Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

Nettavisen Fotball

Vil spille med storebror

TIL ENGLAND? Yaya Toure innrømmer at debutsesongen i Barcelona har vært en nedtur.
TIL ENGLAND? Yaya Toure innrømmer at debutsesongen i Barcelona har vært en nedtur. Foto: Reuters/Scanpix
Tips oss: Send sms/mms til 1930

Yaya Toure (25) utelukker ikke en overgang til Arsenal.

Ryktene om en overgang fra Barcelona til Premier League har versert lenge. Yaya Toure vil ikke kommentere ryktene, men kommer likevel med en innrømmelse.

- Jeg er klar over interessen fra Premier League. Jeg kan ikke si noe ennå, men det ville ha vært fantastisk å spille sammen med min bror i en stor klubb, sier Toure til Sky Sports.

Og storebror Kolo spiller altså i Arsenal.

Yaya Toure legger ikke skjul på at debutsesongen i Barcelona har vært skuffende. Seriegullet i Spania er utenfor rekkevidde og i Mesterligaen ble det stopp i semifinalen.

- Sesongen har vært vanskelig og smertefull. Vi har så mange gode spillere at vi ikke skjønner hvordan vi kan være så langt bak Real Madrid, sier han åpent.

Her får du flere fotballnyheter
Klikk her for full oversikt over sportsnyhetene!

Vil du ha sportsnyheter tilsendt på mobilen? Send SPORT START til 1930. Tjenesten koster 2,- per melding.

Les sportsnyheter på mobilen: Send NETT til 1930 (gratis bokmerke)

14.05.08 10:21, ny 14.05.08 10:36



Sportssjef: Thomas Enger
Redaksjonssjef: Per Gunnar Sværen
Ansvarlig redaktør: Gunnar Stavrum
Salgsdirektør: Søren Eriksen
Produktutviklingssjef: Pål Nisja-Wilhelmsen
Nyhetsredaktør: Geir Selvik
Besøksadresse: Urtegata 9
Postadresse: Postboks 9386 Grønland, 0135 Oslo
Telefon: 2100 6000
Telefax redaksjonen: 2257 0942
Telefax salg: 2257 0940