Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold
Høyre rumpeballe kan ødelegge Per Ciljan Skjelbreds landskamp mot Island.
BISLETT (Nettavisen): Det er kun to dager igjen til Norge spiller første VM-kvalifiseringskamp på veien til Afrika i 2010. Landslagstrener Åge Hareide har det meste greit i forhold startelleveren.
– Keeper, forsvar og angrep er på plass. Usikkerheten er på midtbanen. Det står mellom Strømstad og Ciljan, sier Hareide.
Ciljan Skjelbred kommer til å bli testet på fredagens trening for å se om han er klar for Norges første VM-kvalifiseringskamp mot Island, på Ullevaal.
- Jeg er ikke så veldig bekymret. Dette regner jeg med ikke er noe problem. Jeg trente for fullt i dag, sier Skjelbred til Nettavisen.
Skjebred var opprinnelig ikke tatt ut i Åge Hareides tropp, men ble innkalt etter strålende spill i rosenborgdrakten den siste tiden.
Trondheimsgutten har fått fem a-landslagskamper og kan bli en viktig brikke i landslagsammenheng i årene fremover.
Vil du ha sportsnyheter tilsendt på mobilen? Send SPORT START til 1930. Tjenesten koster 2,- per melding.
Les sportsnyheter på mobilen: Send NETT til 1930 (gratis bokmerke).
Gratistjeneste: Følg Norge - Island på mobilen