Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

LUR: Fotballagent Rune Hauge vet å spille kortene sine godt, både i kullisene og rundt bordet LUR: Fotballagent Rune Hauge vet å spille kortene sine godt, både i kullisene og rundt bordet Foto: Vegard Brekke ( Vegard Brekke )

Hauge klar for EM-finalen

Norsk lag storspilte i San Remo.

Publisert 16.06.09 19:51 | Sist oppdatert 16.06.09 19:52

Tips oss

Send sms / mms med ditt tips til
1930 eller epost til: tips@nettavisen.no

Skriv ut artikkel Del Del på Facebook Del på MySpace Del på Twitter Del på Nettby

Etter en fantastisk sistesesjon av semifinalen vant til slutt Rune Hauges lag 89-61, og er dermed klar for onsdagens finale i bridge-EM i San Remo.

På laget spiller Rune Hauge, Gunn Tove Vist, Anna Malinowski og Erik «Silla» Sælensminde alle fra Norge, sammen med det bulgarske paret Popova og Gunev.

Rune Hauge er for tiden i en god stim. Han ble for under to uker siden nordisk mester sammen med det norske landslaget, og i morgen kan han altså sikre seg sin andre tittel på veldig kort tid. Det «norske» laget kommer ikke til å legge seg bakpå, og går for gull fra start i morgen.

Slått av eksen
Et artig poeng var at to tidligere makkere og tidligere ektefeller, Artur og Anna Malinowski, nå møttes i semifinalen. Artur måtte se seg slått denne gangen.

Anna Malinowski var tidligere et fast innslag på det norske damelandslaget, men har hatt flere års pause fra bridge på toppnivå.

Med årets EM gjør hun et fantastisk comeback på den internasjonale arenaen. Sammen med makker Erik Sælensminde - som for øvrig er regjerende verdensmester for Norge - har de absolutt gjort sine saker bra i Italia.

Finalen begynner i morgen klokken 10:30, og du kan følge hvert eneste kort live på www.bridgebase.com.

Det vil også være live oppdatering av resultater på mesterskapssidene: http://www.eurobridge.org/competitions/09Sanremo/Sanremo.htm

Flere muligheter
EM-mixpar fortsetter også onsdag med semifinaler, og en rekke av de norske parene ser ut til å kvalifisere seg til sluttspillet.

Spillerne på det norske laget som nå skal spille finale i lagmesterskapet (Hauge-laget), vil komme rett inn i parfinalen som starter torsdag.

Følg med på NBFs sider og mesterskapssidene for resultater og oppdateringer.



Kommentarer


OL-meny OL i dag Resultater Øvelser Utøvere Kalender Været Arenakart Fakta i samarbeid med 1881

Tjenester:

Lørdagens vinnertall var 3, 6, 12, 18, 21, 28, 29, med tilleggstall 8, 20, 24.

Så Lotto-trekningen uten å sjekke kupongen

Ingen av lørdagens nybakte Lotto-mangemillionærer fikk med seg at de hadde vunnet.

Les mer

Tips oss

Send sms og mms
med ditt tips til: 1930
eller epost til: tips@nettavisen.no

QXL.no