Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold
TYDELIG SPRÅK: David Beckham sa hva han mener med handling, ikke med ord.
Foto: Jon Super
( AP )
Uten et ord, sa David Beckham klart ifra hvor han står i striden mellom United-supporterne og eierne.
David Beckham var tilbake på Old Trafford da hans AC Milan ble smadret av Wayne Rooney & co.med 4-0. Den tidligere United-spilleren ble med en stående applaus da han kom inn som innbytter i andre omgang.
Les saken: Dette må være verdens beste
Mindre helt blir han ikke hos Manchester United-fansen etter det han gjorde da kampen var over. Da mottok Beckham gult og grønt skjerf fra en tilhenger, og hengte det rundt halsen.
- Jeg er United-fan
Gesten er en utvetydig støtte til fansen som kjemper mot de upopulære
amerikanske eierne av klubben. De gule og grønne fargene er blitt
supporternes symbol i kampen mot eierne, den amerikanske Glazer-familien.
- Jeg er Manchester United-fan. Da jeg så skjerfet la jeg det rundt halsen, det er de gamle fargene til United, sa Beckham etter kampen ifølge Timesonline.
Les også: Rike fans vil kjøpe United
Likevel ville ikke Beckham å kommentere konflikten mellom eierne og fansen direkte.
- For å være ærlig er det ikke min sak. Jeg er fan og støtter klubben. Det har ingenting å gjøre med hvordan den styres. Det har med andre folk å gjøre. Jeg støtter laget, det vil jeg alltid gjøre, sier Beckham.
Amerikanske Glazer kjøpte United i 2005 for circa 7,2 milliarder kroner. Fansen likte dårlig overtakelsen, og var redde for at de nye eierne ville påføre gjeld. De fikk rett. Premier League-klubben skylder nærmere 6,5 milliarder kroner.
Før kampen truet United-fansen med å boikotte begynnelsen av kampen i protest mot Glazer-familien. Det ble det aldri noe av, men støtten fra David Beckham varmet nok United-supporterne.
- Han fortjente det
Under kampen sang de også:
«Det er bare en David Beckham» og «Fergie, signer ham».
Og United-manager Alex Ferguson hyllet også sin tidligere spiller, og var glad for støtten Beckham fikk fra tribunen.
- Vi forventet det, og jeg synes han fortjente det. Han hadde en fantastisk karriere her, sier Ferguson.