Odd sikret årets første borteseier
TippeligaenSenket Sandefjord på overtid.
Les merGå til hovedmeny Gå til hovedinnhold
ENDRER: Dag-Eilev Fagermo kutter i vinter ut den tradisjonelle løpetreningen i Odd Grenland.
Foto: Stian Lysberg Solum
( Scanpix )
Prioriterer i stedet styrke- og fotballøkter.
I samarbeid med Microsoft Office2007 Publisert 06.01.09 08:46I alle år har Odd drevet med tradisjonelle joggeturer som en viktig del av oppkjøringen inn mot ny sesong. Nå kutter klubben dette. Tromsø gjorde det samme i fjor, og tok bronse. Trener Dag-Eilev Fagermo vil nå prøve det samme.
- Vi kutter ut løping av flere grunner. Nyere forskning dokumenterer at fotballtrening med stor kvalitet og rett intensitet over lang tid gir god effekt også på utholdenhet. Dessuten skal vi ha enda mer styrketrening, og også her får vi en god utholdenhetseffekt. Skal vi ha løpetrening i tillegg til det andre blir også totalbelastningen for tøff, sier Odd-treneren til Telemarksavisa.
Odd-spillerne svarte med applaus da de fikk høre om endringen.
- Det vil selvsagt bli noen løpeturer av og til, både som egentrening og hvis man sliter med skader, men det nye opplegget er noe vi har stor tro på, sier Torjus Hansén.
PS. Mandag skrev 18-åringen Morten Sundli under på en treårskontrakt med Grenlands-klubben.
Her får du flere
fotballnyheter
Klikk her for full oversikt over
sportsnyhetene
Vil du ha sportsnyheter tilsendt på mobilen? Send SPORT START til 1930. Tjenesten koster 2,- per melding.
Les sportsnyheter på mobilen: Send NETT til 1930 (gratis bokmerke).
Etter to ukers hetebølge er badetemperaturene skyhøye. Sjekk din strand!
Les mer
– Som om jeg holder Venus' trofé, sier den ferske Wimbledon-mesteren.
Les mer
Storklubbene lå langflate etter Karim Benzema.
Les mer