Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

Ny nedtur for Kallur?

SKUFFELSE: Susanna Kallurs sesong kan være over på grunn av en leggskade. Her etter fallet i OL. (arkivfoto)
SKUFFELSE: Susanna Kallurs sesong kan være over på grunn av en leggskade. Her etter fallet i OL. (arkivfoto) Foto: Tobias Röstlund/SCANPIX
Deltakere Medaljer
3
5
2
Resultater Arrangementer Nasjonskampen

Relaterte emner:

Sesongen kan være over for hekkeløpersken.

Det endte med knall og fall for svenske Susanna Kallur i Beijing-OL. Nå kan det hende sesongen er over for hekkeløpersken.

En forkjølelse har gjort sitt til at Kallur ikke har trent etter returen fra Kina, og en mulig leggskade kan være nok til at stjernen avbryter sesongen allerede nå.

- Hun har vondt, og det er ikke noe vits å risikere noe, sier Kallur-trener Torbjörn Eriksson til Expressen, etter at det ble kjent at Kallur dropper deltagelse i den tradisjonsrike Finnkampen lørdag.

Eriksson sier at Kallur skal kjenne på leggen fram mot Golden League-stevnet i Zürich fredag. Hvis den ikke blir bedre kan altså sesongen være over for ulykkesfuglen.

- Det kan hende det blir slik, bekrefter treneren.

Klikk her for full oversikt over sportsnyhetene!

Vil du ha sportsnyheter tilsendt på mobilen? Send SPORT START til 1930. Tjenesten koster 2,- per melding.

Les sportsnyheter på mobilen: Send NETT til 1930 (gratis bokmerke).

Spill fotballmanager på nett

26.08.08 19:17, ny 26.08.08 19:56


Materialet på dette nettstedet er omfattet av åndsverklovens bestemmelser. Uten særskilt avtale direkte med Mediehuset Nettavisen AS (utgiver) eller med Mediebedriftenes Klareringstjeneste (www.klarering.no) er enhver kopiering, lagring, eksemplarfremstilling og tilgjengeliggjøring bare tillatt i den utstrekning det er hjemlet i lov. Utnyttelse i strid med lov eller avtale kan medføre erstatningsansvar, og kan straffes med bøter eller fengsel. Mediehuset Nettavisen AS er ikke ansvarlig for innhold på eksterne sider.