Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold
Liverpool har sagt nei til 25 millioner pund for Steven Gerrard.
Inter Milan, som ligger an til å vinne Serie A i år, hadde ifølge The Sun lagt inn et bud på Liverpools eminente og viktige midtbanespiller. Men det er ikke aktuelt med salg.
Ikke i det hele tatt.
- Vi trenger å gjøre en stor signering før neste sesong, og Gerrard var den vi tenkte på. Men Liverpool ga oss et meget tydelig svar, at Gerrard ikke er til salgs, bekrefter en talsmann for Inter overfor avisen.
Han legger til:
- Vi har satt opp en liste med alternativer. Men dersom Liverpool bestemmer seg for å selge, er Gerrard vår hovedprioritet.
Det er ikke første gang Inter har forsøkt å hente Steven Gerrard. Klubben tok kontakt med Liverpool i februar også, da lagene møttes i Mesterligaen.
Juventus kommer for øvrig til å legge inn et bud på 15 millioner pund for Xabi Alonso i sommer. Men også Barcelona har meldt sin interesse for midtbanespilleren, og kampen om Alonso blir ventelig tøff i og med at Barcelona fra og med neste sesong har Josep Guardiola som trener.
Guardiola er en svoren Alonso-fan.
Her får du flere
fotballnyheter
Klikk her for full oversikt over
sportsnyhetene!
Vil du ha sportsnyheter tilsendt på mobilen? Send SPORT START til 1930. Tjenesten koster 2,- per melding.
Les sportsnyheter på mobilen: Send NETT til 1930 (gratis bokmerke).