FØLGES AV VALENCIENNES: Ruben Yttergård Jenssen.
Foto: Rune Stoltz Bertinussen / NTB scanpix
Fransk interesse for Yttergård Jenssen
Tjenester
Superkortet du må skaffe deg
Mest lest
Verdens 100 beste hockeyspillere
- Er de helt korka?
Siste nytt
mestdelt.no
Få de mest delte nyhetene fra de største avisene i inn- og utland
- Del på Twitter
-
Tips en venn om denne artikkelen
- Send oss ditt tips
Tjenester
Så enkelt kan du søke forbrukslån
Den franske klubben Valenciennes var søndag på Alfheim for å se Tromsøs Ruben Yttergård Jenssen i aksjon mot Haugesund.
- Jeg kan bekrefte at den franske klubben var på Alfheim, men ikke hvem de var for å se på. Det sier administrerende direktør Stig-Ove Sandnes til NRK.
Ifølge NRK så var franskmennene i Tromsø for å se på landslagsspiller Ruben Yttergård Jenssen.
- Den franske ligaen er bedre enn den norske. Så selvfølgelig hadde det vært en fin utfordring, sier Jenssen.
Anderlecht har også fulgt midtbanespilleren en tid. TIL-trener Per-Mathias Høgmo blir ikke overrasket om Jenssen reiser utenlands etter sesongen.
- Sjansen for et salg av Ruben er bedre enn noen gang. Han har spilt tre gode landskamper på rad og preger i tillegg TIL-kampene. Hvis han ikke blir solgt nå vil det overraske meg, sier Tromsø-treneren til NRK. (©NTB)
- Del på Twitter
-
Tips en venn om denne artikkelen
- Send oss ditt tips






