-
Kvitfjell åpner både øst og vest og frister med hele 8300 meter nedfarter
-
Ro deg ned. Helt ned
-
Dark Season i Kristiansand
-
Bjorli øker til hele 1400 meter
-
Trysil snurret såvidt i gang fredag
Lover sterkt comeback
«The Beast from the East» lover å komme sterkere tilbake etter lørdagens historiske detronisering. Men det kan ta tid.
De som fikk med seg TV 2s boksesending lørdag kan umulig ha unnlatt å la seg fascinere av det som utspilte seg på tv-skjermen. I et moderne David mot Goliat-oppgjør ble logikkens lover gjort til skamme da usbekistanske Ruslan Chagaev utbokset og tok WBA-tittelen fra en kjempe som hadde enorme fordeler på samtlige fysiske plan.
Ikke bestemt
Det er foreløpig uklart hvilke grep Valuevs bakmenn
har planlagt for å gjenvinne posisjonen stjernebokseren deres befant seg i
før lørdagens tap til Ruslan Chagaev. Usbekistaneren kom nemlig inn i kampen
som førsteutfordrer og har dermed ingen forpliktelse over seg om å innfri
Valuev et returoppgjør. De to bokserne er dessuten tilknyttet hver sin
promotor som begge konkurrerer om å være størst i Europa. Dermed er ikke
gitt at partene vil eller er interessert i å komme til enighet om et
returoppgjør for de to bokserne, selv om det nå er en av de største kampene
i tungvektklassen.
- Vi vurderer flere alternativer for å manøvrere Valuev tilbake til toppen og regner med at han vil kunne være i posisjon til å kjempe om en tittel igjen i løpet av et år, forklarer Valuevs promotor Wilfried Sauerland.
Ruslan Chagaev kommer neppe til å forsvare sin nyvunnede WBA-tittel mot dens gamle eier med det første.Med tapet sist lørdag forsvant også tungvektklassens mest etterlengtede oppgjør. Det siste året har det vært mye snakk om et møte mellom Valuev og Wladimir Klitschko, men da Ruslan Chagaev tok luften ut av boblen som var superkampen mellom dem, har ukraineren nå endret sine planer. I juli skal Klitschko først forsøke å hevne et av sine tidligere tap til amerikanske Lamon Brewster. Skulle IBF-mesteren komme seirende ut av det oppgjøret, er det ventet at han vil oppsøke en kamp mot vinneren av duellen mellom amerikanske Shannon Briggs og russiske Sultan Ibragimov, som kjemper om WBO-tittelen i Atlantic City en måned tidligere.
Samtidig skal WBC-mester Oleg Maskaev forsvare sin tittel mot Samuel Peter i juni. Der har den eventuelle seierherren forpliktet seg til å sette beltet på spill Vitali Klitschko, Wladimirs eldre bror som nå gjør sitt comeback.
Dermed ser det ut til at den sympatiske kjempen ute av tittelbildet inntil videre.
Falt to hakk
I etterkant av resultatet i tittelkampen sist
lørdag har Nikolai Valuev falt to plasseringer ned på rankingen til det
anerkjente boksebladet Ring Magazine. Mens Valuev nå rangeres som verdens
sjette beste utøver i tungvektklassen, har Ruslan Chagaev kommet inn som
nummer fire - en belønning på fem plasseringer siden han gikk inn i helgens
kamp med status som utfordrer.
Bokseforbundet WBA (World Boxing Association), hvis tittel Chagaev nå er innehaver av, har på sin side erklært deres førsteutfordrerposisjon som ledig. Da Valuev etter mandagens oppdatering ikke er å finne på deres utfordrerliste, tyder mye på at han er aktuell for å bokse en tittelelimineringskamp mot en av listens øvrige kandidater.
SISTE SPORT:
- 22.19 Sneijder reddet Schusters jobb
- 21.46 Hva lærte du nå, Martin Andresen?
- 21.41 Storspill av Tutta
- 21.28 Vinner Davis Cup uten Nadal?
- 19.56 Eventyret fortsetter
- 19.45 - Veldig viktig seier
- 19.30 Søndagens travmeny
- 19.12 Etterlengtet hjemmeseier for Sparta
- 19.02 Hvem skal stoppe Tonje Larsen?
- 18.15 - Hangeland best
- 18.06 Scolari: - De var bedre enn oss
- 17.59 - Gallas har en framtid
- 17.07 Ingen debut for Flo
- 16.46 Massiv Real-bonus
- 15.53 Northug gråt av glede
- 15.46 Rørt Waitz hedret med St. Olav
- 15.24 Er det ingen som vil score?
- 14.18 Haugli imponerte
- 14.06 Da Northug ble mann
- 13.06 Bøkko vant i Russland
- 12.30 Formel 1-stjerne kjørt ned på sykkel
- 12.25 Nå kan du smile, Marit!
- 11.20 Kjedelig uten Tippeligaen?
- 10.28 - United kjøper Giggs-erstatter
- 10.17 Sjekk dagens dobbel på langoddsen




