Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold
Brasilianeren har scoret 33 mål denne sesongen.
Mye vil ha mer, og dagen etter at Alex Ferguson vant sitt 10. seriegull som Manchester United-manager, ble han lovet mer penger av direktør David Gill. Nå spekuleres det i hvem United sikter mot.
Flere av de mer pålitelige engelske avisene er enige om at førsteprioritet er en spiss, og United har lenge blitt koblet til Tottenhams Dimitar Berbatov og Ajax-spiss Klaas-Jan Huntelaar.
Ifølge The Times kan det imidlertid være en helt annen det ender opp med. Ifølge avisa har United speidet nøye på Sevilla-spiss Luis Fabiano den siste tiden. Den 27 år gamle brasilianeren har scoret 33 mål for Sevilla i alle turneringer denne sesongen, og Martin Ferguson, Alex Fergusons bror, førstelagstrener Mike Phelan og sjefsspeider Jim Lawlor skal alle ha blitt bedt om en vurdering.
Med 24 mål på 28 seriekamper er Fabiano på andreplass på toppscorerlista i Spania.
Det handler imidlertid, som så ofte, om penger. Fabianos representater mener at spissen kan forlate Sevilla for under 100 millioner kroner. Sevilla kommer imidlertid til å kjempe dyrt for å få nærmere en halv milliard kroner for ham - et beløp som er nevnt i kontrakten hans.
Andre som er koblet til United:
Miguel Veloso, Sporting Lisboa
22-åring som kan spille flere steder i forsvarsrekka.
Ezequiel Garay, Racing Santander (21)
Anvendelig venstreback. Verdsatt til ca. 10 mill. pund.
Karim Benzema, Lyon
Det 20 år gamle vidunderspissen som nylig ble kåret til sesongens beste
spiller i Frankrike.