Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

Nettavisen Fotball

- Svennis til Mexico

NEPPE ARBEIDSLEDIG: Sven-Göran Eriksson har ennå ikke fått sparken, men jobbtilbudene lar ikke vente på seg.
NEPPE ARBEIDSLEDIG: Sven-Göran Eriksson har ennå ikke fått sparken, men jobbtilbudene lar ikke vente på seg. Foto: AFP/Scanpix
Tips oss: Send sms/mms til 1930

Sven-Göran Eriksson kan bli ny meksikansk landslagssjef i fotball.

Ingenting er bekreftet, men alt tyder på at Sven-Göran Eriksson får sparken i Manchester City.

Nå hevder spanske CNN at den tidligere engelske landslagssjefen igjen skal lede et landslag. Og denne gangen er det Mexico som skal nyte godt av svenskens kunnskaper.

Den tidligere Real Madrid-stjernen Hugo Sanchez fikk nylig sparken, etter at Mexico ikke klarte å kvalifisere seg til OL i Beijing.

- Ny trener skal presenteres i juni, sier pressesjef Huan Jose Cochen i det meksikanske fotballforbundet til Sportsbladet.se.

Han bekrefter at han har hørt ryktene om Sven-Göran Eriksson, men henviser til fotballpresidenten for uttalelser i sakens anledning.

Her får du flere fotballnyheter
Klikk her for full oversikt over sportsnyhetene!

Vil du ha sportsnyheter tilsendt på mobilen? Send SPORT START til 1930. Tjenesten koster 2,- per melding.

Les sportsnyheter på mobilen: Send NETT til 1930 (gratis bokmerke)

13.05.08 08:19, ny 13.05.08 08:27



Sportssjef: Thomas Enger
Redaksjonssjef: Per Gunnar Sværen
Ansvarlig redaktør: Gunnar Stavrum
Salgsdirektør: Søren Eriksen
Produktutviklingssjef: Pål Nisja-Wilhelmsen
Nyhetsredaktør: Geir Selvik
Besøksadresse: Urtegata 9
Postadresse: Postboks 9386 Grønland, 0135 Oslo
Telefon: 2100 6000
Telefax redaksjonen: 2257 0942
Telefax salg: 2257 0940