Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold
SKUFFET: Arsenals Thomas Vermaelen var skuffet etter at engelskmennene mistet seieren mot AZ.
( AFP/Scanpix )
Arsenal voldsomt skuffet etter at de mistet seieren på overtid.
AZ ALKMAAR-ARSENAL 1-1:
De var best. De ledet. Men tre minutter på overtid dukket David Mendes Da Silva opp og sørget for poengdeling i Nederland. Dermed utlignet han Cesc Fabregas´ 1-0-scoring for Arsenal i 1. omgang.
Dermed stoppet også Arsenals seiersrekke på sju strake seirer.
Etterpå var Arsenal-spillerne og Arsène Wenger skuffet.
- Vi hadde kontroll. De skapte ingen store sjanser. Så scoret de i siste minutt. Dette føles som et tap, oppsummerte Thomas Vermaelen etterpå.
- Vi følte at vi var det beste laget. Derfor var dette frustrerende. Vi spilte en god kamp, men klarte ikke å utnytte sjansene våre og ble straffet for det, sa Wenger.
Arsenal har imidlertid god kontroll på avansementet i gruppa. De står med sju poeng så langt, og ligger dermed ett poeng foran Olympiakos, som tirsdag slo belgiske Standard Liege 2-1 hjemme. Den avgjørende scoringen kom også der på overtid.
AZ ligger på 3. plass - fem poeng bak Arsenal - mens Liege ligger sist med bare ett poeng så langt.
Sjekk siste fotballnytt
her!
Sjekk siste sportsnytt her!