Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold
NØKKELSPILLER: Goran Pandev er den største trusselen mot Norge i lørdagens viktige VM-kvalkamp.
Foto: EPA/Scanpix
Likevel frykter Norge denne mannen i kveld. Se hans beste mål her.
SKOPJE/OSLO (Nettavisen): - Ikke sympatisk, sier Drillo.
- Han detter lett, sier John Arne Riise.
- Ikke noe overmenneske, sier Åge Hareide.
Het
Likevel er Goran Pandev den ene spilleren Norge frykter lørdag kveld. Han har
scoret 15 mål på 44 A-landskamper, og Lazio-spilleren kobles nå jevnlig til
en stor overgang til engelsk fotball.
Nyhet: Spill Lotto og Tipping på mobilen
Det er kanskje ikke så rart når du ser dette minuttet av høydepunktene hans:
(Saken fortsetter under videovinduet)
- Sett nøye på ham
Egil Drillo Olsen innrømmer også at han har brukt ekstra tid på Pandev før
kampen mot Makedonia.
- Jeg bruker ikke mye tid på motstanderne, men han er en spiller jeg har sett nøye på. Han er en bra spiller. I norske øyne er han imidlertid ikke så sympatisk i måten å opptre på. Pandev og de andre makedonske spillerne ramler ofte og blir liggende veldig lenge, sier Drillo.
- Han er målfarlig, og Makedonias store stjerne. Han kan være borte i 89 minutter, og så sette ballen i krysset. Han detter imidlertid lett, sier John Arne Riise.
Riise kjenner Pandev godt fra Serie A. Den makedonske spissen spiller nemlig for Romas erkerivaler Lazio, og scoret ett av målene mot Riises lag da Lazio vant 4-2 i april.
- Nederlenderne er bedre
Åge Harede påpeker likevel at Pandev ikke er så god som spissene Norge møter
onsdag – da Nederland venter i Rotterdam.
- Han er en god spiss. Spesielt i siste tredel av banen. Ingen kan kalle ham et arbeidsjern, men han er god da han får ballen rundt 16-meteren. Det er imidlertid viktig å si at han ikke er noe overmenneske. Han er ikke på nivået som de beste nederlandske spissene. Jeg vil si at han er som Mirko Vucinic i Roma, som spiller for Montenegro, bare en bedre avslutter enn ham, sier Hareide.
Så får vi håpe at Hareide har rett, og at de norske midtstopperne temmer 25-åringen i lørdagens kamp.
Sjekk siste fotballnytt
her!
Sjekk siste sportsnytt her!