Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

FÅR IKKE TA MED SPILLERE: Swansea har sørget for at Brendan Rodgers ikke får ta med sine spillere til Liverpool. FÅR IKKE TA MED SPILLERE: Swansea har sørget for at Brendan Rodgers ikke får ta med sine spillere til Liverpool. Foto: Scanpix/Afp

Han får ikke raide Swansea-stallen

- Vi har sikret oss en viss beskyttelse mot at Brendan Rodgers går etter våre spillere.

Swansea-styret har fått på plass en avtale som gjør at den ferske Liverpool-manageren Brendan Rodgers ikke får ta med seg de beste spillerne fra sin gamle klubb.

Rodgers ble presentert som Liverpools nye manager fredag. Han ble hentet etter å ha imponert stort i Swansea de siste to sesongene. Britiske medier har spekulert i hvorvidt han vil ta med seg spillere som Joe Allen og Ashley Williams til Anfield.

Svaret fra waliserne er nei - iallfall inntil videre.

Ifølge styreformann Huw Jenkins har Swansea sikret seg mot å miste spillere til Liverpool det neste året.

- Vi har sikret oss en viss beskyttelse mot at Brendan går etter våre spillere i en bestemt periode. Det er snakk om 12 måneder. Jeg tror det er den riktige tingen å gjøre, sier Jenkins.

Han forteller videre at han synes det var trist å miste Rodgers, men at alle har taklet situasjonen på beste måte. Målvakten Michel Vorm er en av spillerne som mener Liverpool har gjort et kupp. (©NTB)