Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold
TIL DANMARK: Kjetil Wæhlers karriere ser ut til å fortsette i Danmark. Her med sønnen etter en Tippeliga-kamp tidligere i år.
Foto: Kyrre Lien
( Scanpix )
Kjetil Wæhler fortsetter karrieren i Danmark.
32 år
Født: 16. mars 1976
5 A-landskamper
Klubbkarriere:
1992-99: Lyn
1999-02: Wimbledon
2002: Moss (utlån)
2003-2009: Vålerenga
Aktuell:
Skal være nær en overgang til de regjerende danske mesterne i Aalborg.
Kjetil Wæhlers karriere i Vålerenga går mot slutten. Etter det Nettavisen erfarer er det kun detaljer som skiller midtstopperen fra en overgang til danske Aalborg.
- Ingen kommentar. Det er så mye rykter nå, og vi kommenterer aldri noe før det er reelt, sier VIF-direktør Pål Breen til Nettavisen.
- Det er så mye snakk om spillere inn og ut av Aalborg, så det vil jeg ikke kommentere, sier også Aalborg-sjef Lynge Jacobsen.
- Kjenner du spilleren?
- Det gjør jeg. Jeg kjenner de fleste spillerne i Norge. I alle fall de beste, legger han til.
Det har ikke lyktes Nettavisen å få en kommentar fra Wæhler selv eller trener Martin Andresen.
På A-landslaget
Wæhler har lenge vært en av Vålerengas nøkkelspillere, og spilte seg i høst
også inn på A-landslaget som Brede Hangelands partner i det norske
midtforsvaret. Nå fortsetter altså karrieren i Danmark.
VIF-sjef Pål Breen sier, som vanlig, at Vålerenga ikke vil kommentere eventuelle overganger før de måtte bli reelle.
Foto: Kyrre LienAalborg er regjerende danske mestere etter at de tok gull under RBK-trener Erik Hamrén i fjor. Årets sesong startet imidlertid grusomt, og først da Bruce Rioch forsvant ble det bedring. Under Allan Kuhn ble det en voldsom opptur, og vikartreneren tapte ikke i løpet av sin tid som hovedtrener. Laget slo også Celtic, og fikk med seg uavgjort både mot Villarreal og Manchester United i Mesterligaen.
Kuhn ble imidlertid aldri noe annet enn en vikar, og Aalborg trenes nå av den unge svensken Magnus Pehrsson. Etter halvspilt serie har laget klatret til 6. plass på tabellen, men avstanden opp til serieleder Brøndby er på hele 16 poeng. Etter den gode innsatsen i Mesterligaen er laget videre i Uefa-cupen, og danskene møter Deportivo La Coruna i 16-delsfinalen i februar.
Seks år i Vålerenga
Kjetil Wæhler startet karrieren i Lyn, før han prøvde seg i Wimbledon. Han
fikk imidlertid aldri en A-lagskamp for den engelske klubben, og etter et
leieopphold i Moss i 2002 har han etterpå vært en nøkkelspiller hos
Vålerenga. I fjor ble han koblet til Rosenborg, men det ble ingenting av en
overgang.
Nå får Wæhler likevel sjansen til å skrive et nytt kapittel i karrieren. I Aalborg.
Her får du flere
fotballnyheter
Klikk her for full oversikt over
sportsnyhetene
Vil du ha sportsnyheter tilsendt på mobilen? Send SPORT START til 1930. Tjenesten koster 2,- per melding.
Les sportsnyheter på mobilen: Send NETT til 1930 (gratis bokmerke).
Send NLIVE ditt <lag> til 2242 for å få varsel når ditt lag scorer. (Eksempelvis NLIVE Liverpool. Tjenesten koster kr 2,- per SMS).
Her vil vi gjerne vite hva du mener om denne saken. Vi ønsker fullt navn fordi det gjør argumentene og synspunktene
mer interessante. Dersom du har spesielle grunner til å være anonym, kan du sende innlegget hit og begrunne hvorfor.
I unntakstilfeller vil vi publisere slike anonyme innlegg etter redaksjonell redigering. Vær saklig og respektfull!
Gunnar Stavrum, sjefredaktør