicross kvinner 10.30.

Alpint: Slalåm kvinner 13.45/17.15.

Skiskyting: Stafett 4 x 6 km kvinner 15.30.

Skøyter, kortbane: Finaler 500 m menn 1000 m kvinner 04.24 (lørdag), 5000 m stafett menn fra 17.30.

Øvrig konkurranseprogram:

Fristil: Utslagsrunder skicross kvinner fra 08.45/

Ishockey: Semifinaler menn 13.00 og 18.00.

Skøyter: Kvalifisering lagtempo menn og kvinner 14.30.

Snowboard: Kvalifisering parallell storslalåm kvinner 19.00.

Skøyter, kortbane: Kvartfinaler 500 m menn, semifinaler kvartfinaler 1000 m kvinner, semifinaler fra 17.30.

Lørdag 22. februar

Medaljeavgjørelser (7):

Alpint: Slalåm menn 13.45/17.15.

Ishockey: Bronsekamp menn 16.00.

Langrenn: 30 km fellesstart fri teknikk kvinner 10.30.

Skiskyting: 4 x 7,5 km stafett menn 15.30.

Snowboard: Utslagsrunder parallell storslalåm menn og kvinner 10.15/

Skøyter: Finaler lagtempo kvinner og menn fra 14.30.

Øvrig konkurranseprogram:

Bobsleigh: Firerbob menn, omgang 1 og 2 fra 17.30.

Snowboard: Kvalifisering parallell storslalåm menn og kvinner fra 06.15.

Søndag 23. februar

Medaljeavgjørelser (3):

Bobsleigh: Firerbob menn, omgang 3 og 4 fra 10.30.

Ishockey: Finale menn 13.00.

Langrenn: 50 km fellesstart klassisk menn 08.00.

Avslutningsseremoni på OL-stadion i Sotsji 17.00-19.30. (©NTB)

BIDRA I DISKUSJONEN

Gunnar Stavrum Her vil vi gjerne vite hva du mener om denne saken. Vi ønsker at du er registrert, fordi det gjør argumentene og synspunktene mer interessante. Dersom du har spesielle grunner til å kommentere uregistrert, kan du sende innlegget hit og begrunne hvorfor. I unntaktstilfeller vil vi publisere innlegg fra uregistrerte debattdeltakere etter redaksjonell redigering. Vær saklig og respektfull!
Gunnar Stavrum, sjefredaktør

comments powered by Disqus