Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

SKAL, SKAL IKKE: Samuel Eto'o har vært så godt som klar for Manchester City lenge, men nå sier kameruneren at han heller vil til rivalene i Manchester United. SKAL, SKAL IKKE: Samuel Eto'o har vært så godt som klar for Manchester City lenge, men nå sier kameruneren at han heller vil til rivalene i Manchester United. Foto: Carl De Souza/AFP

Søndagens Premier League-rykter

Skriv ut artikkel Del på Facebook Del på Twitter
Tips en venn om denne artikkelen
Publisert 05.07.09 12:51

Får Samuel Eto'o noen gang bestemt seg?

Del på Facebook

Denne søndagen starter vi med det hotteste navnet i Premier League for tiden: Samuel Eto'o. I går ble det meldt at av Manchester Evening News at kameruneren nærmet seg Manchester City, men tabloidavisa News of the World sier noe annet.

Avisa, som ikke er kjent for å være blant de mest pålitelige i England, skriver at Eto'o heller vil gå til rivalene i Manchester United - selv om det betyr et lønnskutt i forhold til gigantlønnen han vil motta i City.

- Samuel er ikke overbevist om at en overgang til en middelmådig klubb i Premier League er det beste, og han vil heller ikke signere noen ny kontrakt i Barcelona, sier en kilde «nær Eto'o» ifølge News of the World. Så får tolkningen være opp til leseren.

Vi beveger oss videre, og drar til London. Chelsea vil nemlig være villig til å gi slipp på kaptein John Terry dersom Manchester City blar opp 45 millioner pund. Men Terry får bare gå dersom han leverer inn en skriftlig transfersøknad.

Videre hevdes det at Manchester City gjør seg klare til å by 35 millioner pund for landslagsmannen - ti millioner for lite, dersom vi skal tro at Chelseas krav stemmer.

(Artikkelen fortsetter under bildet)

TIL PREMIER LEAGUE: Chelsea ønsker seg Real Madrids Wesley Sneijder.TIL PREMIER LEAGUE: Chelsea ønsker seg Real Madrids Wesley Sneijder. Foto: Paul Ellis/AFP

Javier Mascheranos overgang fra Liverpool til Barcelona nærmer seg sluttført. Overgangen blir ikke mindre aktuell ettersom det hevdes at Mascherano havnet i krangel med manager Rafael Benitez mot slutten av årets sesong.

Michael Owen er klar for Manchester United, men avslører at han ville godtatt et lønnskutt på 100.000 pund for et gjensyn med gamleklubben Liverpool.

Apropos Michael Owen: Uniteds nyervervelse sier han føler seg som en «forbryter», på grunn av skadeproblemene som gjorde ham til et bomkjøp for Newcastle.

Men Owen er uansett klar for spill på Old Trafford, i likhet med Antonio Valencia. Sistnevntes ankomst til Manchester gjør at Nani frykter for framtiden i klubben, og både Atlético Madrid og Villareal er interessert i å hente 22-åringen.

Chelseas nye manager Carlo Ancelotti vil etter sigende få 60 millioner pund å handle for når han offisielt overtar ved roret på mandag.

En del av pengene kan gå med til å hente Real Madrids Wesley Sneijder til Stamford Bridge.

Dessuten skal Chelsea være villig til å gjøre et siste forsøk på å hente Carlos Tévez, som lenge er blitt koblet til Manchester City.

Det er dårlig stemning i Newcastle etter nedrykket til Championship, kombinert med uro rundt eierskapet i klubben. Det hindrer dem imidlertid ikke i transfermarkedet: Alan Shearers klubb kan sikre seg et dobbeltscoop ved å hente spissene Fraizier Campbell og Ched Evans fra henholdsvis Manchester United og Manchester City.

Liverpool kaster seg inn i kampen om Valencias David Silva, som også er ønsket av (hvem andre enn) Real Madrid.

(Artikkelen fortsetter under bildet)

AKTUELL FOR FLERE: Liverpool? Real Madrid? Valencia? Noen andre? Bare gudene vet hvor David Silva (midten) spiller fotball kommende sesong.AKTUELL FOR FLERE: Liverpool? Real Madrid? Valencia? Noen andre? Bare gudene vet hvor David Silva (midten) spiller fotball kommende sesong. Foto: Diego Tuson/AFP

Nevnte Real Madrid vil bla opp 55 millioner pund for Bayern Münchens Franck Ribery, men også Chelsea og Manchester United er interessert i franskmannen.

Arsenals Emmanuel Adebayors framtid i London er usikker, og Milan vil hente spissen for 20 millioner pund pluss eks-Arsenal-spilleren Mathieu Flamini.

Men Adebayors agent Stephane Courbis hevder at 25-åringen vil bli på Emirates, og at Milan-ryktene dermed kan henlegges umiddelbart.

Milan leter imidlertid etter andre spillere også, og snuser på Real Madrids Klaas-Jan Huntelaar - en mann som også er aktuell for Manchester United.

Everton-manager David Moyes gjør seg klar til å hente Manchester United-veteranen Paul Scholes.

Samtidig har Evertons australske midtbanespiller Tim Cahill fortalt vennene sine at han fantaserer om en overgang til Italia eller Spania, ettersom han er grundig lei av regnværet i England.

Fulham blander seg inn i kampen om Portsmouths Peter Crouch, som er ettertraktet av både Sunderland og Milan.

Men det kan være forgjeves: Det meldes nemlig om at Sunderland har sikret seg Crouch, som er verdsatt til 14 millioner pund.

(Artikkelen fortsetter under bildet)

TØFFING: Peter Crouch gir alt i duellene, iallefall etter denne andorrerens uttrykk å dømme.TØFFING: Peter Crouch gir alt i duellene, iallefall etter denne andorrerens uttrykk å dømme. Foto: Alastair Grant/AP

Når det gjelder «Spanias Peter Crouch» er Tottenham-manager Harry Redknapp interessert i å sikre seg ham. Det er snakk om Athletic Bilbaos Fernando Llorente, for ordens skyld.

Flere rykter på White Hart Lane: Birmingham vil hente Spurs' venstreback Gareth Bale på lån neste sesong.

Nå er det også nordmenn innblandet i engelske ryktebørser: «Moa» kan være på vei til Sunderland for 4 millioner pund, ettersom manager Steve Bruce skal være klar til å legge penger på bordet.

Sunderland er også interessert i Readings Stephen Hunt, men får kamp fra Wigan.

Tidligere Arsenal- og Portsmouth-forsvarer Lauren er ønsket av Hull.

Og Hull ser også på Fulham-spissen Bobby Zamora, ettersom klubben måtte innse at de ikke får Frazier Campbell i denne omgang.

Sveitsiske Gelson Fernandes kan være på vei fra Manchester City til Bolton.

Mens Middlesbrough vil hente Preston-keeper Wayne Henderson, som erstatning for Chelsea-klare Ross Turnbull.

Og forresten:

Den mest omtalte klubbpresidenten i Europa den siste tiden, Real Madrids Florento Perez, fornekter seg ikke. Nå sitter han med planer om en europeisk Superliga, som vil endre strukturen for alle topplagene i ligasystemer omkring på kontinentet.

En milliardærfamilie fra Sveits kan komme til å overta kriserammede Southampton.

Tidligere Newcastle-sjef Joe Kinnear har fått klarsignal for å returnere til manageryrket, etter å ha slitt med helseproblemer den siste tiden.

Og Carlos Tévez mener at Manchester United-fansen ikke vil se på ham som en forræder, selv om han skulle bytte til rivalene i sentrum.

Kilder: News of the World, Mail on Sunday, Daily Star, Sunday Mirror, The Observer, Sunday Express, The People.



Annonse

Kommentarer


TABELL

30. runde
  Lag S V U T P
1 Molde 30 17 7 6 54-38 58
2 Tromsø 30 15 8 7 56-34 53
3 Rosenborg 30 14 7 9 69-44 49
4 Brann 30 14 6 10 51-49 48
5 Odd 30 14 6 10 44-44 48
6 Haugesund 30 14 5 11 55-43 47
7 Vålerenga 30 14 5 11 42-33 47
8 Strømsgodset 30 12 9 9 44-43 45
9 Aalesund 30 12 7 11 36-38 43
10 Stabæk 30 11 6 13 44-50 39
11 Viking 30 9 10 11 33-40 37
12 Fredrikstad 30 10 6 14 38-41 36
13 Lillestrøm 30 9 7 14 46-52 34
14 Sogndal 30 8 10 12 24-31 34
15 Start 30 7 5 18 39-61 26
16 Sarpsborg 08 30 5 6 19 31-65 21

Siste tweets

TSFGuardian: RT @tsfpundit: #Spurs fans, is Moyes the man to replace Harry if he leaves? Read my thoughts on it - http://t.co/Ghs9vuzA
53 minutes ago | Secret Footballer

mikal93: RT @jorgentorseth: Elsker å drikke vann fra en flaske med fortid som saftflaske. Den ettersmaken av himmelsk solbærsaft på tungespissen ...
53 minutes ago | mikal bjørnstad

sirinordby: @EmilieHaavi Happy V.lillesøss:) Glad i deg:)
54 minutes ago | Siri Nordby

andresiniesta8: Feliz día de San Valentín desde Alemania, que hoy jugamos la ida de los octavos de final de la Champions League!!!
1 hour ago | Andrés Iniesta

TSFGuardian: Should Mancini play Tevez again? It's the new poll on http://t.co/cAaWVDTB. Tell us what you think?
1 hour ago | Secret Footballer

JosimarFotball: En gammel kjenning har dukket opp på twitter her, Håvard Melnæs: @HvardMelns Generelt mye negativitet.
1 hour ago | Josimar Fotballblad

GuillemBalague: RT @Sadareno: @GuillemBalague Me ayudas con un RT para dar a conocer mi blog sobre Championship? www.powerchampionship.blogspot.com Gracias!
1 hour ago | Guillem Balague

TV2Wikestad: Bristol City har ligarekorden. De slapp inn i 49 strake ligakamper mellom 1932 og 1933 #2pl #flnor
1 hour ago | Kasper Wikestad

kvatningen: @Theilen Ja, ser det. Men nei. Tror ikke han er moden nok for en startplass i et mesterskap ennå.
1 hour ago | Roy Kvatningen

TV2Wikestad: Blackburn har sluppet inn i 28 strake PL-kamper. Fortsatt litt igjen til toppdivisjonsrekorden til QPR (68/69) og Arsenal (30/31) -39 kamper
1 hour ago | Kasper Wikestad

JosimarFotball: RT @HvardMelns: Min dypeste medfølelse går i dag til @HildeHaug som er sint fordi hun er blitt feilsitert i avisen.
1 hour ago | Josimar Fotballblad

Theilen: @kvatningen Regnet med at han skulle nevnes på punkt 21 etter punkt 15.
1 hour ago | Stian Thelen

kvatningen: @Theilen Nei.
1 hour ago | Roy Kvatningen

RobbieSavage8: http://t.co/X9owThw4 new I phone app for William hill @williamhillNews @leephelps
1 hour ago | Robbie Savage

NathDyer87: Happy bday to @curtisobeng
1 hour ago | Nathan Dyer

GuillemBalague: RT @LealIgnacio: @GuillemBalague @diarioas pues le criticariamos, sta mayor, acabad, no ha ganado cn la selecc, es chulo, salt al camp c ...
1 hour ago | Guillem Balague

Theilen: @kvatningen Glemte du Welbeck under punkt 21?
1 hour ago | Stian Thelen

GuillemBalague: unas cositas más desde Inglaterra @diarioas http://t.co/08wF7CHi
1 hour ago | Guillem Balague

ClaroRonaldo: Parabéns Pedrinho!! RT @9inewpp: Nossa atleta @pedrobarrossk8 conquistou pela 3 vez o título de campeão do Bowl-A-Rama na N. Zelândia.
1 hour ago | Claro Ronaldo

GuillemBalague: una propuesta: si Cristiano fuera español... lo de hoy en @diarioas http://t.co/p6gFYP9G
1 hour ago | Guillem Balague

gauseth: I e ikkje en fyr som driv å utlevere folk. I kunne for eksempel aldri fortalt at @RuneRepvik kræsja bilen sin imorges...
1 hour ago | Christian Gauseth

anton_ferdinand: "@arabmackem: @anton_ferdinand can you please wish my wee boy Matthew a happy 7th birthday on valentines day. #cards&pressies"HAPPY BDAY!!!
1 hour ago | Anton Ferdinand

Arsenal: Visit our Media Watch page for news, gossip and opinion. Today: Rodrigo, Boateng and Hazard - http://t.co/E6Qn1fgw
1 hour ago | Arsenal.com

Arsenal: For your chance to win two tickets to the North London derby, enter the @ThomasCookUK RT and follow competition - http://t.co/9FNNfXGW
1 hour ago | Arsenal.com

chelseafc: RT @KellyLu1017: Ran into champions cup at Allianz Arena in Munich!Hope we blues can bring it back to Stamford Bridge! @chelseafc #CFC h ...
1 hour ago | Chelsea FC

NathanEccleston: Today should be spent with someone you love not someone you like, so don't be with the one you like coz you can't be with the one you love x
1 hour ago | Nathan Eccleston

chelseafc: RT @Ellie_Arciero: happy valentines day to my gorgeous blue boys @chelseafc
1 hour ago | Chelsea FC

chelseafc: The #FAYC game is at Staines Town's Wheatsheaf Park, entry is £3 for adults and £1 concessions. 7pm k-o. #CFC (SL)
1 hour ago | Chelsea FC

chelseafc: The Academy is back in Youth Cup action against West Ham tomorrow, live on Chelsea TV. Nathan Ake previews... http://t.co/n7wTwkpB #CFC (SL)
1 hour ago | Chelsea FC

LucasLeiva87: Morning everyone and Happy Valentine's Day .
1 hour ago | Lucas Leiva

Stikkord fra Nettavisen Bedrift:
Man kan da ikke få FOR MYE sport? Følg Nettavisen Sport på Facebook: