Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold
GAMMEL HELT: Sigurd Rushfeldt tegnet seg på scoringslista for Tromsø.
Foto: Rune S. Bertinussen/SCANPIX
Nydelig generalprøve av Per Mathias Høgmos mannskap.
Tromsø virker i knallform foran årets sesong. Tirsdag ble nordlendingsrival Bodø/Glimt feid av Alfheim med hele fire baklengs. Men Glimt kan takke et ineffektivt Tromsø-lag for at tapet ikke ble større.
Sigurd Rushfeldt scoret første omgangs eneste mål etter 33 minutters spill, men sjansene haglet mot Pavel Londak i Glimt-buret. Det var enveiskjøring mot bortelagets mål, men det ble med den ene scoringen i løpet av de første 45 minuttene.
Etter drøye kvarteret spilt av den siste omgangen skapte Glimts Qwakeye Oduro spenning i kampen igjen da han utlignet mot spillets gang. Men dette var Tromsøs dag. På de seks neste minuttene av kampen scoret hjemmelaget to kjappe mål ved henholdsvis Joel Lindpere og Morten Moldskred. Kvarteret før slutt fastsatte Kevin Larsen sluttresultatet til 4-1.
Bodø/Glimt virket utrolig tafatte, og klarte knapt nok å produsere en målsjanse i løpet av hele kampen. Kåre Ingebrigtsens mannskap bør glemme denne kampen fortest mulig før Tippeligaen sparkes i gang den kommende helgen.
Tromsø spilte til tider glitrende angrepsfotball, og viste at det ikke blir lett for bortelagene å få med seg poeng fra Alfheim i 2009.
Klikk her for full oversikt over sportsnyhetene!
Vil du ha sportsnyheter tilsendt på mobilen? Send SPORT START til 1930. Tjenesten koster 2,- per melding.
Les sportsnyheter på mobilen: Send NETT til 1930 (gratis bokmerke)