Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

Toppidrettsutøver voldsdømt

DØMT: EN toppidrettsutøver er dømt for uprovosert vold.
DØMT: EN toppidrettsutøver er dømt for uprovosert vold. Foto: Skaug, Thomas Rasmus ( Scanpix )

Relaterte emner:

En toppidrettsutøver er dømt til samfunnsstraff for to ganger å ha utøvd uprovosert vold.

Hedmarken tingrett mener 36 timer samfunnstraff er passende for den unge idrettsutøveren. Normalt gir uprovosert vold fengselsstraff, melder Hamar Arbeiderblad. Idrettsutøveren havnet i bråk i Hamar sentrum to ganger i sommer. Verst var det 28.juni, da han helt uprovosert gikk løs på en person og slo ham flere ganger i ansiktet.

Unggutten anfører at han har problemer med temperamentet når han er beruset. Og han har innrømmet forholdene. Retten tok i betraktning at han er tidligere ustraffen og ung. I tillegg mener retten at toppidrettsutøveren har innsett sitt alkoholproblem.

Spill fotballmanager på nett

24.07.08 13:17


Materialet på dette nettstedet er omfattet av åndsverklovens bestemmelser. Uten særskilt avtale direkte med Mediehuset Nettavisen AS (utgiver) eller med Mediebedriftenes Klareringstjeneste (www.klarering.no) er enhver kopiering, lagring, eksemplarfremstilling og tilgjengeliggjøring bare tillatt i den utstrekning det er hjemlet i lov. Utnyttelse i strid med lov eller avtale kan medføre erstatningsansvar, og kan straffes med bøter eller fengsel. Mediehuset Nettavisen AS er ikke ansvarlig for innhold på eksterne sider.