Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

Nettavisen Fotball

Solskjær hyller Berbatov

IMPONERT: Ole Gunnar Solskjær har tro på Uniteds nye spisskjøp.
IMPONERT: Ole Gunnar Solskjær har tro på Uniteds nye spisskjøp. Foto: Marius Vik/Nettavisen
Tips oss: Send sms/mms til 1930
Steve Perryman: Vi skreddersyr din reise til Premier League, Serie A og La Liga.

Ole Gunnar Solskjær er skråsikker på at Dimitar Berbatov er rett mann til å styrke Manchester United-angrepet.

TV2 logo Av Stian Grythaugen, ANB

– Denne overgangssagaen har vart hele sommeren, men vi har aldri vært i tvil om at vi har funnet den rette, sier Solskjær til Manchester Uniteds egen TV-kanal.

Kristiansunderen, som gjør stor suksess som reservelagstrener på Old Trafford, har studert nyervervelsens ferdigheter på nært hold. Flere ganger. Også forut for denne ukens kjøp.

I 2002 spilte nemlig Berbatov fire mesterligakamper mot United – for tyske Bayer Leverkusen. Lagene møttes i semifinalen i 2001-02-utgaven av turneringen – med Berbatov på banen i begge kamper. Bulgareren tegnet seg ikke på scoringslisten, men Leverkusen tok seg til finale på bortemål.

Noen måneder senere møttes lagene på ny i gruppespillet i den påfølgende mesterligautgaven – med to United-seirer som utfall.

Ole Gunnar Solskjær legger ikke skjul på at han er imponert over Berbatovs ferdigheter.

– Han er rett mann. Prestasjonene hans i Spurs har vært fantastiske. Jeg så at han var en god spiller allerede da han spilte mot oss for Bayer Leverkusen, sier kristiansunderen.

Han gleder seg til å se hva den bulgarske landslagsspissen kan utrette på Old Trafford.

– Vi er kjempeglade for å ha ham på plass, sier Solskjær.

Manchester United la rundt 300 millioner kroner på bordet for å sikre seg Berbatovs underskrift. Bulgareren ble klar for klubben bare kort tid før det internasjonale overgangsvinduet stengte ved midnatt mandag. (ANB)

Gå til sportsforsiden!

Vil du ha sportsnyheter tilsendt på mobilen? Send SPORT START til 1930. Tjenesten koster 2,- per melding.

Les sportsnyheter på mobilen: Send NETT til 1930 (gratis bokmerke).

05.09.08 14:57



Redaksjonssjef: Per Gunnar Sværen
Ansvarlig redaktør: Gunnar Stavrum
Salgsdirektør: Søren Eriksen
Innovasjonssjef: Pål Nisja-Wilhelmsen
Nyhetsredaktør: Geir Selvik
Besøksadresse: Urtegata 9
Postadresse: Postboks 9386 Grønland, 0135 Oslo
Telefon: 2100 6000
Telefax redaksjonen: 2257 0942
Telefax salg: 2257 0940