Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold
DRØMMEN I GRUS: Det blir ingen Ullevaal-tur på Ull/Kisas Ståle Rønningen.
Foto: Kyrre Lien
( Scanpix )
Lærer Ståle Rønningen får ikke spille mot Vålerenga. Det har rektor bestemt.
Sms/mms: Send TIPS til
2030
E-post: tips@nettavisen.no
2. divisjonslaget Ull/Kisa slo tippeligalaget Sandefjord ut av cupen i andre runde. I kveld møter de Vålerenga på Ullevaal i tredje runde.
Årets store høydepunkt, selvfølgelig.
LIVE 18.00: Vålerenga - Ull/Kisa og 12 andre cupkamper!
Men ikke for midtbanespilleren Ståle Rønningen. Rønningen er lærer, og kampen kolliderer med en avslutningsfest på skolen.
Rektor Grethe Hjortdal nekter ham fri!
- Hun skjønner ikke
- Hva skal man si? Jeg synes det er rart. Da jeg fikk beskjeden trodde jeg
ikke på det. Er det sant? Men hun var veldig klar. Jeg klarte ikke å få frem
så mange ord, men jeg fikk noen tanker i hodet og jeg ble veldig frustrert,
sier Rønningen til TV
2 Sporten.
- Hun skjønner jo ikke hvor stort det er å få spille en slik kamp. Jeg skjønner jo rektor som mener at avslutningsfesten er det viktigste, men jeg synes selvfølgelig at kampen er viktigere. Hun er ikke så opptatt av sport. Jeg forsøkte å forklare, men jeg fikk ingen forståelse. Det sto i min arbeidskontrakt at jeg skulle delta, så det var ingen vei utenom, utdyper han.
Rektor Hjortdahl svarer TV 2 på følgende måte.
- Jeg vil ikke bruke mer tid på dette, beklager.
- Absurd situasjon
- En helt absurd situasjon. Det er vanskelig å tro at det er sant, sier
Nettavisens sportssjef Anders Skjerdingstad.
Han synes det er stor stas at Nettavisen-journalist Michael Stilson skal spille cupkamp for Strindheim mot Rosenborg.
- Nå hadde han uansett ikke kunnet dekke kampen, av habilitetsårsaker. Men på generelt grunnlag synes jeg det er merkelig at en arbeidsgiver ikke er fleksibel i en slik situasjon. Det blir som om å nekte en hobbysanger å synge duett med Bruce Springsteen om muligheten skulle by seg, sier Skjerdingstad.
Sjekk siste fotballnytt
her!
Sjekk siste sportsnytt her!