Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold
Michael Ballack erkjenner at Tyskland tapte for et bedre lag.
TYSKLAND-SPANIA 0-1: Spanierne jublet hemningsløst etter EM-triumfen søndag kveld. Tyskerne hang med hodet.
Men det var ikke krampegråt og total oppløsning som preget taperne. For Spania var det beste laget gjennom stort sett hele kampen. Da er det lettere å akseptere nederlaget.
- Det er bestandig skuffende å tape en finale. Men laget har likevel gjort et strålende EM. I finalen gjorde vi en feil eller to for mye. Vi ville så gjerne vinne, men vi maktet ikke bedre. Vi kan være stolte, sier kaptein Michael Ballack til Kicker.
- Fortjente å vinne
Han får støtte av landslagssjef Joachim Löw:
- Jeg må gi laget komplimenter for de siste seks ukene, det har vært fantastisk. Spillerne er naturligvis skuffet, men vi har ingen grunn til å henge med hodet, sier Löw.
Thomas Hitzelsperger beundrer det spanske spillet.
- Spanierne var så sikre med ballen at vi ikke hadde en sjanse. De fortjente å vinne turneringen. Vi må bare fortsette å utvikle oss.
- Mitt siste EM
Phillip Lahm, som tapte duellen med Torres før målet, innser at Tyskland
gjorde for mange feil – og at de heller ikke klarte å skape nok defensivt
hodebry for Spania.
Mest skuffet er trolig Jens Lehmann.
- Jeg er meget skuffet over utfallet av finalen. Dette var nok mitt siste EM. Da begynner man å tenke på om man kunne ha gjort ting enda bedre, medgir keeperveteranen.
For å se bildekarusellen trenger du Flashplayer 8. eller høyere, og JavaScript må være aktivert.
Vil du ha sportsnyheter tilsendt på mobilen? Send SPORT START til 1930. Tjenesten koster 2,- per melding.
Les sportsnyheter på mobilen: Send NETT til 1930 (gratis bokmerke)