Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

Nettavisen Fotball

- Drillo blir Irak-trener

Tips oss: Send sms/mms til 1930

Partene regner med å avslutte forhandlingene senest mandag morgen. Se video!

Egil Olsen er klar for jobben som Iraks nye landslagstrener. Det får Nettavisen bekreftet søndag kveld.

- Vi driver forhandlinger. Vi har noen flere detaljer som må diskuteres før jeg eventuelt skriver under, sa Drillo selv til TV 2 Sporten tidligere på kvelden.

Norsk-irakske Younes Jassem Gatan, som har deltatt i forhandlingene med det irakske forbundet sammen med «Drillo», fastslår imidlertid at partene nå er enige.

- Jeg kan bekrefte at Drillo blir ny trener for Irak. Egil Olsen ble enig med fotballpresident Hussein Mohammad om en treårskontrakt. Han starter jobben med å ta laget til VM i Sør-Afrika i 2010 allerede i oktober, sier Gatan til Nettavisen.

Drillo, som tok Norge til to VM-sluttspill på 1990-tallet, har sittet i forhandlinger hele helgen. Søndag kveld bekrefter fotballforbundet at partene er kommet til enighet om en avtale som vil bli offentliggjort tirsdag ettermiddag. Da kommer Drillo også til å signere de siste papirene.

Problemene knyttet til hvor laget skal trene, er løst ved at samlingene blir lagt til Kurdistan. Slik unngår nordmannen å måtte befinne seg i de mest krigsherjede delene av Irak.

Se det ekskusive intervjuet fra TV 2 Sporten under:

16.09.07 16:08


Relaterte emner:

Redaksjonssjef: Per Gunnar Sværen
Ansvarlig redaktør: Gunnar Stavrum
Salgsdirektør: Søren Eriksen
Innovasjonssjef: Pål Nisja-Wilhelmsen
Nyhetsredaktør: Geir Selvik
Besøksadresse: Urtegata 9
Postadresse: Postboks 9386 Grønland, 0135 Oslo
Telefon: 2100 6000
Telefax redaksjonen: 2257 0942
Telefax salg: 2257 0940