Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold
DE TO STORE: Lionel Messi og Wayne Rooney er foreløpig verdens to beste i 2010.
( AFP/Scanpix )
Nå snakker verdens beste om sin største utfordrer.
Lionel Messi var verdens beste spiller i 2009, og ble også kåret til det. Ingen var egentlig i nærheten.
Nå har Barcelonas magiker imidlertid en solid utfordrer.
Messi har scoret totalt 30 mål for Barcelona og Argentina i ulike kamper denne sesongen. Rooney har scoret totalt 33 mål for Manchester United og England.
Begge kan fortsatt ta seriegull i sine respektive ligaer.
Begge kan fortsatt vinne Mesterligaen.
Og la det ikke være tvil: Messi har lagt merke til hva Rooney driver med.
- Manchester United har nå en spiller i verdensklasse. Rooney har vært fantastisk denne sesongen, sier 22-åringen til ESPN Soccernet.
- Han er blitt en spiss som kan gjøre alt. Han kan lede angrepet, han er god til å angripe på kanten, han bidrar bakover på banen og hodespillet hans er blitt enormt mye bedre. Han er også uhyre sterk med ryggen mot mål. Rooneys energi er også fantastisk, så det er bare å ta av seg hatten for at han nå er blitt en spiller i verdensklasse, legger Messi til.
Sjekk siste fotballnytt
her!
Sjekk siste sportsnytt her!