Gå til hovedmeny Gå til hovedinnhold
VONDT PUNKTUM: Per Ciljan SKjelbred (t.h.) avsluttet søndagens kamp etter 45 minutter, med sprekk i trommehinnen og lett hjernerystelse.
Foto: Gorm Kallestad
( Scanpix )
Albuen til Raio Piiroja koster Per Ciljan Skjelbred minst én kamp.
ROSENBORG – FREDRIKSTAD 0-1:
Tidlig i søndagens kamp mot Fredrikstad fikk RBK-juvelen Per Ciljan Skjelbred en kraftig smell i hodet av Raio Piirojas albue. Skjelbred gikk ned for telling, og TV-bildene viste at midtbanespilleren brakk seg kraftig etter det harde sammenstøtet.
Likevel fullførte Skjelbred førsteomgangen, men i pausen kastet han inn håndkleet.
Nå er det klart at han mister onsdagens kamp mot Lyn på Ullevaal.
Lege Ketil Holen sier til RBK.no at Skjelbred har pådratt seg en liten hjernerystelse, samt sprekk i trommehinnen.
- Jeg husker at vi gikk opp sammen, men etter det er det litt tåkete. Det går bra, jeg har litt sus i øret så det er litt vanskelig å høre, sier Skjelbred selv, som bar preg av hendelsen og ikke spilte opp mot sitt normale nivå i søndagens kamp.
Rosenborg slo Fredrikstad 1-0 og leder Tippeligaen etter sju serierunder.
Sjekk siste fotballnytt her
Sjekk siste sportsnytt her
Vil du ha sportsnyheter tilsendt på mobilen? Send SPORT START til 1930. Tjenesten koster 2,- per melding.
Les sportsnyheter på mobilen: Send NETT til 1930 (gratis bokmerke).