Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold

Reginiussens frekke sommerplan

SOL, SOMMER OG OVERGANG: Det er i alle fall planen til Tore Reginiussen. SOL, SOMMER OG OVERGANG: Det er i alle fall planen til Tore Reginiussen. Foto: Håkon Mosvold Larsen, SCANPIX.

Bra for stopperen, ikke fullt så hyggelig for Tromsø IL.

  • Skriv ut artikkel
  • Tips en venn om denne artikkelen
Publisert 14.01.09 07:33

De fleste trodde Tore Reginiussen var på vei til Premier League i januarvinduet, men en god porsjon med utur gjør at TIL-stopperen forblir på Alfheim.

FØRST fikk Blackburn-manager Paul Ince fyken, rett etter at Reginiussen hadde avsluttet sitt prøvespill i Premier League-klubben. TIL-stopper Reginiussen var ikke den første Sam Allardyce tenkte på å hente inn da han satte seg i managerstolen på Ewood Park.

DERETTER gikk Tromsø-ledelsen ut i det offentlige rom og forsøkte å presse opp Fulham-budet på landslagsstopperen. Taktikken mislyktes, og London-lagets interesse for Reginiussen ble over natten like stor som interessen for islandske aksjer.

- Det er ikke alt som har gått min vei i det siste, sier Reginiussen tørt til Nettavisen.

Han er likevel ikke bitter på arbeidsgiveren.

- De har vel tapt mer på det her enn meg, mener den høyvokste midtstopperen.

- Venter til sommeren
Nylig meldte TV 2 at Reginiussen kom til å bli værende på Alfheim, men 22-åringen depper likevel ikke. Sant å si mener han at det kan ha sine fordeler. Sommerplanene er nemlig klare.

- Hvis det ikke blir noen overgang nå, så venter jeg til sommeren. Da kan jeg få vist meg fram ordentlig i kampene utover våren, og det er dessuten en mye bedre tid å komme på.

- Det er lettere, man blir ikke slengt inn midt i et kampprogram, men kan får være med på sesongoppkjøringen. Det vinduet er ikke så dumt, humrer Reginiussen lurt.

Nekter å bli presset ut
Den store taperen kan dermed bli Tromsø, som risikerer å måtte la stopperbauten gå for knapper og glansbilder, i og med at det bare er et halvt år av kontrakten til sommeren. Reginiussen er likevel ikke bekymret for at Tromsø vil godta et skambud fra en europeisk bakgårdsklubb bare for å få penger på bok i tolvte time.

- Jeg kan love deg at jeg ikke vil bli presset ut herfra.

- Jeg er veldig bestemt på hva jeg vil. Premier League var det mest interessante for meg, og jeg håper i alle fall at jeg havner i en bra liga, sier Reginiussen.

Utelukker Norge
Det betyr at neste stoppested blir utenfor Norge, selv om eksempelvis et stopperjaktende Vålerenga skulle komme inn med et skikkelig bud.

- Det skal veldig, veldig mye til.

- En skal aldri si at jeg ikke går til en norsk klubb, men vi har et veldig godt lag her i Tromsø, så jeg ser ikke noe behov for å gå til et annet, norsk lag, avslutter Reginiussen.

Klikk her for full oversikt over sportsnyhetene

Vil du ha sportsnyheter tilsendt på mobilen? Send SPORT START til 1930. Tjenesten koster 2,- per melding

Les sportsnyheter på mobilen: Send NETT til 1930 (gratis bokmerke).



SUKSESSTRENER: Kjell Jonevret har fått Molde til å se ut som en gullkandidat.

Gir ikke RBK noe gratis

Tippeligaen

Molde fortsetter å imponere.

Les mer
SPURTKONGE: Ingen kunne true Mark Cavendish på den andre etappen av Tour de France.

Hushovd raste
mot konkurrent

Sykling

Knust av Mark Cavendish i spurten.

Les mer

25-åring savnet i fjellet

Nyheter

Leteaksjon i Trettenfjellet i Oppland.

Les mer
STÅR IKKE VEIEN FOR ISRAEL: Visepresident Joe Biden gjorde det klart at det er ene og alene israelske myndigheter som bestemmer om landet vil gå til militært angrep på Iran.

– Står ikke i veien om Israel angriper Iran

Nyheter

Oppsiktsvekkende uttalelser fra visepresident Joe Biden.

Les mer
SPISSER TROPPEN: Per MathiaS Høgmo og Tromsø har hentet to nye spisser i løpet av den siste uken.

Tromsø henter toppscorer

Tippeligaen

Sikret seg gammel kjenning.

Les mer
FIRE PÅ RAD: Kjell Rune Sellin scorer i hver cupkamp.

RBK-fansens nye helt

Tippeligaen

Unggutten Kjell Rune Sellin vokser seg stor i cupen.

Les mer
annonse Steve Perrymann - Premier League

Tips oss

Send sms og mms til 1930 med ditt tips tips@nettavisen.no

Fakta i samarbeid med 1881

TABELL

17. runde
  Lag S V U T P
1 Rosenborg 16 11 5 0 33-12 38
2 Molde 17 10 4 3 31-19 34
3 Odd 17 7 8 2 32-22 29
4 Start 17 6 7 4 31-27 25
5 Vålerenga 17 7 4 6 30-27 25
6 Stabæk 17 6 6 5 27-19 24
7 Viking 17 6 6 5 23-22 24
8 Brann 16 6 5 5 26-24 23
9 Aalesund 17 6 3 8 19-27 21
10 Tromsø 16 4 6 6 21-25 18
11 Fredrikstad 16 5 3 8 19-23 18
12 Sandefjord 17 4 6 7 22-27 18
13 Lillestrøm 17 4 6 7 23-30 18
14 Strømsgodset 17 4 5 8 17-24 17
15 Bodø/Glimt 17 3 5 9 17-34 14
16 Lyn 17 1 9 7 16-25 12
Online fotball manager