Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

Nettavisen Fotball

Everton jakter landslagsspillere

SISTE INNSPURT: Everton har ikke hatt stort hell på overgangsvinduet i sommer, men David Moyes håper å få klare noe nytt de siste dagene før overgangsvinduet stenger.
SISTE INNSPURT: Everton har ikke hatt stort hell på overgangsvinduet i sommer, men David Moyes håper å få klare noe nytt de siste dagene før overgangsvinduet stenger. ( AFP/Scanpix )
Tips oss: Send sms/mms til 1930
Steve Perryman: Vi skreddersyr din reise til Premier League, Serie A og La Liga.

Everton ser endelig ut til å ha fått ut fingeren på jakt etter nye spillere.

TV2 logo Av Terje Alstad, ANB

Everton var en av to klubber i Premier League som ikke hentet en eneste forsterkning foran sesongstarten for et par uker siden. Nå har klubben endelig kastet seg inn i overgangsmarkedet. Tirsdag ble danske Lars Jacobsen klar for blåtrøyene. Nå ser det ut til at Segundo Castillo (26) også signerer for klubben.

Midtbanespilleren er i Liverpool og skal gjennom en medisinsk test før han eventuelt skriver under for «The Toffees».

Kamerunsk stjernespiller
Castillo kommer fra Røde Stjerne «Crvena Zvezda» og er landslagsspiller for Ecuador.

Everton har allerede søkt om arbeidstillatelse for spilleren som står med 33 landskamper og var med i VM-troppen i Tyskland i 2006. Castillo er, ifølge klubbens nettsider, en defensiv midtbanespiller.

Samtidig ønsker Everton å hente den kamerunske landslagsspilleren Stephane Mbia fra Rennes innen overgangsvinduet stenger, mandag 1. september.

Wright-Phillips?
Stabæk-aktuelle Rennes nekter å gi fra seg sin lille diamant, selv om spilleren selv har uttrykt sterkt ønske om å komme til Everton og England.

- Vi skal beholde Mbia. Jeg repeterer at avgjørelsen er bunnsolid og urokkelig, sier Rennes Pierre Dreossi ifølge Liverpool Echo.

Shaun Wright-Phillips var også Everton-aktuell, men de hadde ikke råd til å betale det Chelsea vil ha for ham. Derfor vendte han heller tilbake til Manchester City torsdag ettermiddag.

Manchester United er den andre klubben som fortsatt ikke har hentet nye spillere denne sesongen.

(ANB)

Les mer:

28.08.08 11:53, ny 28.08.08 15:51



Redaksjonssjef: Per Gunnar Sværen
Ansvarlig redaktør: Gunnar Stavrum
Salgsdirektør: Søren Eriksen
Innovasjonssjef: Pål Nisja-Wilhelmsen
Nyhetsredaktør: Geir Selvik
Besøksadresse: Urtegata 9
Postadresse: Postboks 9386 Grønland, 0135 Oslo
Telefon: 2100 6000
Telefax redaksjonen: 2257 0942
Telefax salg: 2257 0940