Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold
ÅPNET MÅLFESTEN: Men det holdt på å gå alldeles galt for Michael Ballack og Chelsea.
Foto: REUTERS/SCANPIX
Chelsea berget tre poeng på hengende håret.
CHELSEA - BOLTON 4-3:
Sir Alex Ferguson har tidligere uttalt at han ser på Chelsea som en større trussel enn Liverpool i kampen om ligagullet, til tross for at London-klubben har sakket akterut i gullkampen.
Og Chelsea tapte ikke terreng lørdag heller. Men det var på hengende håret, etter at Bolton startet en opphenting av de sjeldne, som nesten ga lønn for strevet.
Guus Hiddink var ikke nådig etter nestenfadesen.
- Det var en skikkelig vekker for oss, og jeg tok en prat med guttene rett etter kampen. Hvis man skal spille i toppen, har man ikke råd til å rote det til to ganger, sier Hiddink.
- Vi kan ikke la det skje igjen.
Ledet 4-0
Det tok litt tid før Chelsea fikk hull på byllen mot Bolton, men da det først
løsnet, vartet blåtrøyene opp med målfest.
Etter en rolig åpning mellom Chelsea og Bolton, tok hjemmelaget mer og mer over. Men tidvis flott spill og sjanser til tross, først etter 40 minutter fant Chelsea veien til nettmaskene. Michael Ballack sendte ballen til Salomon Kalou, som dyttet den tilbake til tyskeren på første touch. Ballack plasserte enkelt ballen i mål til 1-0-ledelse for hjemmelaget.
Chelsea fortsatte der de slapp etter pause. Etter 49 minutter sendte Frank Lampard et frispark langs bakken inn i feltet. Der kom Didier Drogba seg fri, og ivorianeren kunne bredside ballen i mål fra seks meter.
Lampard la på til 3-0 på straffe, før Didier Drogba satte det som kunne virke som definitive spikeren i kista da han scoret sitt andre mål for dagen.
Ti minutters Bolton-magi
Men så slo Bolton grusomt tilbake. Etter 69 minutter stusset Ricardo Gardner
ballen inn i feltet. Petr Cech fikk ikke kontroll, og Andrew O'Brien kunne
redusere. Fem minutter senere var det Chris Bashams tur til å tegne seg på
scoringslisten for gjestene. Kevin Davies headet ballen inn mot Basham, som
kunne heade den over John Terry, som var plassert på streken.
Og bare fem minutter etter det var det atter duket for Bolton-magi. Davies vant en ny hodeduell, stusset ballen videre til Matthew Taylor som headet over Cech fra seks meter.
Bolton fortsatte å presse hjemmelaget bakover i kampens siste minutter. Fire minutter på overtid var Davies svært nære å sikre utligningen etter en corner, men ballen gikk til side for mål. Like etter blåste dommeren av.
Dermed ble det full pott på Chelsea, men måten laget raknet på vitner ikke om et lag som virkelig er sugne på gull.
Sjekk siste fotballnytt her
Sjekk siste sportsnytt her
Vil du ha sportsnyheter tilsendt på mobilen? Send SPORT START til 1930. Tjenesten koster 2,- per melding.
Les sportsnyheter på mobilen: Send NETT til 1930 (gratis bokmerke).