Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold
BEDRE ENN ANTATT: Jon Knudsen har pådratt seg blindtarmbetennelse, men situasjonen er bedre enn først antatt. Keeperen sier til Nettavisen at han er klar til spill om en uke.
Foto: Heiko Junge/SCANPIX
Jon Knudsen ved godt mot.
Landslagskeeper Jon Knudsen måtte avbryte Stabæks treningsleir med akutte smerter i magen, og ble lagt inn på sykehuset fredag ettermiddag.
Natt til lørdag ble han operert for blindtarmsbetennelse.
Skryter av personalet
På Stabæks hjemmesider opplyste medisinsk ansvarlig i klubben, Terje
Halvorsen, at Knudsen forventes å være borte fra kampspill i fire uker, men
Knudsen selv forteller at det ikke står så ille til som først antatt.
- Dette går så fint, sier landslagskeeperen til Nettavisen lørdag.
- Jeg har et godt støtteapparat rundt meg i Stabæk, og kom raskt til Ahus (Akershus Universitetssykehus, journ.an.) som har tatt godt vare på meg. Fantastisk personale, skryter han.
- God timing
Stabæk-keeperen mener selv at landskampen mot Tyskland ikke står i fare, i
motsetning til rapportene fra klubben tidligere på dagen. Dette passer
selvfølgelig Knudsen utmerket.
- Heldigvis hadde ikke blindtarmen sprukket, bare et lite hull. Så de tok den gjennom navlen pluss to hull til. Jeg er tilbake igjen om en uke - god timing.
Sjekk siste fotballnytt
her!
Sjekk siste sportsnytt her!
Vil du ha sportsnyheter tilsendt på mobilen? Send SPORT START til 1930. Tjenesten koster 2,- per melding.
Les sportsnyheter på mobilen: Send NETT til 1930 (gratis bokmerke).