Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

- Gallas har en framtid

OPPGITT: Arsene Wenger viser sin frustrasjon under lørdagens oppgjør. OPPGITT: Arsene Wenger viser sin frustrasjon under lørdagens oppgjør. Foto: Reuters/Scanpix

Men Arsene Wengers gutter har nok ingen framtid som seriemester.

  • Skriv ut artikkel
  • Tips en venn om denne artikkelen
Publisert 22.11.08 17:59 | Sist oppdatert 22.11.08 19:42

MANCHESTER CITY - ARSENAL 3-0:

Det har vært alt annet enn de sportslige prestasjonene som har preget Arsenal denne uka. Skadeproblemene vil ingen ende ta, William Gallas er på vei ut døra på Emirates Stadium og lørdag ble det hele toppet med tre baklengs borte mot City.

For første gang på 58 kamper gikk Arsenal på to strake tap.

Manchester City ble for sterke på hjemmebane og spesielt savnet av midtbanestrateg Cesc Fabregas var tydelig for londonlaget. Denilson og Song Billong styrte ikke den sentrale midtbanen med den overlegenheten som spanieren vanligvis gjør. Men Arsene Wenger ville tilsynelatende ikke klage fraværet av Fabregas.

- Jeg vil ikke snakke om Gallas, jeg vil ikke snakke om Cesc og jeg vil ikke snakke om de ni andre spillerne vi mangler, sa en tydelig frustrert Wenger etter tapet mot Manchester City, i følge sportinglife.com.

Irsk estetikk
Den første omgangen var ikke preget av mange sjansene, men to minutter på overtid av omgangen sørget Stephen Ireland for at hjemmelaget tok ledelsen. Han kriget til seg ballen på Citys 16-meter og alene med Arsenal-kaptein Manuel Almunia gjorde han ingen feil. Hans vakre lobb sørget for at de blå gikk inn til pause med 1-0-ledelse.

Stephen Ireland feirer ledelse rett før pause.Stephen Ireland feirer ledelse rett før pause. Foto: AP/Scanpix

2. omgang ble en langt morsommere affære. Arsenal kjørte voldsomt på for å få utligningen, men både Robin van Persie og Nicklas Bendtner brente store sjanser for gjestene.

- Vi spilte med mye mer energi nå, enn mot Aston Villa sist. City var effektive, men når de hadde scoret var det vi som presset på. Dessverre fikk vi ikke de målene vi trengte, sa Wenger og som dermed må se at Arsenal skal få hard nok kamp om å komme seg blant topp fire denne sesongen.

Brasse-magi
Ineffektiviteten var ikke den samme for hjemmelaget. Etter 56 spilte minutter doblet Robinho ledelsen med en herlig chip over Almunia, etter et flott fremspill av Shaun Wright Phillips. Hjemmelagets første sjanse i andre omgang satte dermed spikeren i kista for «The Gunners».

Arsene Wenger fortviler etter 0-2-scoringen.Arsene Wenger fortviler etter 0-2-scoringen. Foto: Reuters/Scanpix

På overtid av kampen var Johan Djourou klønete da han felte Daniel Sturridge innenfor straffefeltet. Straffesparket tok Sturridge selv og han gjorde ingen feil fra krittmerket. Dermed endte det 3-0 på City of Manchester Stadium.

Men gullkampen er ikke helt kjørt for Wengers mannskap ennå. Siden verken Chelsea eller Liverpool greide å få hull på byllen i deres oppgjør, er det nå ti poeng opp til tetplass i Premier League.

Her får du flere fotballnyheter
Klikk her for full oversikt over sportsnyhetene

Vil du ha sportsnyheter tilsendt på mobilen? Send SPORT START til 1930. Tjenesten koster 2,- per melding.

Les sportsnyheter på mobilen: Send NETT til 1930 (gratis bokmerke).



DØDSBRANN: 25 personer var en stund innesperret i den voldsomme brannen som herjet denne høyblokken i London.

Seks omkom i storbrann

Nyheter

Tre barn blant de døde.

Les mer
ERFARING: - Bassenget er for å kjøle seg ned, men det funker jo også sosialt. Det er mange som gjerne kan tenke seg oppi, flirer Carsten (t.v.) og Michael.

– Mange vil oppi

Musikk

Roskildefolket finner løsninger på heteproblemet.

Les mer
MICHAEL JACKSON var avhengig av sterke narkotiske stoffer i over 20 år. Her er han med Paris Hilton som har lagt ut bilder av ham på sin Twitter-konto.

– Jackson reiste med miniklinikk

Musikk

Hadde med seg både et IV-drypp og en anestesilege allerede på 1990-tallet.

Les mer
GODE VENNER: Jahn Teigen, Lene Nystrøm Rasted og Lage Fosheim.

– Var Jahns servitør

Musikk

Aqua-Lene glemmer aldri hvordan det var å ha Jahn Teigen som sjef.

Les mer
TATT: Claudia Pechstein er avslørt for bloddoping.

Skøytestjerne doptatt

Sport

Avslørt etter VM på Hamar.

Les mer
FRIHETSGUDINNEN: Statuen på Liberty Island (fra 1886) har blitt et symbol på frihet og demokrati.

– Emma skal
til New York

Nyheter

BBC-journalist tok innersvingen på norske mediekjendiser.

Les mer
annonse Steve Perrymann - Premier League

Tips oss

Send sms og mms til 1930 med ditt tips tips@nettavisen.no

Fakta i samarbeid med 1881

OMTALTE LAG OG SPILLERE

William Gallas

William Gallas

Født: 17.08.1977

Høyde: 183 cm

Land: Frankrike

Lag: Arsenal

Posisjon: Forsvar

Arsenal
Arsenal

Stiftelsesdato: 30.11.1885

Stadion: Emirates Stadium

Tilskuerrekord: 73.707

Manager: Arsène Wenger

Manchester City

Stiftelsesdato: 30.11.1886

Stadion: City of Manchester Stadium

Tilskuerrekord: 84.569

Manager: Mark Hughes

TABELL

16. runde
  Lag S V U T P
1 Rosenborg 16 11 5 0 33-12 38
2 Molde 16 9 4 3 27-17 31
3 Odd 16 6 8 2 30-21 26
4 Vålerenga 16 7 4 5 28-24 25
5 Start 16 6 6 4 29-25 24
6 Stabæk 16 6 5 5 25-17 23
7 Brann 16 6 5 5 26-24 23
8 Viking 16 5 6 5 19-20 21
9 Sandefjord 16 4 6 6 21-25 18
9 Tromsø 16 4 6 6 21-25 18
11 Fredrikstad 16 5 3 8 19-23 18
12 Lillestrøm 16 4 6 6 21-26 18
13 Aalesund 16 5 3 8 16-25 18
14 Strømsgodset 16 4 4 8 15-22 16
15 Bodø/Glimt 16 3 5 8 15-30 14
16 Lyn 16 1 8 7 14-23 11
Online fotball manager