Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

UTE AV SPILL: Yaya Toure er en av to Barcelona-spillere som har pådratt seg svineinfluensa. UTE AV SPILL: Yaya Toure er en av to Barcelona-spillere som har pådratt seg svineinfluensa. Foto: LLUIS GENE ( AFP )

To Barca-stjerner har svineinfluensa

Går i hvert fall glipp av helgens kamp mot Athletic Bilbao.

Publisert 20.11.09 20:03

Tips oss

Send sms / mms med ditt tips til
1930 eller epost til: tips@nettavisen.no

Skriv ut artikkel Del Del på Facebook Del på MySpace Del på Twitter Del på Nettby

Tidligere fredag kom beskjeden om at Barcelona-back Eric Abidal hadde pådratt seg svineinfluensa. Nå er det klart at også lagkamerat Yaya Toure har pådratt seg viruset.

Både franske Abidal og midtbanespilleren fra Elfenbenskysten er nå blitt isolert og behandles av Barcelonas medisinske apparat.

- Vi kommer oss gjennom dette, sier Barcelonas trener Pep Guardiola på en pressekonferanse ifølge Reuters.

- Vi visste at viruset er i omløp og at vi var i faresonen. Nå har det kommet til oss, og vi må forsikre oss om at det ikke sprer seg. Derfor har vi valgt å isolere spillerne, sier Guardiola.

Det er klart at begge spillerne foreløpig går glipp av helgens kamp mot Athletic Bilbao.

Den kampen mister forøvrig også Zlatan Ibrahimovic, som har pådratt seg nok en skade.

Barcelona er ikke det første spanske laget som sliter med svineinfluensa.

Osasuna har hatt fem spillere ute på grunn av viruset, Real Betis har vært rammet, og Atletico Madrids trener Quique Sanchez Flores var slått ut med svineinfluensa tidligere i uka.

Sjekk siste fotballnytt her!
Sjekk siste sportsnytt her!



Kommentarer


Fakta i samarbeid med 1881

Tjenester:

Det er alltids hyggelig å bli kjent med nye folk, men språket kan være en barriere. Begynn spansktrening på nettet, så får du nye venner til sommeren.

Lær spansk før sommeren

Lyst til å lære deg spansk før sommeren? Med ny metode er det faktisk mulig.

Les mer

Tips oss

Send sms og mms
med ditt tips til: 1930
eller epost til: tips@nettavisen.no

QXL.no