Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold
KLAR TIL UKRAINA?: Tarik satt på benken hele kampen mot Utrecht. Hvordan påvirker det landslaget at han, Thorstein Helstad og John Carew ikke spiller for klubblagene?
Foto: EPA/Scanpix
Superspissene på benken, men Grindheim viser storform.
Heerenveen - Utrecht 3-2:
Både Grindheim og Tarik Elyounoussi scoret i Heerenveens cupkamp på onsdag. I kveld var det bare Grindheim som var på banen da Trond Sollieds lag slo Utrecht.
Tarik satt på benken hele kampen og fikk se Daniel Pranjic score to mål og dermed gi Heerenveen seieren 3-2. Arkitekten bak Pranjics første mål var nettopp Grindheim. Han dro seg ned til linja og la ballen ut til kroaten, som hadde få problemer med å utligne til 1-1 etter sju minutter. Deretter satte Grindheim opp Roy Beerens som dunka inn 2-1.
Grindheim dabba litt etter pause, men Pranjic svarte etter at Utrecht hadde utlignet og dermed ble det seier 3-2 til Sollieds lag.
Heerenveen klatrer med seieren til 5.plass på tabellen, seks poeng bak ligaleder NAC Breda. Breda er et av lagene Rosenborg slo ut på sin ferd mot Uefa-cupen.
At Elyounoussi satt på benken hele kampen var nok ikke det Åge Hareide hadde ønsket, rett før landslaget skal spille mot Ukraina.
Tidligere lørdag startet både John Carew og Thorstein Helstad på benken for sine respektive klubber. Det betyr at de tre beste offensive spillerne Norge har, ikke nyter full tillit i klubbene sine for tiden. Carew er riktignok plaget av en lårskade, men har startet på benken flere ganger før lørdagens kamp mot Arsenal også. Også Elyounoussi er nettopp tilbake fra skade. Helstad derimot har vært skadefri og kom inn i det 89.minutt, uten å markere seg.
Det kan bli et problem for landslaget, dersom trenden fortsetter. Åge Hareide har flere ganger understreket viktigheten av at landslaget har spillere som spiller regelmessig for klubber i de største ligaene.
En gladnyhet for Hareide var det riktignok. Morten Gamst Pedersen spilte hele oppgjøret da Blackburn tapte mot Sunderland lørdag.
Her får du flere
fotballnyheter
Klikk her for full oversikt over
sportsnyhetene
Vil du ha sportsnyheter tilsendt på mobilen? Send SPORT START til 1930. Tjenesten koster 2,- per melding.
Les sportsnyheter på mobilen: Send NETT til 1930 (gratis bokmerke).