Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold
Zlatan Ibrahimovic og Robinho er klare for Milan, men ender muligens rett i streik.
Foto: AFP/Scanpix
Femte serierunde i italiensk toppserie kan komme til å bli avlyst.
Zlatan Ibrahimovic ble denne uken presentert som Milan-spiller, men svenske kan ende rett i en arbeidskonflikt.
En kontraktskrangel gjør at den italienske spillerforeningen truer med å streike i den femte serierunden.
Disputten dreier seg om utarbeidelsen av en standardkontrakt mellom Serie A og spillerforeningen. Den forrige kontrakten gikk ut ved slutten av forrige sesong, og det har ikke lyktes partene å komme til enighet om en ny.
- Foreningen har, i full forståelse med spillerne i Serie A, har bestemt seg for ikke å gå på banen under den femte runden i Serie A 25. og 26. september i protest mot forslag om nye kontraktsbetingelser, sa AC Milans forsvarsspiller Massimo Oddo på en pressekonferanse.
Om streiken blir gjennomført vil det bety kaos både for resten av sesongens terminliste, og for TV-selskapenes sendetider.
Spillerforeningen har tidligere truet med streik, men man har alltid trukket seg eller kommet til enighet med motparten.