Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold
Tor Thodesen har ikke fått sparken. Men det betyr ikke at han sitter trygt.
Sandefjord rykket ned fra Tippeligaen i fjor og har åpnet elendig i Adeccoligaen med kun tre poeng på fire kamper. Søndag ble det 0-5 for Notodden.
Nå er Tor Thodesen ferdig som trener i klubben, hevder NRK .
- Alltid spekulasjoner
Thodesens framtid skal ifølge statskanalen bli endelig avklart i et møte med
klubbledelsen onsdag ettermiddag.
- Dette har jeg ingen kommentar til. Det er sportslig leder Arne Dokken som uttaler seg i slike saker, sier styreleder Roger Gulliksen til Nettavisen.
Onsdag ettermiddag avkrefter Dokken overfor Nettavisen at Tor Thodesen har fått sparken. Men han freder ikke treneren.
- Vi har hatt veldig dårlige resultater denne sesongen. Da vil det alltid være spekulasjoner, da kommer treneren i fokus. Dagen i dag går her helt som normalt. Men det er berammet et styremøte i ettermiddag. Der kan det være at trenerens posisjon blir tema. Det vil alltid være en diskusjon rundt sport, sier Dokken til Nettavisen.
Hadde ikke tillit
Tor Thodesen ble kåret til årets trener i Tippeligaen etter Sandefjords
imponerende debutsesong i 2006. Etter nedrykket i fjor viste en avstemming
blant spillerne at kun 15 av 19 hadde tillit til Thodesen som trener.
Ledelsen lot ham likevel fortsette.
- Var det en riktig beslutning, Arne Dokken?
- Man tok en beslutning og la opp et løp som var fornuftig. Vi har jobbet hardt med teambuilding, og engasjerte eksterne personer i en prosess som fortsatt pågår.
- Er spillernes tillit til Thodensen gjenoppbygget?
- Ja, det synes jeg absolutt.
Her får du flere
fotballnyheter
Klikk her for full oversikt over
sportsnyhetene!
Vil du ha sportsnyheter tilsendt på mobilen? Send SPORT START til 1930. Tjenesten koster 2,- per melding.
Les sportsnyheter på mobilen: Send NETT til 1930 (gratis bokmerke)