RING: 02060 E-POST: 02060@nettavisen.no
Ønsker du å sende video eller andre dokumenter? Benytt 02060@nettavisen.no
Kontakt oss
Foto: Franck Fife (Afp/NTB Scanpix)

Drømmetrekning for Hareide - Fikk Zlatan-ønsket oppfyllt

Sist oppdatert:
Slik blir gruppespillet i Champions League.

Det var knyttet stor spenning til torsdagens trekning av gruppespillet til Champions League.

For oss i Skandinavia, var det knyttet spesielt stor spenning til hvilke lag Malmö trekkes mot.

Fikk ønsket sitt
Åge Hareide og Jo Inge Berget uttalte tidligere i uken at han håpet å få Zlatan Ibrahimovic og Paris Saint-Germain i gruppen sin, noe som ville vært et herlig oppgjør med superspissen tilbake i hjembyen.

Og de norske gutta fikk drømmen oppfyllt, selv om Hareide synes trekningen var i overkant tøff.

- Det var den vanskeligste gruppen vi kunne få, men fantastisk med Zlatan, sier Hareide til Expressen.

Zlatan returnerer til den svenske byen underveis i turneringen med sitt PSG, mens Real Madrid tar med seg sitt stjernespekkede mannskap til den svenske byen.

Saken fortsetter under bildet.

TØFF MOTSTAND: Åge Hareides Malmö fikk Paris Saint-Germain og Real Madrid i sin Champions League-gruppe.

Zlatan fikk drømmen oppfyllt
Dermed er det duket for flere store kvelder for Malmö, når de skal møte to av Europas aller største klubber.

Zlatan var raskt ute med å hylle Malmö etter deres triumf mot Celtic i kvalifiseringen til gruppespillet, og han var også en av de som uttalte at han drømte om å spille Champions Legaue mot den svenske klubben.

- Jeg håper jeg får oppleve Champions League i Malmö, sa Zlatan.

- Det kommer til å bli helt vilt her om Zlatan kommer, sa MFFs Vladimir Rodic for noen dager siden.

Barcelona er regjerende mester i turneringen.

Slik blir gruppene:

Gruppe A: Paris Saint-Germain, Real Madrid, Shakhtar Donetsk, Malmö.

Gruppe B: PSV Eindhoven, Manchester United, CSKA Moskva, Wolfsburg.

Gruppe C: Benfica, Atletico Madrid, Galatasaray, Astana.

Gruppe D: Juventus, Manhester City, Sevilla, Mönchengladbach.

Gruppe E: Barcelona, Bayer Leverkusen, Roma, Bate Borisov.

Gruppe F: Bayern München, Arsenal, Olympiakos, Dinamo Zagreb.

Gruppe G: Chelsea, Porto, Dynamo Kiev, Maccabi Tel-Aviv.

Gruppe H: Zenit, Valencia, Lyon, Gent.

Her er seedingsnivåene foran trekningen i Monaco torsdag kveld:

Nivå 1: Barcelona, Chelsea, Bayern München, Juventus, Benfica, Paris Saint-Germain, Zenit St. Petersburg, PSV Eindhoven.

Nivå 2: Real Madrid, Atlético, Porto, Arsenal, Manchester United, Valencia, Bayer Leverkusen, Manchester City.

Nivå 3: Shakhtar Donetsk, Sevilla, Lyon, Dynamo Kyiv, Olympiakos, CSKA Moskva, Galatasaray, Roma.

Nivå 4: BATE Borisov, Borussia Mönchengladbach, Wolfsburg, Dinamo Zagreb, Maccabi Tel Aviv, Gent, Malmö FF, Astana.


Mest sett siste uken

Lik Nettavisen Sport her og få flere ferske sportsnyheter i feeden din!

sterke meninger

Nettavisen vil gjerne vite hva du mener om denne saken, og ønsker en frisk debatt i våre kommentarfelt. Vær saklig og respektfull. Les mer om Nettavisens debattregler her.

Gunnar Stavrum
sjefredaktør

comments powered by Disqus

Våre bloggere