Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold
SKADET: Karim Benzema omfavnes her blant annet av Cristiano Ronaldo etter å ha scoret. Det kommer Benzema ikke til å gjøre i helgen, all den tid han er ute med skade.
Foto: Reuters/Scanpix
Både Real Madrid og Barcelona må klare seg uten sentrale spillere fremover.
Barcelona og Real Madrid har vært suveren i spanske La Liga så langt i sesongen. Etter 21 kamper er Barcelona fortsatt ubeseiret og leder serien med 55 poeng. Real Madrid følger deretter på 50 poeng, mens det er hele åtte poeng fra Real ned til Valencia på tredjeplass.
Men nå er begge de to topplagene rammet av skader.
Stjernespiss ute
Real Madrids stjernespiss Karim Benzema går helt sikkert glipp av helgens
oppgjør i serien mot Xerez siden han har fått en betennelse i en muskel,
melder klubben på sine hjemmesider tirsdag.
Også neste tirsdags 16-delsfinale mot sin tidligere klubb Lyon er i fare for Benzema. Franskmannen har scoret syv ligamål på 19 kamper for Real i årets sesong.
For en annen franskmann ser det enda styggere ut.
Forsvarstrøbbel for Barca
Barcelonas venstreback Eric Abidal skadet en muskel i venstreleggen på trening
tirsdag og er satt ut av spill i seks til åtte uker, skriver Barcelona på
sine hjemmesider.
Det volder manager Pep Guardiola hodebry foran søndagens kamp mot Atletico Madrid, ikke minst fordi laget allerede må klare seg uten de suspenderte midtstopperne Gerard Pique og Rafael Marquez, samt skadede høyreback Daniel Alves og midtbanespiller Yaya Toure.
Sjekk siste fotballnytt
her!
Sjekk siste sportsnytt her!