Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

UTE: Jørre Kjemperud og Vegard Høideln måtte bite i grusen under sandvolleyball-VM. UTE: Jørre Kjemperud og Vegard Høideln måtte bite i grusen under sandvolleyball-VM. Foto: Alf Ove Hansen/Scanpix

- Det er veldig bittert

Svak norsk dag i sanden.

Publisert 02.07.09 19:00 | Sist oppdatert 02.07.09 19:05

Tips oss

Sms/mms: Send TIPS til
2030 E-post: tips@nettavisen.no

Skriv ut artikkel Del på Facebook Del på MySpace Del på Twitter Del på Nettby
Tips en venn om denne artikkelen

Det norske sandvolleyballparet Vegard Høidalen og Jørre Kjemperud røk ut av VM torsdag, da ble slått av øserriske Florian Gosh og Alexander Horst.

Motstanderene vant kampen med sifrene 19-21, 21-16, 15-11.

- Det er veldig bittert. Vi skulle ha tatt det første settet, jeg skjønner ikke at det går an å tape det, sier en frustrert Jørre Kjemperud til NRK.

De norske gutta ledet nemlig første sett med 19-16, men råsterk sluttspurt av østerrikerne sørget for at det til slutt endte med 19-21.

Høidalen/kjemerud endte dermed på en 17.-plass i sandvolleyball-VM.

De var bedre
16.-delsfinale-exit ble det også for Kathrine Maaseide og Janne Kongshavn.

Til tross for godt spill av de norske jentene, ble den nederlandske duoen Marleen van Iersel og Sanne Keizer for sterke.

MEDALJEDRØMMEN STRANDET: Kathrine Maaseide og Janne Kongshavn er ute av VM.MEDALJEDRØMMEN STRANDET: Kathrine Maaseide og Janne Kongshavn er ute av VM. Foto: Alf Ove Hansen/Scanpix

I første sett sto det 24-24 før nederlenderne avgjorde med to poeng på rappen. Også andre sett ble jevnt. Det endte til slutt 21-18.

– De var bedre enn oss i de avgjørende fasene, konstaterer Kathrine Maaseide på de offisielle VM-sidene.

Iersel/Keizer kan også møte norsk motstand i 8.-delsfinalen – hvis Nila Håkedal og Ingrid Tørlen vinner sin 16.-delsfinale torsdag kveld.

Dårlig norsk dag
Herreduoen Tarjei Skarlund og Martin Spinnangr røk også ut av VM torsdag. De tapte med sifrene 21-19, 21-14 mot sveitsisk motstand.

Sveitserne hadde stort sett full kontroll gjennom hele kampen, og det var egentlig bare spennende på stillingen 18-18 og 19-19 i første sett.

– Dette mesterskapet kommer egentlig litt for tidlig for oss. I volleyball tenker vi i fireårssykluser, og OL i 2012 er vårt store mål. Det er da vi skal være gode, men vi tar gjerne med oss noen resultater på veien, sier Tarjei Skarlund til NTB.

Skarlund/Spinnangr er en forholdsvis ny konstellasjon, og paret har ikke så lang erfaring sammen. Skarlund har tidligere spilt sammen med Jørre Kjemperud, mens Spinnangr er regnet som et av Norges største sandvolleyballtalenter.

Sjekk siste sportsnytt her!



Kommentarer


Fakta i samarbeid med 1881

Forsiden nå:

STORT SMIL: Inger Lise Hansen er cobergirl i neste Det Nye. Der stiller hun i underkjole og viser legger og lår.

- Dette er risikabelt

- Det virker som om Hansen har bestemt seg for å kjøre så hardt hun kan for å endre KrFs image.

Les mer

- Dette var vinn eller forsvinn

Vitnemål fra en død mann

Skal bort fra Nytt på Nytt

I dag kan strømprisen bli firedoblet

FASTLINKS
Hyttetorget har løsninger som gir økt komfort på hytta di. Les mer
Ingen bompenger. Norges billigste elbil Les mer
Nettavisen Fastlinks

Tips oss

Sms/mms: Send TIPS til
2030 E-post: tips@nettavisen.no