Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

Nettavisen Fotball

Solskjær debuterer i ny rolle

NY ROLLE: Ole Gunnar Solskjær (bildet) tar fatt på oppgaven som reservelagstrener i Manchester United tirsdag.
NY ROLLE: Ole Gunnar Solskjær (bildet) tar fatt på oppgaven som reservelagstrener i Manchester United tirsdag. Foto: NATHAN COX ( SCANPIX )
Tips oss: Send sms/mms til 1930
Steve Perryman: Vi skreddersyr din reise til Premier League, Serie A og La Liga.

Ole Gunnar Solskjær starter i jobben som reservelagstrener tirsdag.

Ole Gunnar Solskjær blir ansett som et stort trenertalent av Manchester Uniteds mektige sjef Sir Alex Ferguson og har allerede fått en viktig rolle i skottens trenerteam. Den tidligere storscoreren er nå klar til å ta fatt på den nye jobben i klubben han har vært en del av siden 1996.

Første trening
Nordmannen leder tirsdag sin første trening som reservelagstrener for den engelske seriemesteren, da laget samles på klubbens treningsanlegg i Carrington. Solskjær er klar på at han har store ambisjoner som trener og at han stiller store krav til de unge reservene.

- Jeg ser virkelig fram imot dette. Det er en stor utfordring. Jeg følte det var på tide at jeg fikk litt mer ansvar enn tidligere og når klubben tilbød meg denne jobben var jeg storfornøyd, sier Solskjær ifølge Uniteds offisielle nettside.

Mange talenter
Den tidligere Molde-spilleren mener at reservelaget har en rekke talentfulle unggutter som etter hvert kan bli store stjerner i klubben. Han håper å kunne bidra til at de utvikler seg mest mulig på treningsfeltet.

- Det er en viktig jobb og en fin jobb å ha. Det er også fantastisk å kunne jobbe med disse spillerne. De er sultne på suksess.

- De fleste er bare rundt 18-19 år. Noen av dem har en god sjanse til å slå igjennom på førstelaget om kort tid, mens andre kanskje trenger å gå på lån til en mindre klubb før de er klare for toppfotballen, sier nordmannen.

Blodslit
Sommertreningen består som regel av tøff fysisk trening, slik at spillerne fort kommer i form igjen etter ferien. Solskjær innrømmer at det er en vanskelig oppgave som venter han.

- Jeg blir nok nødt til å presse dem en del, men guttene er klar over dette og mener det er slik det bør være. Det er ikke lett å være profesjonell fotballspiller, så de er nok klare for sette igang med blodslitet, sier Solskjær.

Nordmannen tar over jobben som reservelagstrener fra en annen United-legende, nemlig Brian McClair. Den norske spissen blir ansett som en legende i den engelske storklubben og på lagets hjemmeside kan man blant annet finne en egen seksjon for Solskjærs testimonialkamp.

Her får du flere fotballnyheter
Klikk her for full oversikt over sportsnyhetene!
Fotballgal? Prøv dette spillet!

Vil du ha sportsnyheter tilsendt på mobilen? Send SPORT START til 1930. Tjenesten koster 2,- per melding.

Les sportsnyheter på mobilen: Send NETT til 1930 (gratis bokmerke).

01.07.08 10:31, ny 01.07.08 10:45



Redaksjonssjef: Per Gunnar Sværen
Ansvarlig redaktør: Gunnar Stavrum
Salgsdirektør: Søren Eriksen
Innovasjonssjef: Pål Nisja-Wilhelmsen
Nyhetsredaktør: Geir Selvik
Besøksadresse: Urtegata 9
Postadresse: Postboks 9386 Grønland, 0135 Oslo
Telefon: 2100 6000
Telefax redaksjonen: 2257 0942
Telefax salg: 2257 0940