Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold
Den gamle Manchester United-stjernen Peter Schmeichel tror målforskjellen avgjør.
11. mai gjøres status opp for Premier League-sesongen 2007/2008. Da tror den danske keeperkjempen Peter Schmeichel at Manchester United står igjen på topp. Med knappest mulig margin.
Schmeichel, som var med og vant seriegull for United hele fem ganger, føler seg trygg på at verken United eller Chelsea vil rykke ifra.
– Jeg tror lagene kommer til å matche hverandres resultater, uten at de nødvendigvis vinner begge sine to kamper, sier Schmeichel til BBC Sport.
Han er ikke overrasket over at Premier League-avslutningen har utviklet seg til en thriller.
– Jeg er absolutt ikke overrasket over at det er så tett. Faktisk forventet jeg at det skulle bli enda tettere fordi jeg regnet med at Arsenal også skulle være med i kampen, forklarer Schmeichel.
Her får du flere
fotballnyheter
Klikk her for full oversikt over
sportsnyhetene!
Vil du ha sportsnyheter tilsendt på mobilen? Send SPORT START til 1930. Tjenesten koster 2,- per melding.
Les sportsnyheter på mobilen: Send NETT til 1930 (gratis bokmerke).