Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold
BALLGENI: Lionel Messi tegnet seg to ganger på scoringslista mot Racing Santander.
Foto: AP/Scanpix
Den lille argentineren er i fyr og flamme for Barcelona.
Send sms / mms med ditt tips til
1930
eller epost til: tips@nettavisen.no
RACING SANTANDER - BARCELONA 1-2:
Barcelonas storming mot ligagullet fortsetter i Spania. Ingenting ser ut som de kan stoppe katalanerne under Josep Guardiolas ledelse, og søndag ble nok en trepoenger innkassert.
Men Barcelona ble holdt lenge på pinebenken. Etter en målløs første omgang, tok hjemmelaget ledelsen på straffespark i det 50. minutt ved Nikola Zigic.
Barcelona fikk seg en støkk, men Guardiola visste råd. For inn på banen kom Lionel Messi som hadde startet på benken for Barca. Og argentineren markerte seg nesten umiddelbart. I det 65. minutt utlignet han for bortelaget, før han sikret tre poeng med sin andre scoring for dagen i det 80. minutt.
- Jeg er veldig fornøyd med måten vi spilte etter at vi fikk en scoring imot. Det er en ære å arbeide med disse spillerne, sa Barca-trener Guardiola etter kampen.
Dermed er katalanerne igjen tolv poeng foran erkerival Real Madrid som slo Numancia 2-0 lørdag.
Øvrige resultater i La Liga, søndag:
Atletico Madrid - Real Valladolid 1-2
Deportivo La Coruna - Villarreal 3-0
Espanyol - Recreativo Huelva 1-1
Osasuna - Mallorca 1-0
Klikk her for full oversikt over sportsnyhetene!
Vil du ha sportsnyheter tilsendt på mobilen? Send SPORT START til 1930. Tjenesten koster 2,- per melding.
Les sportsnyheter på mobilen: Send NETT til 1930 (gratis bokmerke).