Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

Nettavisen Fotball

- Mourinho klar for Inter

NY JOBB?: Jose Mourinho er ifølge The Sun enig med Inter om å bli trener der.
NY JOBB?: Jose Mourinho er ifølge The Sun enig med Inter om å bli trener der. Foto: Anita Maric ( EPA/Scanpix )
Tips oss: Send sms/mms til 1930

Vil hente Chelsea-stjerner, hevder engelsk tabloidavis.

Ifølge The Sun ble portugiseren enig med Inter om en kontrakt i helgen. Han erstatter dermed Roberto Mancini som Inter-trener til sommeren. Stemmer avisens påstand, kommer han også til å gjøre et forsøk på å hente med seg Frank Lampard og Didier Drogba fra sin tidligere klubb Chelsea.

Begge de to stjernespillerne var nøkkelspillere for Mourinho da han ledet Chelsea til flere ligamesterskap og titler i England. Han har imidlertid vært ledig på markedet etter at han fikk sparken fra jobben i fjor høst.

I mellomtiden har han stadig vært koblet til store jobber, blant annet den som England-trener, men nå kan han altså være klar for Inter. Italienerne har vært dominerende i Serie A de siste par årene, men har ikke fått det til i Europa. I år ble de fortjent slått ut av Liverpool i 8. delsfinalen.

Mancini sa dagen etter at han kom til å gi seg som trener etter sesongen, før han et par dager etter trakk det tilbake.

Nå kan det altså se ut som om han likevel forsvinner.

Her får du flere fotballnyheter
Klikk her for full oversikt over sportsnyhetene!

Vil du ha sportsnyheter tilsendt på mobilen? Send SPORT START til 1930. Tjenesten koster 2,- per melding.

Les sportsnyheter på mobilen: Send NETT til 1930 (gratis bokmerke)

21.04.08 10:42, ny 21.04.08 11:35


Relaterte emner:

Redaksjonssjef: Per Gunnar Sværen
Ansvarlig redaktør: Gunnar Stavrum
Salgsdirektør: Søren Eriksen
Innovasjonssjef: Pål Nisja-Wilhelmsen
Nyhetsredaktør: Geir Selvik
Besøksadresse: Urtegata 9
Postadresse: Postboks 9386 Grønland, 0135 Oslo
Telefon: 2100 6000
Telefax redaksjonen: 2257 0942
Telefax salg: 2257 0940