Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

Poengdeling på Alfheim

POENGDELING: Sigurd Rushfeldt og Azar Karadas i duell da Brann og Tromsø spilte 0-0. POENGDELING: Sigurd Rushfeldt og Azar Karadas i duell da Brann og Tromsø spilte 0-0. Foto: Rune S. Bertinussen/SCANPIX

Tromsø og Brann spilte uavgjort 0-0.

  • Skriv ut artikkel
  • Tips en venn om denne artikkelen
Publisert 03.05.08 21:14 | Sist oppdatert 03.05.08 22:27

Tromsø og Brann spilte uavgjort 0-0 på Alfheim stadion lørdag.

Tromsø var det klart beste laget og skapte de største sjansene, men Brann forsvarte seg bra og fikk med seg et sterkt bortepoeng fra Nord-Norge.

Nærmest scoring var Sigurd Rushfeldt da han avsluttet alene med keeper, men Branns Håkon Opdal fikk reddet til corner.

Med dagens uavgjort ligger Tromsø for øyeblikket på fjerdeplass med ti poeng, mens Brann rykket opp til en foreløpig sjuendeplass med åtte poeng.

Fornøyd Mjelde
Selv om det endte med bare ett poeng, har Brann-trener Mons Ivar Mjelde allikevel god grunn til å være fornøyd med forsvarsarbeidet.

Dagens kamp var nemlig første gang Brann holdt nullen siden tippeligamøtet borte mot Fredrikstad i september 2007.

- Vi planlegger alltid å gå for seier, men i dag makter vi ikke nok fremover.

- Summa-summarum så må vi være fornøyd med ett poeng i dag, sier Mons Ivar Mjelde til TV2 Sporten.

Fortvilet Nilsen
Tromsø-trener Steinar Nilsen var svært fornøyd med sitt lags gjennomføring av kampen, men synes at laget hans fortjente å få med seg tre poeng fra dagens oppgjør.

- Det er fortvilende at vi ikke klarer å sette en scoring. Men måten vi gjennomfører kampen på er bra. Vi skaper mange sjanser, og jeg er veldig imponert, sier han til TV 2 Sporten.

Helstad på benken
Mjelde valgte å starte med Thorstein Helstad på benken, etter at Brann-treneren ikke var fornøyd med holdningen superspissen hadde vist til å spille på kunstgress.

Helstad ble imidlertid byttet inn etter pausen, uten at han klarte å sette sitt preg på kampen.

På spørsmål om han var misfornøyd med å starte på benken var Helstad svært ordknapp.

- Vi skal ikke ha den diskusjonen her skal vi det, sier Thorstein Helstad til TV2 Sporten.

Underholdende første omgang
Det ble en underholdende første omgang på Alfheim.

Etter tjue minutter fikk Branns Njogu Demba-Nyrèn kampens første store sjanse. Spissen dro seg fint inn fra kanten og avsluttet fra seksten meter, men Ramovic i Tromsø-buret reddet mesterlig.

Like etter var det Tromsø sin tur til å skape noe da Morten Moldskred dro med seg ballen fra midtbanen. I fart mot Brann-målet vendte han bort midtstopper Azar Karadas og forsøkte å skru ballen i mål fra seksten meter, men den gikk utenfor.

Etter 30 minutter fikk Rushfeldt en stor sjanse da et innlegg nådde spissen som sto umarkert inne i Brann-feltet. Veteranen header imidlertid utenfor.

Resten av omgangen bølget spillet fram og tilbake med en rekke halvsjanser til begge lagene, uten at dette resulterte i scoringer. Det sto 0-0 til pause etter en god første omgang.

Tromsø kjørte kampen
Tromsø var det beste laget i andre omgang og sto for det meste av underholdningen.

Etter 55 minutter fikk Sigurd Rushfeldt en stor mulighet da han lekkert dro bort Karadas og kom alene med Håkon Opdal. Rushfeldt skjøt imidlertid rett på brannkeeperen og ballen gikk over til corner.

Fem minutter senere var Rushfeldt nok en gang på ferde, men denne gangen headet han upresset like over fra fem meter.

Etter 74 minutter kom Tromsøs høyreback Tom Høgli på et fint raid oppover kanten. Forsvarspilleren la ballen hardt inn foran mål og tromsøspiss Moldskred var kun en skostørrelse fra å sende Gutan i ledelsen.

Etter 78 minutter var Brann på en sjelden visitt foran Tromsø-buret da Petter Vaagan Moen fikk skutt fra rundt seksten meter, men linjedommeren hadde allerede vinket vingen av for offside.

Tromsø beholdt initiativet kampen ut, men maktet ikke å avgjøre og kampen ebbet ut med poengdeling.

Klikk her for full oversikt over sportsnyhetene!

Vil du ha sportsnyheter tilsendt på mobilen? Send SPORT START til 1930. Tjenesten koster 2,- per melding.

Les sportsnyheter på mobilen: Send NETT til 1930 (gratis bokmerke)



UTLIGNET: Peter Kovacs utlignet til 1-1 i kampen mellom Sandefjord og Odd.

Odd sikret årets første borteseier

Tippeligaen

Senket Sandefjord på overtid.

Les mer
LIKE VARMT I LUFTA: Så da hjelper det kanskje ikke å bruke vannet for å kjøle seg ned..?

Her er det
27 grader i vannet!

Vær

Etter to ukers hetebølge er badetemperaturene skyhøye. Sjekk din strand!

Les mer

Krasjet i silo – omkom

Nyheter

29-åring omkom i trafikkulykke i Sola.

Les mer
SØLVTØY: Serena Wllimas viser fram tofeet hun fikk ved å slå søsteren Venus i Wimbledon-finalen.

Serena servet
søsteren i senk

Sport

– Som om jeg holder Venus' trofé, sier den ferske Wimbledon-mesteren.

Les mer
OMSVERMET: Karim Benzema skal ha hatt tilbud fra de fleste storklubbene i Europa.

– Takket nei til United, Barca og Milan

Fotball

Storklubbene lå langflate etter Karim Benzema.

Les mer
TESTER RAKETTER: Nord-Korea fortsetter med sine provokasjoner. Her trener en gruppe nordkoreanske soldater ved grensen til Sør-Korea.

Skjøt opp sju raketter

Nyheter

Nord-Korea fortsetter med sine militære provokasjoner.

Les mer
annonse Steve Perrymann - Premier League

Tips oss

Send sms og mms til 1930 med ditt tips tips@nettavisen.no

Fakta i samarbeid med 1881

OMTALTE LAG OG SPILLERE

Sigurd Rushfeldt

Sigurd Rushfeldt

Født: 11.12.1972

Høyde: 190 cm

Land: Norge

Lag: Tromsø

Stilling: Assistenttrener

Tromsø

Håkon Opdal

Håkon Opdal

Født: 11.06.1982

Høyde: 187 cm

Land: Norge

Lag: Brann

Posisjon: Keeper

Brann

Thorstein Helstad

Thorstein Helstad

Født: 28.04.1977

Høyde: 187 cm

Land: Norge

Lag: Le Mans

Posisjon: Angrep

Mons Ivar Mjelde

Mons Ivar Mjelde

Født: 17.11.1967

Land: Norge

Lag: Bryne

Stilling: Trener

Bryne

Tromsø
Tromsø

Stiftelsesdato: 15.09.1920

Stadion: Alfheim Stadion

Tilskuerrekord: 10.225

Trener: Per-Mathias Høgmo

Brann
Brann

Stiftelsesdato: 26.09.1908

Stadion: Brann Stadion

Tilskuerrekord: 24.800

Trener: Steinar Nilsen

TABELL

17. runde
  Lag S V U T P
1 Rosenborg 16 11 5 0 33-12 38
2 Molde 16 9 4 3 27-17 31
3 Odd 17 7 8 2 32-22 29
4 Vålerenga 16 7 4 5 28-24 25
5 Start 16 6 6 4 29-25 24
6 Stabæk 16 6 5 5 25-17 23
7 Brann 16 6 5 5 26-24 23
8 Viking 16 5 6 5 19-20 21
9 Tromsø 16 4 6 6 21-25 18
10 Fredrikstad 16 5 3 8 19-23 18
11 Sandefjord 17 4 6 7 22-27 18
12 Lillestrøm 16 4 6 6 21-26 18
13 Aalesund 16 5 3 8 16-25 18
14 Strømsgodset 16 4 4 8 15-22 16
15 Bodø/Glimt 16 3 5 8 15-30 14
16 Lyn 16 1 8 7 14-23 11
Online fotball manager

Blogglisten