Odd sikret årets første borteseier
TippeligaenSenket Sandefjord på overtid.
Les merGå til hovedmeny Gå til hovedinnhold
DEBUTERTE: Odion Ighalo debuterte søndag i Serie A.
Foto: Kyrre Lien
( Scanpix )
- Du valgte feil, Odion Ighalo, sa Brann. Søndag debuterte den tidligere Lyn-spilleren i Serie A.
I samarbeid med Microsoft Office2007 Publisert 01.12.08 09:39Odion Ighalo skulle blitt Branns nye superspiss da Thorstein Helstad dro til Frankrike. Så kom Udinese på banen, og Lyns 18-åring valgte i stedet spill for Serie A-klubben.
- Ville det ikke vært bedre her?
Tidligere denne uka fastslo så Branns sportslige leder, Roald Bruun-Hanssen,
at Ighalo valgte feil.
- Jeg er kanskje ikke så overrasket over situasjonen hans i Italia. Det er da jeg vil sende en pasning tilbake til rådgiverne hans; hadde det ikke vært bedre å gå til Brann, spilt her noen sesonger og utviklet seg, for så å dra videre og ta steget fullt ut når han var moden for det, sa Brann-lederen til Bergensavisen.
Så spørs det hvem som har rett.
Burde Odion Ighalo tatt høsten og 1-2 år til på et (i år) midt på treet-lag i
Tippeligaen? Eller valgte han rett da han dro til Serie A, bare 18 år
gammel?
Meld deg på: Managerleague-sesongen
starter nå
Debuterte
Søndag debuterte han i alle fall for Udineses A-lag. Udinese lå under 0-1 og
hadde én mann utvist da Ighalo ble kastet innpå i de hektiske
sluttminuttene.
- Totalt fikk jeg vel 5-7 minutter, sier Ighalo til Nettavisen.
- Det var ok å få debuten. Jeg har jo scoret seks mål på seks kamper for B-laget tidligere i høst. Derfor var det deilig å få spilletid. Jeg kom ikke til noen sjanser, men nå handler det om å få mest mulig spilletid her utover, fortsetter han.
- Hva synes du om Branns utspill?
- Jeg vil ikke mene noe om det, sier han først.
- Men jeg kan forstå at de er sinte på meg for at jeg ikke endte der. Serie A er imidlertid en veldig mye større liga enn den norske. Jeg ville også ha en ny utfordring. Derfor var Udinese best for meg, sier han.
Ingen feiring
- Blir det noen feiring etter debuten?
- Nei. Vi tapte jo. Jeg er glad for debuten, men jeg vil jo helst vinne.
Udinese ligger på 9. plass i serie A så langt i sesongen med 21 poeng på 14 kamper. Avstanden opp til Napoli på 4. plass er kun tre poeng.
Her får du flere
fotballnyheter
Klikk her for full oversikt over
sportsnyhetene
Vil du ha sportsnyheter tilsendt på mobilen? Send SPORT START til 1930. Tjenesten koster 2,- per melding.
Les sportsnyheter på mobilen: Send NETT til 1930 (gratis bokmerke).
Etter to ukers hetebølge er badetemperaturene skyhøye. Sjekk din strand!
Les mer
– Som om jeg holder Venus' trofé, sier den ferske Wimbledon-mesteren.
Les mer
Storklubbene lå langflate etter Karim Benzema.
Les mer